Dietetyka - Warszawa

Dietetyka - Warszawa

Dietetyka - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

dietetyka

Odkryj kierunek dietetyka w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dietetyka studia Warszawa | woj. mazowieckie

Żyjemy w czasach, w których wysoko przetworzone produktów żywnościowe, dostępne na półkach wszystkich sklepów spożywczych, na stałe wpisały się w codzienne menu śniadaniowe znacznej części społeczeństwa. Pośpiech, brak czasu na zjedzenie dobrze zbilansowanego, przygotowanego samodzielnie od początku, posiłku, a także wzmożony apetyt na słodycze i popularne produkty sieci fast food – wszystko to przyczynia się do wystąpienia nadwagi, a nawet otyłości, niemal wśród połowy mieszkańców Polski.

Konsekwencje, które wynikają z pozornie niewinnego podjadania niezdrowych przekąsek oraz przybierania na wadze są zatrważające. Coraz więcej ludzi pada ofiarom chorób układu krążenia, nowotworów, a także zwyrodnień w obszarze narządów ruchu, które do granic obciążone stają się ostatecznie całkowicie niewydolne.

Wszystkie wymienione powyżej czynniki implikują konieczność wykształcenia coraz większej liczby dietetyków, zdolnych do wyleczenia istniejących już problemów, a także wdrożenia odpowiedniej profilaktyki zdrowotnej w celu zapobiegania wystąpienia kolejnych.

 

Dla kogo ten kierunek

Dietetyka jako kierunek kształcenia przyciąga coraz większe grono kandydatów. Można tę sytuację odbierać dwojako; z jednej strony coraz więcej młodych ludzi interesuje się dbaniem o zdrowie i pragnie szerzyć wśród innych doradztwo w tym zakresie, a z drugiej strony rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dietetyka to kierunek, który można studiować na pierwszym i drugim stopniu.

Niewątpliwym atutem studiów medycznych w Warszawie na kierunku Dietetyka jest bardzo szeroki wybór miejsca, któremu można powierzyć swoją edukację. Aż dziesięć warszawskich uczelni wyższych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, postanowiło odpowiedzieć na zapotrzebowanie współczesnych czasów na dobrze wykwalifikowanych dietetyków poprzez zaoferowanie możliwości podjęcia studiów właśnie na tym kierunku.

Jesteś pasjonatem zdrowego stylu życia? Uważasz, że prawidłowe nawyki żywieniowe połączone z odpowiednią dozą codziennego wysiłku fizycznego są drogą do szczęścia? Twoim konikiem zawsze były przedmioty biologiczne, z których nauki nie chciałbyś rezygnować na studiach? Posiadasz w sobie ogrom empatii i zrozumienia dla ludzkich słabości? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to studia na kierunku Dietetyka w Warszawie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Dietetyka w Warszawie?

     Jak wygląda rekrutacja na kierunek Dietetyka w Warszawie? Aby dołączyć do grona studentów należy przystąpić do konkursu świadectw. W nim najważniejszym przedmiotem jest biologia, z którego należy pochwalić się bardzo dobrą oceną. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni.

     Wymagania na Dietetykę w Warszawie są wysokie, między innymi dlatego, że absolwenci kierunku otrzymają możliwość wpływania na ludzkie zdrowie i życie, więc praca ich będzie bardzo odpowiedzialna. Ponadto, w toku nauki należy zmierzyć się z długą listą przedmiotów, na której widnieją, na przykład: jakość i bezpieczeństwo żywności, biochemia ogólna i żywności, technologia żywności i potraw, podstawy patofizjologii klinicznej, alergie i nietolerancje pokarmowe, ekologia i ochrona środowiska, profilaktyka i leczenie chorób dieto-zależnych, podstawy rehabilitacji ruchowej.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Harmonogram rekrutacji +

     Zwiększa się świadomość dietetyczna społeczeństw, dlatego też studia na kierunku dietetyka cieszą się coraz większą popularnością. Wszystkie osoby, które zainteresowane są kształceniem o takim profilu, powinny doskonale rozeznać się w harmonogramach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Warszawie. Mogą się one nieznacznie od siebie różnić, szczegółowe informacje zawsze znajdują się na stronach internetowych

     Pierwszy etap rekrutacji odbywa się w lipcu, przyszli studenci na wybrane kierunki mogą rejestrować się już na przełomie maja i kwietnia. Nie liczy się oczywiście kolejność zgłoszeń, tylko wyniki maturalne. To one mają decydujące znaczenie. Studia na kierunku dietetyka mają profil medyczny, więc wiele osób jest nimi zainteresowany i nie każdy ma szansę dostać się na studia w pierwszym terminie, lipcowym.

