INTERNATIONAL BUSINESS

INTERNATIONAL BUSINESS

INTERNATIONAL BUSINESS

Studia w Poznaniu

international business

Odkryj studia international business w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

International business studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Wielu ludzi marzy o poprowadzeniu własnego biznesu, dzięki któremu zyskają szansę na osiągnięcie zadowalających zarobków oraz stabilizacji życiowej. Niektórzy zdają sobie sprawę, że kluczem do sukcesu może okazać się poprowadzenie biznesu na skalę międzynarodową. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, możesz rozważyć podjęcie kształcenia na international business.

Jest to interdyscyplinarna propozycja kształcenia z pogranicza nauk zarządczych, ekonomicznych oraz społecznych, a prezentowane w jej ramach zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Dzięki temu rozwiązaniu zdołasz osłuchać się z tą uniwersalną mową oraz poznać specjalistyczne słownictwo biznesowe.

Kiedy już ukończysz kształcenie na międzynarodowym biznesie po angielsku, otworzy się przed tobą szerokie spektrum możliwości zawodowych. Będziesz mógł założyć własną działalność, zatrudnić się w przedsiębiorstwach funkcjonujących na arenie międzynarodowej, pomyślisz o rozpoczęciu pracy w placówkach doradczych i niektórych jednostkach administracyjnych lub rozważysz zatrudnienie na uczelniach wyższych na stanowisku wykładowcy akademickiego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia INTERNATIONAL BUSINESS

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Międzynarodowe stosunki gospodarcze stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Pokaż więcej

Program studiów i przedmioty

International Business to studia prowadzone od 4. semestru w języku angielskim – dzięki temu studenci tej ścieżki kształcenia mogą praktycznie rozwijać swoje kompetencje komunikacyjne i językowe, niezbędne np. do prawidłowego nawiązywania relacji biznesowych, prowadzenia efektywnych negocjacji czy dokonywania skutecznej prezentacji zarówno w środowisku lokalnym, jak i międzynarodowym. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, które pogłębiają zagadnienia charakterystyczne np. dla: komunikacji społecznej, marketingu, zarządzania, bankowości, prawa, administracji czy komunikacji społecznej.

Studenci International Business w trakcie nauki poznają m.in.: biznesowe słownictwo w języku angielskim, polskie i międzynarodowe standardy rachunkowości czy nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych w handlu zagranicznym. Uczestnicy zajęć praktycznych szkolą się w zakresie np.: dokonywania ewidencji gospodarczych, interpretowania określonych aktów prawnych regulujących funkcjonowanie rynku finansowego czy przygotowywania i organizowania przebiegu transakcji we współczesnym handlu międzynarodowym.

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniuktóre związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: angielskiego języka biznesowego; technik komunikacyjnych stosowanych w handlu zagranicznym; specyfiki współczesnych rynków finansowych i handlowych w Polsce i na arenie międzynarodowej; zastosowania różnych narzędzi analitycznych wspomagających procesy podejmowania decyzji operacyjnych i strategicznych; zasad obrotu instrumentami finansowymi na rynkach kapitałowych.

International Business to ścieżka kształcenia, która przygotowuje absolwentów do pracy na stanowisku np.: księgowego, doradcy finansowego lub inwestycyjnego, analityka finansowego, specjalisty ds. sprzedaży, specjalisty ds. marketingu czy specjalisty ds. kluczowych klientów. Osoby, które ukończyły te studia, mogą również rozpocząć i poprowadzić własną działalność gospodarczą – zarówno na polskim, jak i międzynarodowym lub zagranicznym rynku.

Absolwent ścieżki kształcenia International Business może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • przedsiębiorstwa, korporacje
  • biura maklerskie i rachunkowe
  • firmy doradztwa finansowego
  • firmy ubezpieczeniowe
  • podmioty sektora administracji publicznej
  • banki, instytucje finansowe
  • instytucje Unii Europejskiej
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

International Business to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Poznaniu

Absolwenci tego kierunku umiejętnie analizują wszelkie zjawiska ekonomiczno-gospodarcze oraz znają zasady rachunkowości i stosują prawo finansowe w praktyce. Studia na finansach i rachunkowości poświęcone są np.: ekonomii, bankowości, zarządzaniu, informatyce, prawu, administracji czy komunikacji społecznej. Osoby, które ukończyły studia na tym kierunku, cenieni są nie tylko w biurach rachunkowych czy biurach doradztwa podatkowego, ale także we wszelkich przedsiębiorstwach, departamentach planowania i budżetowania, a nawet w administracji publicznej i prywatnej.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

Komentarze (0)