Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych

Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych

Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych

Studia w Warszawie

ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych

Odkryj studia ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych to jedna z tych specjalności, która staje się odzwierciedleniem aktualnego zapotrzebowania na rynku zatrudnienia. Dziś bowiem nieustannie zmuszeni jesteśmy do przekazywania naszych danych osobowych. Wystarczy, że chcemy założyć konto w banku lub załatwić jakąś sprawę w urzędzie. Dlatego też tak ważne jest ich świadome wykorzystywanie. A to generuje zapotrzebowanie na specjalistów właśnie z tego obszaru.

Studenci odnajdą w programie kształcenia między innymi przedmioty takie jak: prawo ochrony danych osobowych, systemy i procedury zabezpieczania danych osobowych, czy dostęp do informacji publicznej. Warto pamiętać jednak, że kompetencje zawodowe muszą być oparte przede wszystkim na stabilnych podstawach teoretycznych.

Czeka na ciebie wiele interesujących miejsc zatrudnienia, które znajdują się w sektorze urzędniczym, np.: Urząd Ochrony Danych Osobowych lub Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To dla ciebie będzie zadedykowane stanowisko inspektora danych osobowych. Możesz rozwijać swoją karierę także jako pracownik wszelkich urzędów, instytucji, czy organizacji pozarządowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Studenci ochrony danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych zdobywają wiedzę w zakresie m.in. prawoznawstwa, historii administracji, makro- i mikroekonomii, finansów i rachunkowości, ochrony środowiska czy statystyki.

Ponadto w programie tej ścieżki kształcenia znajdują się również przedmioty, które poświęcone są np.: prawnym podstawom ochrony danych osobowych; zagrożeniom w cyberświecie; regulacjom dotyczącym baz danych w administracji publicznej czy sposobów zarządzania obiegiem dokumentacji w administracji publicznej i prywatnej.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: prawnego zastosowania pozyskanych danych osobowych; sposobów zabezpieczania informacji w sieci czy technikom sporządzania dokumentacji.

Absolwenci ochrony danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych są przygotowani do podjęcia pracy w wielu strukturach ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego oraz w różnych sektorach gospodarki rynkowej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, powinny bez problemu odnaleźć się w dynamicznie rozwijającym świecie technologicznym.

Absolwent ochrony danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych może szukać zatrudnienia m.in. w:

  • strukturach administracji publicznej
  • zespołach zarządzania kryzysowego
  • przedsiębiorstwach lokalnych i międzynarodowych
  • firmach doradczych i konsultingowych
  • Urzędzie Ochrony Danych Osobowych
  • Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  • własnej działalności gospodarczej

 

Na jakim kierunku

Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i baz danych to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.

 

Administracja studia w Warszawie

Uczelnie w Warszawie pozwalają studentom zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych, społecznych i humanistycznych – zainteresowane tymi tematykami osoby mogą zdecydować się na podjęcie nauki na kierunku administracja. Studia te mają charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Studenci administracji analizują i interpretują określone treści dokumentów prawnych, a także umiejętnie nawiązują współpracę z jednostkami administracji publicznej czy samorządowej.

Absolwenci tego kierunku przygotowani są kompleksowo m.in. do zajmowania stanowisk kierowniczych w instytucjach krajowych i europejskich. W programie kierunku administracja znajdują się przedmioty poświęcone w szczególności zagadnieniom związanym np. z: prawem, ekonomią czy finansami i rachunkowością. Studenci tego kierunku zdobywają szeroką wiedzę w zakresie polskiego i europejskiego systemu instytucjonalnego, a także zasad organizacji i działania organów administracji publicznej.

Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)