MENEDŻER LOGISTYKI

MENEDŻER LOGISTYKI

MENEDŻER LOGISTYKI

Studia w Poznaniu

menedżer logistyki

Odkryj studia menedżer logistyki w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Menedżer logistyki studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Jednym z najprężniej rozwijających się obszarów współczesnej gospodarki jest niewątpliwie logistyka. Wiele osób marzy o zgłębieniu esencji tej nauki, dlatego wybiera propozycję kształcenia o nazwie menedżer logistyki. Pamiętaj, że samo zainteresowanie branżą logistyczną może być niewystarczające do efektywnego radzenia sobie z programem kształcenia, jednak posiadając talent zarządczy i kompetencje lidera nie musisz się niczym martwić.

Podczas edukacji opanujesz zagadnienia związane z organizacją oraz bezpośrednim nadzorem logistycznego łańcucha dostaw, poszerzysz posiadane kompetencje interpersonalne, aby jeszcze skuteczniej zarządzać zespołami i nawiązywać cenne kontakty z klientami, a ponadto zapoznasz się ze sposobami efektywnego zarządzania zasobami przedsiębiorstw.

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu menedżera logistyki? Zdobyta wiedza i umiejętności znajdą zastosowanie w międzynarodowych przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych i spedycyjnych lub pomyślisz o założeniu własnej działalności. To tylko niektóre z szerokiego wachlarza możliwości.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia MENEDŻER LOGISTYKI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Studia na ścieżce menedżer logistyki pozwalają studentom zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: zarządzania łańcuchami dostaw oraz procesami logistycznymi przedsiębiorstw – w programie znaleźć można przedmioty poświęcone np.: zakupom, zaopatrzeniom, produkcji, gospodarce materiałowej, magazynowaniu, transportowi i spedycji, dystrybucji, sprzedaży, obsłudze klienta czy realizacji zamówień. Studenci tej ścieżki kształcenia poznają również m.in.: rolę menedżera w branży logistycznej, przepisy prawne stosowane w logistyce, zasady controllingu operacyjnego czy zarządzania projektami.

Uczestnicy zajęć praktycznych rozwijają cenne kompetencje np. związane z organizacją pracy czy projektowaniem zadań. Absolwenci przygotowani są także m.in. do kierowania, koordynowania i nadzorowania funkcjonowania działu logistyki. Studenci ścieżki menedżer logistyki uczą się np.: efektywnego zarządzania procesami, asortymentem, strumieniem ładunków oraz infrastrukturą i zasobami logistyki. Ponadto poznają oni m.in.: zasady integracji i koordynacji działań w różnorodnych systemach operacyjnych przedsiębiorstw czy strategie obsługi klienta w branży logistycznej.

W programie studiów na ścieżce kształcenia menedżer logistyki znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Planowanie łańcucha dostaw
 • Zarządzanie produktem i sprzedażą
 • Przywództwo i komunikacja w biznesie
 • Planowanie biznesu

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad planowania łańcucha dostaw; metod zarządzania procesami produkcji i sprzedaży towaru; technik komunikacyjnych stosowanych w zarządzaniu pracą zespołu projektowego w branży logistycznej.

Absolwenci ścieżki kształcenia menedżer logistyki przygotowani są w szczególności m.in. do pełnienia funkcji kierowniczych w przedsiębiorstwie, a także do zarządzania złożonymi projektami logistycznymi. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą aplikować także na stanowiska np. analityczne, doradcze, eksperckie czy organizacyjne, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku. Ponadto absolwenci tej ścieżki mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą w branży logistycznej lub transportowej.

Absolwent ścieżki kształcenia menedżer logistyki może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • firmy spedycyjne
 • centra logistyczne
 • przedsiębiorstwa transportowe
 • firmy kurierskie
 • porty lotnicze lub morskie
 • zakłady komunikacji miejskiej
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • magazyny
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Menedżer logistyki to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.

 

 

Logistyka studia w Poznaniu

Logistyka ceniona jest w wielu środowiskach zawodowych, które odpowiadają za takie działania jak np. transport, obrona państwa, zarządzanie, zaopatrywanie, budżetowanie czy administrowanie. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę oraz umiejętności menadżerskie, informatyczne, techniczne i matematyczne. Absolwenci logistyki mogą aplikować na stanowiska np. kierownicze, organizacyjne, analityczne czy doradcze. Ponadto mogą oni samodzielnie prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług logistycznych czy transportowych.

Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

Komentarze (0)