Dietetyka - Warszawa

Dietetyka - Warszawa

Dietetyka - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

dietetyka

Odkryj kierunek dietetyka w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dietetyka studia Warszawa | woj. mazowieckie

Żyjemy w czasach, w których wysoko przetworzone produktów żywnościowe, dostępne na półkach wszystkich sklepów spożywczych, na stałe wpisały się w codzienne menu śniadaniowe znacznej części społeczeństwa. Pośpiech, brak czasu na zjedzenie dobrze zbilansowanego, przygotowanego samodzielnie od początku, posiłku, a także wzmożony apetyt na słodycze i popularne produkty sieci fast food – wszystko to przyczynia się do wystąpienia nadwagi, a nawet otyłości, niemal wśród połowy mieszkańców Polski.

Konsekwencje, które wynikają z pozornie niewinnego podjadania niezdrowych przekąsek oraz przybierania na wadze są zatrważające. Coraz więcej ludzi pada ofiarom chorób układu krążenia, nowotworów, a także zwyrodnień w obszarze narządów ruchu, które do granic obciążone stają się ostatecznie całkowicie niewydolne.

Wszystkie wymienione powyżej czynniki implikują konieczność wykształcenia coraz większej liczby dietetyków, zdolnych do wyleczenia istniejących już problemów, a także wdrożenia odpowiedniej profilaktyki zdrowotnej w celu zapobiegania wystąpienia kolejnych.

 

Dla kogo ten kierunek

Dietetyka jako kierunek kształcenia przyciąga coraz większe grono kandydatów. Można tę sytuację odbierać dwojako; z jednej strony coraz więcej młodych ludzi interesuje się dbaniem o zdrowie i pragnie szerzyć wśród innych doradztwo w tym zakresie, a z drugiej strony rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dietetyka to kierunek, który można studiować na pierwszym i drugim stopniu.

Niewątpliwym atutem studiów medycznych w Warszawie na kierunku Dietetyka jest bardzo szeroki wybór miejsca, któremu można powierzyć swoją edukację. Aż dziesięć warszawskich uczelni wyższych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, postanowiło odpowiedzieć na zapotrzebowanie współczesnych czasów na dobrze wykwalifikowanych dietetyków poprzez zaoferowanie możliwości podjęcia studiów właśnie na tym kierunku.

Jesteś pasjonatem zdrowego stylu życia? Uważasz, że prawidłowe nawyki żywieniowe połączone z odpowiednią dozą codziennego wysiłku fizycznego są drogą do szczęścia? Twoim konikiem zawsze były przedmioty biologiczne, z których nauki nie chciałbyś rezygnować na studiach? Posiadasz w sobie ogrom empatii i zrozumienia dla ludzkich słabości? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to studia na kierunku Dietetyka w Warszawie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Dietetyka w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Dietetyka w Warszawie? Aby dołączyć do grona studentów należy przystąpić do konkursu świadectw. W nim najważniejszym przedmiotem jest biologia, z którego należy pochwalić się bardzo dobrą oceną. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni.

Wymagania na Dietetykę w Warszawie są wysokie, między innymi dlatego, że absolwenci kierunku otrzymają możliwość wpływania na ludzkie zdrowie i życie, więc praca ich będzie bardzo odpowiedzialna. Ponadto, w toku nauki należy zmierzyć się z długą listą przedmiotów, na której widnieją, na przykład: jakość i bezpieczeństwo żywności, biochemia ogólna i żywności, technologia żywności i potraw, podstawy patofizjologii klinicznej, alergie i nietolerancje pokarmowe, ekologia i ochrona środowiska, profilaktyka i leczenie chorób dieto-zależnych, podstawy rehabilitacji ruchowej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Dietetyka w Warszawie?

Bezskutecznie próbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie, z czym z pewnością będziesz musiał się zmierzyć na studiach na kierunku Dietetyka w Warszawie? Ten akapit powinien rozwiać twoje wszelkie wątpliwości.
Studia w Warszawie na tym kierunku rozpoczniesz od powtórzenia wiedzy biologicznej, wyniesionej z wcześniejszych lat nauki oraz poszerzenia jej o podstawy zagadnień, niezbędnych do dalszego kształcenia na Dietetyce w Warszawie.
W trakcie studiów będziesz miał okazję nauczyć się, w jaki sposób funkcjonuje ludzki organizm, a przede wszystkim układ pokarmowy człowieka. Nie bez znaczenia pozostanie odpowiednie przygotowanie psychologiczne, gdyż wielu pacjentów, z którymi przyjdzie ci pracować w przyszłości, będzie cierpiało na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, powodujące praktykowanie nieprawidłowych czynności związanych z jedzeniem.
Pajcenci zgłaszający się do dietetyków często cierpią także na znacznie zaniżone poczucie własnej wartości, spowodowane nadwagą i otyłością. Nauczysz się pracy z takimi osobami, aby nie wyrządzić im emocjonalnej krzywdy, a zapewnić niezbędne wsparcie i zrozumienie.
 
Program studiów
Studia medyczne na kierunku Dietetyka w Warszawie to nabywanie wielu umiejętności wśród których znajdują się, między innymi:
planowanie racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, przygotowywanie potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującą klasyfikacją i zasadami Systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, czy też dokonywanie oceny stanu odżywienia oraz sposobu żywienia pacjentów.
Ponadto, w toku nauki należy zmierzyć się z długą listą przedmiotów, na której widnieją, na przykład:
  • jakość i bezpieczeństwo żywności,
  • biochemia ogólna i żywności,
  • technologia żywności i potraw,
  • podstawy patofizjologii klinicznej,
  • alergie i nietolerancje pokarmowe,
  • ekologia i ochrona środowiska,
  • profilaktyka i leczenie chorób dieto-zależnych,
  • podstawy rehabilitacji ruchowej.
Jak widzisz, nauki będzie sporo, jednak sam przyznasz, że wykonywanie tak odpowiedzialnego zawodu wymaga odpowiedniego przygotowania podczas studiów i późniejszej praktyki.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DIETETYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

DIETETYKA WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

 
dietetyka studia Warszawa
 

Ile trwają studia na kierunku Dietetyka w Warszawie?

