Finanse i rachunkowość - Poznań

Finanse i rachunkowość - Poznań

Finanse i rachunkowość - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Finanse i rachunkowość studia Poznań | woj. wielkopolskie

Na czym polega ryzyko na rynku finansowym? W jaki sposób przeprowadza się analizy finansowe i czemu one służą? Czym charakteryzują się instytucje finansowe? Na te, a także wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na kierunku Finanse i rachunkowość. Dużym uproszczeniem będzie określenie, że kierunek ten skierowany jest do osób, które interesują się pieniędzmi. Ale posiadanie wiedzy na ich temat stanowi bardzo ważną i przydatną umiejętność.

Sytuacja gospodarcza każdego kraju jest w głównej mierze predysponowana zasobami materialnymi, stanowiącymi jego budżet oraz zdolnościami do rozsądnego i mądrego zarządzania finansami przez kompetentnych w tych kwestiach ludzi.

Dlatego zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na wykształconych absolwentów studiów na kierunku Finanse i rachunkowość sprawia, że kierunek ten stał się jednym z najchętniej wybieranych przez przyszłych studentów, chcących znaleźć stabilne i dobrze wynagradzane zatrudnienie.

 

Czego nauczysz się na studiach

Kierunek Finanse i rachunkowość w Poznaniu zakłada przybliżenie tematyki polityki pieniężnej, rachunkowości zarządczej, mikro i makroekonomii, czy analizy finansowej. Studenci poznają mechanizmy kształtowania podaży i popytu na pieniądz, kreację pieniądza i jego krążenie w gospodarce.

Inflacja i czynniki ją kształtujące, efektywność funkcjonowania jednostek gospodarczych, specyfika ryzyka inwestycyjnego – to tylko niewielka część oceanu zagadnień, jakie czekają na studentów kierunku, który realizowany jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Dla kogo te studia

Jak pewnie wiesz, szerokie spektrum nauki oferowanej przez kierunki studiów w Poznaniu nie jest dla każdego. W przypadku studiów na kierunku Finanse i rachunkowość, główną rolę w procesie rekrutacyjnym odgrywają dobre umiejętności matematyczne, które będą podstawą pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji.

Dlatego idealny kandydat na studia ekonomiczne na kierunku Finanse i rachunkowość nie powinien bać się wykonywania skomplikowanych obliczeń matematycznych. Jakimi cechami wobec tego powinien się charakteryzować?

Jeśli jesteś rzetelny i skrupulatny, twoją pracę zawsze cechuje dokładność, potrafisz być uporządkowany, a „chaos” nie należy do słownika twoich ulubionych słów, ponadto żywo interesujesz się gospodarką kraju i świata szczególnie w kwestii finansów oraz chciałbyś związać przyszłość z miastem Poznań i opłacalną ścieżką kształcenia, to studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Poznaniu są właśnie dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Finanse i rachunkowość w Poznaniu?

Aby przeczytać swoje nazwisko na liście przyjętych na pierwszy rok, należy najpierw wziąć udział w konkursie świadectw. Jakie przedmioty są najważniejsze? Po pierwsze, matematyka. Po drugie, w gronie przedmiotów dodatkowych widnieją: geografia, historia, informatyka, fizyka, wiedza o społeczeństwie, język polski, język obcy. Warto jednak dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Poznaniu

Coraz poważniej rozważasz aplikację na studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Poznaniu, ale wciąż nie jesteś do końca pewien, czego właściwie możesz się spodziewać po samym procesie edukacyjnym? Prawdopodobnie ten akapit rozwieje twoje wątpliwości.

Finanse i rachunkowość należą do kanonu nauk ekonomicznych, a ekonomia, jak pewnie wiesz, w głównej mierze oparta jest o założenia matematyczne. Stąd prosty wniosek, że większość przedmiotów na opisywanym kierunku będzie zawierała sporą dozę matematyki.

Szczególnie ważne będzie również przyswojenie szczegółowej wiedzy statystycznej, a w tym umiejętności obsługi programów ułatwiających bardziej skomplikowane obliczenia. Każdy z absolwentów pozna teorię wykonywania analiz finansowych oraz rachunkowości.

 

Program studiów i przedmioty

Zajęcia praktyczne z zakresu makroekonomii i mikroekonomii pozwolą nie tylko zaczerpnąć nieco potrzebnej wiedzy z zakresu tych przedmiotów, ale również w znacznym stopniu wzbogacą posiadane przez ciebie umiejętności interpersonalne. Większość zajęć będzie miała charakter grupowy, co poszerzy twoje horyzonty myślowe wzbogacając je o umiejętność argumentowania swojego stanowiska. 

Wymagania na kierunek Finanse i rachunkowość w Poznaniu są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi:

 • mikroekonomia,
 • makroekonomia,
 • matematyka,
 • statystyka,
 • ekonometria,
 • prawo,
 • rachunkowość,
 • finanse,
 • finanse publiczne,
 • finanse przedsiębiorstwa,
 • bankowość,
 • rynki finansowe,
 • ubezpieczenia.

Część zajęć warsztatowych, przewidzianych przez wykładowców, będzie miała miejsce w placówkach bezpośrednio związanych z twoją przyszłą pracą, czyli takich jak banki, urzędy skarbowe, czy biura doradcze, gdzie będziesz mógł obserwować pracę starszych kolegów, będących absolwentami Finansów i rachunkowości w Poznaniu.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ POZNAŃ STUDIA ZAOCZNE

 

finanse i rachunkowość studia Poznań

 

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu, które zdecydowały się na wprowadzenie do oferowanych kierunków Finanse i rachunkowość, kierują się odgórnymi zasadami, dotyczącymi czasu trwania poszczególnych studiów wyższych.

