Poradnictwo dietetyczne

Poradnictwo dietetyczne

Poradnictwo dietetyczne

Studia w Warszawie

poradnictwo dietetyczne

Odkryj studia poradnictwo dietetyczne w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Poradnictwo dietetyczne studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Współcześnie towarzyszy nam zwiększona świadomość na temat zdrowego, zbilansowanego żywienia. Wiemy, że dieta może bardzo korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Czasami jednak brakuje nam motywacji, by wciąż aktualizować naszą wiedzę i co najważniejsze wcielać ją w życie w zaciszu naszych kuchni.

Wtedy warto zatem skorzystać z usług specjalistów, którzy o zdrowym żywieniu wiedzą wszystko. Jeśli i ciebie interesują kwestie związane z komponowaniem pysznych i wartościowych posiłków, to poradnictwo dietetyczne powinno sprawić ci bardzo dużo satysfakcji. W programie zajęć znajdują się przedmioty takie jak m.in.: żywienie emocjonalne, psychologia odżywiania się, elementy pracy z klientem.

Podczas kształcenia zdobędziesz przede wszystkim unikatowe kompetencje, które związane będą przede wszystkim z planowaniem diety w zależności od potrzeb klientów. A jak wiemy – powinna się ona różnić w zależności od schorzeń, uprawianego sportu, czy wieku. Tych czynników jest znacznie więcej i wszystkie z nich poznasz w trakcie trwania studiów. Abiturienci będą mogli rozpocząć pracę we wszelkich poradniach dietetycznych, klubach fitness, czy siłowniach.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Poradnictwo dietetyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studia na tej ścieżce kształcenia skierowane są do osób, które zainteresowane są w szczególności np. pracą z klientami wymagającymi wsparcia dietetycznego, znajdującymi się na różnych etapach rozwoju i podejmujących różne aktywności. W programie poradnictwa dietetycznego znajdują się przedmioty związane m.in. z biologią, chemią, pedagogiką, psychologią, zarządzaniem czy technologią żywności.

Studenci poradnictwa dietetycznego poznają np. różnorodne techniki komunikacyjne wykorzystywane przez dietetyków; sposoby pozyskiwania informacji niezbędnych do udzielania skutecznych porad żywieniowych; nowoczesne techniki kulinarne; podstawy psychologii rozwojowej, a także sposoby projektowania potraw prozdrowotnych.

W programie studiów na poradnictwie dietetycznym znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Zasady przechowywania żywności
 • Psychologia odżywiania się
 • Elementy pracy z klientem
 • Elementy nutrigenomiki i nutrigenetyki w żywieniu ludzi aktywnych
 • Poradnictwo dietetyczne – analiza studium przypadku
 • Wywiad motywujący (z elementami psychologii motywacji)
 • Żywienie emocjonalne (z elementami psychologii emocji i stresu)
 • Żywność funkcjonalna
 • Zioła i podstawy fitoterapii

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: podstaw komunikacji personalnej w pracy dietetyka; zasad przechowywania żywności; sposobów pracy z klientami w różnym wieku; wpływu czynników społecznych i emocjonalnych na zdrowie człowieka w zakresie odżywiania się.

Absolwenci poradnictwa dietetycznego wyróżniają się wiedzą oraz umiejętnościami, które niezbędne są m.in. do rozpoznawania potrzeb osób zmagających się z zaburzeniami żywienia lub chorobami dietozależnymi, a także osób, które chcą zadbać o swój stan zdrowia lub kondycję w związku z podejmowanymi aktywnościami.

Absolwent poradnictwa dietetycznego może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • poradnie dietetyczne
 • kluby fitness
 • siłownie, SPA
 • kluby sportowe
 • szkoły, przedszkola
 • zakłady żywienia
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

 

Poradnictwo dietetyczne to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku dietetyka.

 

Dietetyka studia w Warszawie

Studenci dietetyki w trakcie nauki poszerzają swoją wiedzę oraz zdobywają doświadczenie w zakresie m.in. profesjonalnego prowadzenia działań profilaktycznych związanych z promowaniem zdrowego trybu życia czy leczeniem chorób dietozależnych. Uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów dietetyki do samodzielnej pracy np. w klinikach i gabinetach dietetycznych.

Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi dietetyki, absolwenci tego kierunku przygotowani są m.in. do do pełnienia roli doradczej w kwestii żywienia. Uczestnicy zajęć uczą się tego, w jaki sposób przeprowadzać poprawną ocenę stanu odżywienia pacjenta, jego sposobu żywienia czy stanu chorobowego (np. niedożywienia). Absolwenci dietetyki rozumieją wpływ różnorodnych chorób na procesy żywieniowe chorych, a także wiedzą, w jaki sposób żywienie oddziałuje na wyniki leczenia.

Dowiedz się więcej: dietetyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)