Nie jesteś do końca pewien, ile czasu upłynie, zanim zdobędziesz upragniony tytuł, który zagwarantuje ci pracę w zawodzie dietetyka w Warszawie?
Studia na kierunku Dietetyka, niezależnie od wybranej warszawskiej uczelni będą trwały sześć semestrów w przypadku studiów pierwszego stopnia oraz cztery semestry, a więc dwa lata w przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia.
 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dietetyka w Warszawie?

Kiedy już zdecydujesz, że jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów w Warszawie to coś, co chciałbyś studiować, będziesz musiał wybrać uczelnię, która zagwarantuje ci najlepsze przygotowanie do pełnionego w przyszłości zawodu. Dietetykę w Warszawie możesz studiować aż na dziesięciu uczelniach, co da ci ogromne pole manewru, jeśli chodzi o wybór najlepiej dopasowanego do twoich potrzeb programu.
Warto także zorientować się, jakie przedmioty zdawane na maturze zagwarantują ci możliwość dołączenia do grona studentów już w październiku. Ponieważ Dietetyka należy do studiów medycznych, łatwo się domyślić, że przedmiotami wiodącymi w jej przypadku będą biologia oraz chemia. Każdy kandydat na studia pierwszego stopnia będzie musiał wziąć udział w konkursie świadectw, na drodze którego zostaną wyłonieni tylko najlepsi aplikanci.
Jeśli jesteś absolwentem medycznych studiów pierwszego stopnia i chciałbyś kontynuować naukę na Dietetyce drugiego stopnia, weźmiesz udział w konkursie dyplomów maturalnych. Dlatego postaraj się uzyskać jak najlepsze oceny na tym etapie edukacji.
Sprawa rekrutacji na warszawskie uczelnie niepubliczne wygląda nieco inaczej. Często władze uczelni rezygnują z konkursu świadectw na rzecz przyjęcia pierwszych zgłaszających się maturzystów, na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Jednak studiowanie na uczelniach prywatnych wiąże się z koniecznością uiszczania semestralnych opłat.
Pierwszym krokiem, przybliżającym ci możliwość podjęcia studiów medycznych na kierunku Dietetyka w Warszawie, będzie elektroniczna rejestracja kandydatów, podczas której będziesz zobowiązany do wpisania swoich osiągnięć maturalnych lub uzyskanych na studiach pierwszego stopnia, w odpowiednie rubryki umieszczonej na stronie internetowej wybranego wydziału tabeli.
Kiedy otrzymasz informację o przyjęciu na Dietetykę, zostanie ci już tylko doniesienie kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia poprzedniego etapu edukacji wraz ze zdjęciem oraz formularzem aplikacyjnym do dziekanatu danej uczelni.
 
studia dietetyka Warszawa
 

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Warszawie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Dietetyka w Warszawie? Dobrze płatną oraz potrzebną znacznej części społeczeństwa, borykającej się z zaburzeniami odżywiania lub zagrożonymi konsekwencjami nadwagi i otyłości.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w których istnieją specjalne oddziały, gdzie mogliby się wykazać zdobytymi w trakcie studiów umiejętnościami oraz szeroką wiedzą z zakresu prawidłowego żywienia człowieka i rozpoznawania niepokojących symptomów, mogących świadczyć o zaburzeniach.
Po ukończeniu studiów na kierunku Dietetyka w Warszawie, z otwartymi ramionami przyjmą cię zakłady opieki zdrowotnej oraz zakłady żywienia zbiorowego, gdzie będziesz mógł działać na większą skalę poprzez propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz prowadzenie działań uświadamiających społeczeństwo o zagrożeniach płynących z nieprawidłowych zachowań jedzeniowych.
Dobrze prowadzone akcje profilaktyczne przydadzą się również w placówkach oświatowych, a przede wszystkim szkołach. To właśnie dzieci będą tworzyły przyszłe pokolenia, dlatego warto, aby przestrzegały zdrowego trybu życia, a w późniejszych latach przekazywały dobre wzorce swoim dzieciom.
Odpowiednie odżywianie jest szczególnie ważne dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, zarówno dla sportowców, jak i amatorów biegania, czy jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Dlatego absolwenci Dietetyki doskonale odnajdą się w komercyjnych i publicznych placówkach sportowych i rekreacyjnych.
Jeśli od zawsze marzył ci się własny biznes lub zwyczajnie chciałbyś osiągnąć większą niezależność życiową, będziesz mógł postawić na założenie własnej działalności gospodarczej w postaci gabinetu, w którym będziesz udzielał dietetycznych porad, dobierał menu do indywidualnych potrzeb klientów, a także dawał mądre porady żywieniowe i dotyczące ruchu, które być może odmienią czyjeś życie.
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Warszawie?

Wybór studiów to czasem bardzo trudna decyzja, gdyż nie chodzi wyłącznie o postawienie na kierunek kształcenia, ale i uczelnię i miasto, w którym się ona znajduje. Jakie ma kierunek Dietetyka w Warszawie opinie?
Dagmara, studentka Dietetyki mówi:
„Dietetyka to dziedzina, której celem jest dbanie o zdrowie szerokiej grupy społeczeństwa. Dlatego do wykonywania zawodu należy się jak najlepiej przygotować. Dlatego wybrałam studia w Warszawie.”

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego kieurnki

Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunki

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)