INTERNET RZECZY I SIECI PRZYSZŁOŚCI

INTERNET RZECZY I SIECI PRZYSZŁOŚCI

INTERNET RZECZY I SIECI PRZYSZŁOŚCI

Studia w Poznaniu

internet rzeczy i sieci przyszłości

Odkryj studia internet rzeczy i sieci przyszłości w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Internet rzeczy i sieci przyszłości studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Chciałbyś poznać najbardziej innowacyjne dokonania współczesnego przemysłu technologicznego? Branża informatyki jest dla ciebie interesująca? Uwielbiasz doskonalić posiadane kompetencje, zwłaszcza te, które odnoszą się do dziedzin ścisłych i technicznych? Twierdząca odpowiedź może stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia kształcenia na propozycji o nazwie internet rzeczy i sieci przyszłości.

Zyskasz niepowtarzalną okazję do zrozumienia najważniejszych zagadnień teoretycznych, zwłaszcza z pogranicza nauk matematycznych, które stanowią stabilną podstawę pod praktyczne tworzenie oprogramowania, podzespołów elektronicznych, czy multimediów. Jako że sieci przyszłości mają charakter dynamiczny i zróżnicowany, przyszli absolwenci posiądą wszechstronne wykształcenie, które umożliwi im rozpoczęcie dobrze płatnej pracy zawodowej.

Absolwenci internetu rzeczy i sieci przyszłości mogą liczyć na pracę nie tylko na arenie krajowej, ale nawet światowej, a dzięki wiedzy i umiejętnościom pozyskanym w czasie edukacji, zajmą wysokie stanowiska w różnych przedsiębiorstwach informatycznych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia INTERNET RZECZY I SIECI PRZYSZŁOŚCI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na internecie rzeczy i sieciach przyszłości znajdują się przedmioty poświęcone np.: inteligentnym technologiom, technikom przetwarzania i udostępniania danych czy zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych w transporcie, handlu, służbie zdrowia, gastronomii, przemyśle lub administracji. Studia na tej ścieżce kształcenia umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in.: programowania, testowania i modyfikowania nowoczesnych oraz efektywnych rozwiązań IoT.

Absolwenci internetu rzeczy i sieci przyszłości znają np.: gotowe biblioteki stosowane w projektowaniu IoT; techniki programowania w języku Java; zasady tworzenia aplikacji w języku Python na komputerach Raspberry Pi. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie m.in.: programowania mikrokontrolerów i urządzeń z systemami operacyjnymi; projektowania i wdrażania aplikacji IoT na urządzenia mobilne (Android); szybkiego prototypownia w projektowaniu IoT.

W programie studiów na internecie rzeczy i sieci przyszłości znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • Internet of Things
  • Urządzenia wbudowane
  • Projektowanie i wytwarzanie wspomagane komputerowo
  • Aplikacje sieci usług

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: charakterystyki oraz zastosowania technologii internetu rzeczy; zasad zarządzania złożonymi sieciami komputerowymi w zakresie IoT; metod projektowania aplikacji internetowych i mobilnych.

Absolwenci internetu rzeczy i sieci przyszłości wyróżniają się kompetencjami, które cenione są na takich stanowiskach jak np.: specjalista ds. projektowania i administrowania systemami informatycznymi IoT; programista JAVA; UX designer; embedded system developer; specjalista ds. wdrożeń rozwiązań beacon. Uczelnie w Poznaniu przygotowują te osoby również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w obszarach wykorzystujących technologie IoT.

Absolwent internetu rzeczy i sieci przyszłości może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • nowoczesne przedsiębiorstwa
  • firmy projektujące strony internetowe
  • firmy wytwarzające systemy internetowe
  • instytucje edukacyjne
  • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Internet rzeczy i sieci przyszłości to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Poznaniu

Studenci informatyki nabywają wiedzę oraz umiejętności niezbędne do efektywnego funkcjonowania w przestrzeni cyfrowej. Uczestnicy zajęć m.in. badają dokładnie budowę komputera i układów scalonych, a także zgłębiają zagadnienia związane np. ze sztuczną inteligencją, programowaniem czy rozwiązywaniem różnorodnych problemów informatycznych. Uczelnie w Poznaniu oferują wiele ścieżek kształcenia na kierunku informatyka.

Absolwenci informatyki wyróżniają się kompetencjami, które cenione są w szczególności np. w firmach technologicznych, działach IT przedsiębiorstw i organizacji krajowych lub międzynarodowych czy w zespołach projektowych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku. Ponadto absolwenci informatyki są gotowi do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług informatycznych.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

 

Komentarze (0)