Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie

Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie

Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie

Studia w Warszawie

dietetyka dla osób aktywnych fizycznie

Odkryj studia dietetyka dla osób aktywnych fizycznie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie to jedna z tych propozycji kształcenia, która odzwierciedla nasz obecny stosunek do odżywienia. Dziś bowiem dostrzegamy bowiem, jak ogromne znacznie w naszym życiu odgrywa zbilansowana dieta. Tym bardziej jest ona ważna podczas podejmowania wszelkich aktywności fizycznych – daje szansę na zwiększenie efektów treningu, wyrzeźbienie sylwetki, czy zrzucenie nadprogramowych kilogramów. To propozycja kształcenia, która powinna być wybierana przede wszystkim przez osoby, interesujące się zagadnieniami związanymi ze zdrowym żywieniem.

Studenci odnajdą w siatce programowej wiele różnorodnych przedmiotów, które będą mieć zarówno wymiar praktyczny, jak i teoretyczny, niektóre z nich to: żywność funkcjonalna, metodyka treningu zdrowotnego, suplementy w sporcie. Największe znaczenie będą mieć i tak umiejętności związane z planowaniem posiłków, czy nawet tworzeniem całych planów treningowych. Absolwenci będą mogli znaleźć pracę przede wszystkim w poradniach dietetycznych, klubach fitness, siłowniach, czy ośrodkach spa & wellness. To także idealna okazja, by pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka

Program studiów i przedmioty

Studia na dietetyce dla osób aktywnych fizycznie to ścieżka kształcenia, która pozwala studentom zdobyć wiedzę na temat np.: kondycji i zdrowia fizycznego człowieka, a także sposobów odżywiania we współczesnym świecie. W programie znajdują się przedmioty, które poświęcone są nie tylko biologicznym, ale również m.in. społecznym, kulturowym czy psychologicznym aspektom żywienia człowieka.

Studenci podczas analizy problemów pacjentów uwzględniają także ich wiek, aktywność fizyczną oraz stan fizjologiczny. Dzięki specjalistycznej wiedzy absolwenci dietetyki dla osób aktywnych fizycznie są przygotowani do opracowywania diet, które zapewniają odpowiednią wydolność oraz kondycję dla sportowców różnych dziedzin.

W programie studiów na dietetyce dla osób aktywnych fizycznie znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Zasady przechowywania żywności
 • Żywienie w sportach wytrzymałościowych
 • Teoria sportu dla wszystkich
 • Żywność funkcjonalna
 • Projektowanie produktów i potraw dla osób aktywnych
 • Metodyka treningu zdrowotnego
 • Suplementy w sporcie
 • Żywienie w sportach siłowych
 • Elementy nutrigenomiki i nutrigenetyki w żywieniu ludzi aktywnych

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobu żywienia ludzi aktywnych fizycznie; specyfiki odżywiania się sportowców określonych dziedzin; podstaw psychologii sportu; metod projektowania diet.

Absolwenci dietetyki dla osób aktywnych fizycznych mogą pracować m.in. z osobami aktywnymi fizycznie na siłowniach czy klubach fitness. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są przygotowane do współpracy ze sportowcami, a także z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.

Absolwent dietetyki dla osób aktywnych fizycznie może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • poradnie dietetyczne
 • kluby fitness
 • siłownie
 • kluby sportowe
 • szkoły, przedszkola
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

dietetyka dla osób aktywnych fizycznie to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku dietetyka.

 

Dietetyka studia w Warszawie

Dietetyka to kierunek o charakterze medycznym, który łączy zagadnienia z różnorodnych nauk ścisłych. Studenci poznają najważniejsze aspekty dotyczące np. biochemii, farmakologii czy technologii żywności. Absolwenci dietetyki potrafią m.in.: tworzyć plany żywieniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta; analizować zawartość produktów spożywczych; przygotowywać specjalne zestawy potraw; oceniać stan odżywienia indywidualnych osób oraz grup ludności.

Osoby, które ukończyły studia na tym kierunku, mogą rozpocząć pracę jako dietetyk m.in. w szpitalach, sanatoriach, a także klinikach lub gabinetach żywieniowych. Kompetencje ekspertów tej dziedziny cenione są także w ośrodkach promujących zdrowy i aktywny styl życia oraz w mediach. Ponadto uczelnie w Warszawie dokładają wszelkich starań do tego, by absolwenci dietetyki przygotowani byli do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa zywieniowego.

Dowiedz się więcej: dietetyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)