     Uczelnie w Warszawie otwierają jednak dodatkowy termin rekrutacji na przełomie sierpnia i września. Wtedy szansę na dostanie się na studia dostaje dodatkowa pula osób. Nie musisz zatem od razu załamywać rąk – spokojnie poczekaj na drugi termin i być może wtedy staniesz się studentem prestiżowych studiów dietetycznych.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     Gdy dostaniesz się na studia,  powinieneś zorientować się do kiedy masz czas, by złożyć w dziekanacie swojej uczelni zestaw wybranych dokumentów. Dokładne informacje zawsze znajdziesz na stronach internetowych uczelni. Pamiętaj, że trzon dokumentów na ogół jest taki sam i powinny się znaleźć pośród nich przede wszystkim:

     • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
     • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
     • aktualna fotografia;
     • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
     • różnego rodzaju podpisane umowy.

     Pamiętaj, że dostarczenie odpowiednich dokumentów na czas jest bardzo ważnym krokiem w rekrutacji. Jeżeli tego nie zrobisz, zostaniesz automatycznie skreślony z list osób przyjętych na studia.

     Opłaty rekrutacyjne +

     Bardzo ważne w rekrutacji na uczelnie w Warszawie jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. Jeżeli pominiesz ten krok, Twoja kandydatura w ogóle nie zostanie rozważona. Bardzo istotne jest zatem to, byś pilnował wyznaczonych terminów w harmonogramie. Opłata rekrutacyjna waha się na ogół od 85 do 100 zł. Możesz jej dokonać przy pomocy przelewu, za pośrednictwem poczty lub poprzez płatności elektroniczne. Rozważ, która z opcji będzie dla ciebie najbardziej dogodna i pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie dzień, w którym go dokonałeś. Będziesz także zobowiązany do dostarczenia dowodu wpłaty do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     Studia dietetyczne zaliczają się do grona renomowanych kierunków medycznych. Oznacza to w praktyce, że liczba kandydatów zawsze przewyższa liczbę miejsc. Swoje przygotowania do rekrutacji musisz rozpocząć zatem od wyboru przedmiotów, które pozwolą ci na spełnienie marzeń o studiach na kierunku dietetyka. Szczególną uwagę powinieneś poświęcić przedmiotom takim jak: biologia, chemia oraz matematyka. Twoim dodatkowym atutem będzie biegła znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Przelicznik punktów rekrutacyjnych to indywidualny system, ustalany przez ośrodki akademickie w Polsce – również te warszawskie. Liczba punktów maturalnych to punkt wyjścia w procesie rekrutacyjnej. Wynik z każdego przedmiotu jest odpowiednio punktowany – w zależności od grupy, w której dany przedmiot się znalazł oraz od poziomu (podstawowy / rozszerzony), na jakim był zdawany. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Jeżeli jesteś prawdziwym pasjonatem zdrowego żywienia oraz nauk ścisłych, którym blisko do zagadnień medycznych, powinieneś pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To forma prestiżowego konkursu dla najlepszych uczniów, których wiedza wykracza poza ramy szkoły średniej. Warto jedynie pamiętać, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad na szczeblu centralnym znajdują się na listach osób przyjętych na ogół poza kolejnością. Musisz pamiętać jednak, że to nie zwalnia cię i tak z obowiązku przystąpienia do matury, jeżeli chcesz rozpocząć studia w Warszawie na kierunku dietetyka.

     • Olimpiada Matematyczna;
     • Olimpiada Biologiczna;
     • Olimpiada Chemiczna;
     • Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu.

     Pamiętaj, że wzięcie udziału w olimpiadzie nie zwalania cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

     Jak wyglądają studia na kierunku Dietetyka w Warszawie?

     Bezskutecznie próbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie, z czym z pewnością będziesz musiał się zmierzyć na studiach na kierunku Dietetyka w Warszawie? Ten akapit powinien rozwiać twoje wszelkie wątpliwości.
     Studia w Warszawie na tym kierunku rozpoczniesz od powtórzenia wiedzy biologicznej, wyniesionej z wcześniejszych lat nauki oraz poszerzenia jej o podstawy zagadnień, niezbędnych do dalszego kształcenia na Dietetyce w Warszawie.
     W trakcie studiów będziesz miał okazję nauczyć się, w jaki sposób funkcjonuje ludzki organizm, a przede wszystkim układ pokarmowy człowieka. Nie bez znaczenia pozostanie odpowiednie przygotowanie psychologiczne, gdyż wielu pacjentów, z którymi przyjdzie ci pracować w przyszłości, będzie cierpiało na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, powodujące praktykowanie nieprawidłowych czynności związanych z jedzeniem.
     Pajcenci zgłaszający się do dietetyków często cierpią także na znacznie zaniżone poczucie własnej wartości, spowodowane nadwagą i otyłością. Nauczysz się pracy z takimi osobami, aby nie wyrządzić im emocjonalnej krzywdy, a zapewnić niezbędne wsparcie i zrozumienie.
      