Finanse i rachunkowość można podjąć w ramach studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Ukończenie tych pierwszych może zająć studentowi trzy i pół roku oraz zostać zwieńczone uzyskaniem przez niego tytułu inżyniera lub trzy lata, wówczas absolwent zostanie licencjatem.

Czas trwania studiów magisterskich na Finansach i rachunkowości będzie zależał od posiadanego tytułu. Licencjaci będą musieli się przygotować na dodatkowe dwa lata nauki, a inżynierowie jedynie na półtora roku.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Finanse i rachunkowość w Poznaniu

Studia w Poznaniu na kierunku Finanse i rachunkowość należą do specyficznego grona interdyscyplinarnych kierunków studiów, które charakteryzują się specyficznymi procedurami rekrutacyjnymi, regulowanymi zarówno przez władze poszczególnych uczelni, jak i również Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego.

Dlatego zanim aplikujesz na Finanse i rachunkowość w Poznaniu, warto, abyś zgłębił ustalenia wybranej przez siebie uczelni w zakresie całej rekrutacji, aby nie była ona dla ciebie przykrym rozczarowaniem. Dla kandydatów na studia pierwszego stopnia szczególnie ważne powinno być dowiedzenie się, jakie przedmioty odgrywają główną rolę podczas rekrutacji.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Każdy z przyszłych maturzystów, chcących zasilić grono studentów Finansów i rachunkowości na wybranej przez siebie uczelni, powinien odpowiednio wcześnie rozpocząć naukę matematyki, języka obcego nowożytnego, geografii, fizyki lub historii na poziomie rozszerzonym – wysoki wynik uzyskany z właśnie tych przedmiotów znacznie zwiększy szansę na znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych na opisywany kierunek studiów.

Jako że Finanse i rachunkowość można podjąć również w ramach studiów drugiego stopnia, każdy z tytułem licencjata lub inżyniera będzie mógł doskonalić swoje kompetencje poprzez poszerzanie posiadanej już wiedzy. W tym celu warto postarać się, aby oceny uzyskane na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia były jak najlepsze.

Udział w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych i uzyskanie tytułu finalisty lub laureata może w znacznym stopniu ułatwić kandydatom zdobycie upragnionego miejsca na studiach z tego względu, że otrzymają oni odgórnie stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego bez konieczności przystępowania do niego.

Kiedy zdecydujesz, że chcesz spróbować swojego szczęścia w procesie rekrutacji na studia ekonomiczne w Poznaniu na kierunku Finanse i rachunkowość, przystąpisz do elektronicznej rejestracji kandydatów. Uzupełniając znajdujący się na stronie internetowej wybranej uczelni formularz, warto pamiętać, aby podawać informacje zgodne z prawdą.

Ostatni krok, który zwieńczy cały proces rekrutacyjny, to składanie dokumentów na biurko wyznaczonej ku temu komisji rekrutacyjnej. Będziesz potrzebował świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografii do legitymacji oraz formularza aplikacyjnego do pobrania ze strony internetowej.

zasady rekrutacji na studia

 

finanse i rachunkowość studia Poznań

 

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Poznaniu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Poznaniu? Pragmatyczną, dobrze płatną oraz potrzebną w perspektywie oczekiwań współczesnego rynku pracy.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w firmach leasingowych, wykazując się doskonałą umiejętnością wykonywania skomplikowanych analiz matematycznych przy użyciu komputerowego wspomagania w postaci odpowiednich programów.

Abiturienci Finansów i rachunkowości na wybranej uczelni w Poznaniu znajdą zatrudnienie również w:

 • biurach maklerskich
 • funduszach inwestycyjnych.

Dla najbardziej dążących do kontaktu z innym człowiekiem, zdolnych do sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, a także o wysokich kompetencjach interpersonalnych otworzy się możliwość podjęcia pracy w firmach doradztwa finansowego i konsultingu.

A jaką rolę mogą spełniać absolwenci Finansów i rachunkowości w Poznaniu? Analityka finansowego, maklera papierów wartościowych, brokera ubezpieczeniowego, doradcy klienta w instytucjach finansowych.

Nic nie stanie na przeszkodzie, aby zostali swoimi własnymi szefami poprzez założenie dobrze prosperującej działalności gospodarczej, opartej o wiedzę i umiejętności wyniesione ze studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Poznaniu.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Poznaniu?

Wybraliśmy Finanse i rachunkowość jako kierunek studiów. Co dalej? Należy jeszcze wiedzieć, gdzie chcemy się uczyć. W którym mieście? Rozwiewając wątpliwości zapytajmy: Jakie ma kierunek Finanse i rachunkowość w Poznaniu opinie?

Marta, studentka pierwszego stopnia Finansów i rachunkowości mówi:

„Świat finansów to skomplikowany temat, ale dopiero zajęcia na Finansach i rachunkowości pokazały mi jak bardzo. Co istotne, grono wykładowców, które spotykam na zajęciach zawsze służy pomocą, więc duże problemy stają się małe, a rzeczy skomplikowane stają się banalnie proste. Polecam studiowanie w Poznaniu; między innymi z powodu jak przyjaznych ludzi tutaj spotykam.”

KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W POZNANIU

data science
Rozwiń

 


 

Studia na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym UP

 

Komentarze (0)