Kosmetologia medyczna

Studia w Warszawie

kosmetologia medyczna

Odkryj studia kosmetologia medyczna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Kosmetologia medyczna studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Dziś coraz częściej rozumiemy, że ważniejsza od makijażu jest piękna i zdrowa cera. Warto zadbać o jej kondycję i skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy pomogą nam w rytuałach pielęgnacyjnych. Jeśli i ciebie od zawsze interesują aspekty związane z dbaniem o cerę i skórę, to śmiało możesz wybrać propozycję kształcenia, jaką jest kosmetologia medyczna.

Jej studenci otrzymają pogłębione wykształcenie, dzięki czemu będą oni mogli cieszyć się w przyszłości dużym zaufaniem wśród klientów. Wśród przedmiotów odnajdą oni zatem przykładowo: anatomię i fizjologię człowieka, fizjoterapię i masaż, recepturę kosmetyczną, podstawy onkologii z elementami onkologii skóry, czy dermatologię estetyczną.

Najważniejsze jest to, by umiejętności kosmetologów związane z technikami pielęgnacyjnymi szły w parze z pogłębioną wiedzą kierunkową. Takie doskonałe wykształcenie pozwoli na szybki rozwój zawodowy w przyszłości. Na abiturientów kosmetologii medycznej będą czekać salony pielęgnacyjne, czy ośrodki SPA & wellness. Ta propozycja kształcenia to także idealna możliwość, by założyć w przyszłości własną działalność gospodarczą z zakresu świadczenia usług kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Kosmetologia medyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Program studiów i przedmioty

Studenci kosmetologii medycznej poznają m.in.: oznaki starzenia się skóry oraz metody spowalniania tego zjawiska; techniki wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających; sposoby właściwej pielęgnacji zdrowia i urody; wagę aktywności fizycznej w życiu człowieka; normy racjonalnego żywienia. Studia na tej ścieżce kształcenia poświęcone są również np.: zasadom bezpieczeństwa regulującym produkcję kosmetyków; sposobom ustalania parametrów składników znajdujących się w danych kosmetykach; wykonywaniu form kosmetycznych.

Kosmetologia medyczna pozwala studentom poznać m.in.: najnowsze technologie wykorzystywane w kosmetologii; techniki służące niwelowaniu zmian oraz defektów skóry; podstawy chemii kosmetycznej; aspekty prawne prowadzenia działalności i wykonywania usług; zasady analizy kolorystycznej; zastosowanie technik fizjoterapeutycznych i masażów.

W programie studiów na kosmetologii medycznej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Receptura kosmetyczna
 • Dermatologia kliniczna
 • Fizjoterapia i masaż
 • Technologia produkcji kosmetyków
 • Dietetyka z elementami żywienia w kosmetologii
 • Defekty kończyn dolnych
 • Podstawy onkologii z elementami onkologii skóry
 • Substancje aktywne w kosmetologii

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad współpracy kosmetologa z lekarzami specjalistami; zależności występujących między chorobami skóry a innymi schorzeniami; wpływu sposobu życia człowieka na jego zdrowie i urodę.

Absolwenci kosmetologii medycznej mogą liczyć na zatrudnienie np. w gabinetach dermatologii estetycznej czy w sektorze przemysłu odpowiedzialnego za produkcję i dystrybucję kosmetyków. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są przygotowane także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie m.in.: pełnienia usług kosmetycznych.

Absolwent kosmetologii medycznej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, centra SPA
 • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych llub kolorowych
 • organizacje zajmujące się promocją zdrowia
 • wydawnictwa, media (w roli specjalisty)
 • laboratoria, szkoły kosmetyczne
 • ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe
 • działy kosmetyczne aptek
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Kosmetologia medyczna to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku kosmetologia.

 

Kosmetologia studia w Warszawie

Studenci kosmetologii rozwijają swoje zdolności z zakresu m.in. prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania, biomechaniki czy przeprowadzania oceny funkcjonowania układu krążenia. Uczelnie w Warszawie oferują studentom kosmetologii także możliwość wybrania ścieżki kształcenia poświęcone wizażowi i charakteryzacji lub kreowaniu wizerunku – w trakcie zajęć uczestnicy rozwijają swoje zdolności artystyczne oraz zmysł estetyczny. Absolwenci tego kierunku zajmują się m.in. stylizacją ubioru, makijażem czy autoprezentacją, a także pełnieniem usług pielęgnacyjnych lub leczniczych.

Absolwenci kosmetologii mogą aplikować na stanowiska np. doradcze, eksperckie lub związane m.in. z pełnieniem usług leczniczych, pielęgnacyjnych, relaksujących lub upiększających w zakresie kosmetologii. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozwijać swoją karierę zawodową w zakresie m.in.: wizażu i kreowania wizerunku, charakteryzacji, masażu, rehabilitacji, podologii, produkcji kosmetyków czy dystrybucji produktów kosmetycznych, współpracy ze specjalistami różnych dziedzin (np. z dermatologiem, chirurgiem estetycznym).

Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)