     Program studiów
     Studia medyczne na kierunku Dietetyka w Warszawie to nabywanie wielu umiejętności wśród których znajdują się, między innymi:
     planowanie racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, przygotowywanie potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującą klasyfikacją i zasadami Systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, czy też dokonywanie oceny stanu odżywienia oraz sposobu żywienia pacjentów.
     Ponadto, w toku nauki należy zmierzyć się z długą listą przedmiotów, na której widnieją, na przykład:
     • jakość i bezpieczeństwo żywności,
     • biochemia ogólna i żywności,
     • technologia żywności i potraw,
     • podstawy patofizjologii klinicznej,
     • alergie i nietolerancje pokarmowe,
     • ekologia i ochrona środowiska,
     • profilaktyka i leczenie chorób dieto-zależnych,
     • podstawy rehabilitacji ruchowej.
     Jak widzisz, nauki będzie sporo, jednak sam przyznasz, że wykonywanie tak odpowiedzialnego zawodu wymaga odpowiedniego przygotowania podczas studiów i późniejszej praktyki.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     DIETETYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

     DIETETYKA WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

      
     dietetyka studia Warszawa
      

     Ile trwają studia na kierunku Dietetyka w Warszawie?

     Nie jesteś do końca pewien, ile czasu upłynie, zanim zdobędziesz upragniony tytuł, który zagwarantuje ci pracę w zawodzie dietetyka w Warszawie?
     Studia na kierunku Dietetyka, niezależnie od wybranej warszawskiej uczelni będą trwały sześć semestrów w przypadku studiów pierwszego stopnia oraz cztery semestry, a więc dwa lata w przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia.
      

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     DIETETYKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

     DIETETYKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dietetyka w Warszawie?

     Kiedy już zdecydujesz, że jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów w Warszawie to coś, co chciałbyś studiować, będziesz musiał wybrać uczelnię, która zagwarantuje ci najlepsze przygotowanie do pełnionego w przyszłości zawodu. Dietetykę w Warszawie możesz studiować aż na dziesięciu uczelniach, co da ci ogromne pole manewru, jeśli chodzi o wybór najlepiej dopasowanego do twoich potrzeb programu.
     Warto także zorientować się, jakie przedmioty zdawane na maturze zagwarantują ci możliwość dołączenia do grona studentów już w październiku. Ponieważ Dietetyka należy do studiów medycznych, łatwo się domyślić, że przedmiotami wiodącymi w jej przypadku będą biologia oraz chemia. Każdy kandydat na studia pierwszego stopnia będzie musiał wziąć udział w konkursie świadectw, na drodze którego zostaną wyłonieni tylko najlepsi aplikanci.
     Jeśli jesteś absolwentem medycznych studiów pierwszego stopnia i chciałbyś kontynuować naukę na Dietetyce drugiego stopnia, weźmiesz udział w konkursie dyplomów maturalnych. Dlatego postaraj się uzyskać jak najlepsze oceny na tym etapie edukacji.
     Sprawa rekrutacji na warszawskie uczelnie niepubliczne wygląda nieco inaczej. Często władze uczelni rezygnują z konkursu świadectw na rzecz przyjęcia pierwszych zgłaszających się maturzystów, na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Jednak studiowanie na uczelniach prywatnych wiąże się z koniecznością uiszczania semestralnych opłat.
     Pierwszym krokiem, przybliżającym ci możliwość podjęcia studiów medycznych na kierunku Dietetyka w Warszawie, będzie elektroniczna rejestracja kandydatów, podczas której będziesz zobowiązany do wpisania swoich osiągnięć maturalnych lub uzyskanych na studiach pierwszego stopnia, w odpowiednie rubryki umieszczonej na stronie internetowej wybranego wydziału tabeli.
     Kiedy otrzymasz informację o przyjęciu na Dietetykę, zostanie ci już tylko doniesienie kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia poprzedniego etapu edukacji wraz ze zdjęciem oraz formularzem aplikacyjnym do dziekanatu danej uczelni.
      
     studia dietetyka Warszawa
      

     Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Warszawie?

     Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Dietetyka w Warszawie? Dobrze płatną oraz potrzebną znacznej części społeczeństwa, borykającej się z zaburzeniami odżywiania lub zagrożonymi konsekwencjami nadwagi i otyłości.
     Absolwenci znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w których istnieją specjalne oddziały, gdzie mogliby się wykazać zdobytymi w trakcie studiów umiejętnościami oraz szeroką wiedzą z zakresu prawidłowego żywienia człowieka i rozpoznawania niepokojących symptomów, mogących świadczyć o zaburzeniach.
     Po ukończeniu studiów na kierunku Dietetyka w Warszawie, z otwartymi ramionami przyjmą cię zakłady opieki zdrowotnej oraz zakłady żywienia zbiorowego, gdzie będziesz mógł działać na większą skalę poprzez propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz prowadzenie działań uświadamiających społeczeństwo o zagrożeniach płynących z nieprawidłowych zachowań jedzeniowych.
     Dobrze prowadzone akcje profilaktyczne przydadzą się również w placówkach oświatowych, a przede wszystkim szkołach. To właśnie dzieci będą tworzyły przyszłe pokolenia, dlatego warto, aby przestrzegały zdrowego trybu życia, a w późniejszych latach przekazywały dobre wzorce swoim dzieciom.
     Odpowiednie odżywianie jest szczególnie ważne dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, zarówno dla sportowców, jak i amatorów biegania, czy jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Dlatego absolwenci Dietetyki doskonale odnajdą się w komercyjnych i publicznych placówkach sportowych i rekreacyjnych.
     Jeśli od zawsze marzył ci się własny biznes lub zwyczajnie chciałbyś osiągnąć większą niezależność życiową, będziesz mógł postawić na założenie własnej działalności gospodarczej w postaci gabinetu, w którym będziesz udzielał dietetycznych porad, dobierał menu do indywidualnych potrzeb klientów, a także dawał mądre porady żywieniowe i dotyczące ruchu, które być może odmienią czyjeś życie.
      

     Studia na kierunku dietetyka Warszawa – zaoczne

     Kierunki studiów niestacjonarnych (zaocznych) w Warszawie wyróżniają się weekendowym charakterem kształcenia. Studenci myślący o podjęciu pracy zawodowej na pełen lub część etatu wraz z równoczesnym kształceniem na wybranej uczelni wyższej, zdecydowanie powinni rozważyć podjęcie studiów w ramach opisywanego trybu. Warto pamiętać, że zjazdy trwają zwykle wiele godzin, a niejednokrotnie cały dzień, dlatego jeżeli nie jesteś wystarczająco wytrwały i ambitny, powinieneś odpuścić sobie rozważania na temat Dietetyki w trybie niestacjonarnym. Jednak niezależnie od trybu kształcenia, każdy z absolwentów uzyska kompetencje zgodne z wymaganiami narzucanymi przez zawód, dzięki czemu wszyscy uzyskają identyczne szanse na dzisiejszym rynku pracy.

     dowiedz się więcej na temat kierunku dietetyka studia zaoczne w Warszawie

      

     Jakie są ceny za studia na kierunku Dietetyka

     Studia medyczne na kierunku Dietetyka, obrane w ramach trybu niestacjonarnego, zwanego również zaocznym, stawiają przed studentami obowiązek opłacania każdego semestru kształcenia w ramach opłat całorocznych lub ratalnych. Aby zwiększyć komfort każdego ze studentów, większość uczelni pozwala na rozbicie koniecznej do opłacenia kwoty na kilka przystępnych rat. Dietetykę w Warszawie można studiować na kilku uczelniach wyższych, a których każda rządzi się własnymi prawami. Dlatego jeżeli jesteś zainteresowany cenami kształcenia niestacjonarnego, sprawdź je na poszczególnych uczelniach.

     dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku dietetyka - ceny w Warszawie

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Warszawie?

     Wybór studiów to czasem bardzo trudna decyzja, gdyż nie chodzi wyłącznie o postawienie na kierunek kształcenia, ale i uczelnię i miasto, w którym się ona znajduje. Jakie ma kierunek Dietetyka w Warszawie opinie?
     Dagmara, studentka Dietetyki mówi:
     „Dietetyka to dziedzina, której celem jest dbanie o zdrowie szerokiej grupy społeczeństwa. Dlatego do wykonywania zawodu należy się jak najlepiej przygotować. Dlatego wybrałam studia w Warszawie.”

     KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

     Rozwiń

     POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

     59 Uczelni w Warszawie

     Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

     Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

     Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie     # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

     Jakie studia medyczne wybrać

     Studia na kierunku dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

     Studia medyczne w Warszawie

     Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego kieurnki

     Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunki

     Grupa Uczelni Vistula kierunki

     Jakie są kierunki medyczne w Warszawie

     Co zdawać na maturze

      

     Komentarze (0)