Systemy mobilne

Studia w Warszawie

systemy mobilne

Odkryj studia systemy mobilne w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Systemy mobilne studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Systemy mobilne to inaczej wszystkie systemy, które odpowiedzialne są za działanie chociażby telefonów komórkowych, czy tabletów. W praktyce oznacza to, że spotykamy się z nimi na każdym kroku. Nie musimy zastanawiać się nad ich działaniem, na rynku są wciąż potrzebni specjaliści, którzy będą je doskonalić. Dlatego też systemy mobilne to jedna z tych propozycji kształcenia, która znalazła się w ofercie warszawskich uczelni.

Zaadresowana jest ona do tych studentów, którzy swoją zawodową przyszłość chcieliby związać z branżą informatyczną. Odnajdą oni w siatce programowej przykładowo przedmioty takie jak: zagadnienia sieciowe w systemach mobilnych, języki programowania urządzeń mobilnych, technologie mobilne czy projektowanie systemów mobilny. Już ten nieznaczny wycinek pokazuje, że zajęcia będą mieć przede wszystkim charakter praktyczny.

Wyposażą one studentów w niezbędne kompetencje zawodowe. Będą one związane umiejętnością projektowania i budowy systemów mobilnych, posługiwaniem się różnymi językami programowania, czy wykorzystywaniem systemów mobilnych w systemach informacyjnych. Abiturienci kształcenia o tym profilu mogą mieć pewność, że czeka ich szybki rozwój zawodowy.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Systemy mobilne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Program studiów i przedmioty

Systemy mobilne to ścieżka kształcenia, która poświęcona jest w szczególności m.in. nowoczesnym technologiom mobilnym, wykorzystywanym w różnorodnych systemach informacyjnych. W programie znaleźć można przedmioty, które pozwalają studentom zdobyć wiedzę na temat np. projektowania i programowania systemów mobilnych, a także administrowania ich w rozwiązaniach takich, jak np. iOs, Android czy Windows Phone.

Studia na systemach mobilnych szkolą studentów w zakresie m.in.: rozwiązywania problemów sieciowych w systemach mobilnych; programowania urządzeń mobilnych w określonych językach; wykorzystywania systemów mobilnych w zarządzaniu i optymalizowaniu procesów. Ponadto uczestnicy zajęć rozwijają cenne umiejętności analityczne oraz organizacyjne, a także uczą się pracy w zespołach projektowych.

W programie studiów na systemach mobilnych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Technologie mobilne
 • Zagadnienia sieciowe w systemach mobilnych
 • Projektowanie systemów mobilnych
 • Języki programowania urządzeń mobilnych
 • Wykorzystywanie systemów mobilnych w systemach informacyjnych

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki i zastosowania współczesnych technologii mobilnych; języków programowania urządzeń mobilnych; zasad projektowania systemów mobilnych.

Absolwenci systemów mobilnych to osoby, które mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: projektant systemów mobilnych, administrator systemów mobilnych, programista systemów mobilnych czy developer. Ponadto Uczelnie w Warszawie przygotowują studentów tej ścieżki kształcenia do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług informatycznych.

Absolwent systemów mobilnych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • instytucje edukacyjne
 • nowoczesne przedsiębiorstwa
 • firmy projektujące strony internetowe
 • firmy wytwarzające systemy informatyczne
 • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Systemy mobilne to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Warszawie

Kompetencje absolwentów informatyki cenione są przez pracodawców na całym świecie, a ciągły rozwój technologiczny otwiera przed informatykami kolejne ścieżki kariery. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą zająć się m.in.: administrowaniem systemami lub serwerami, programowaniem gier komputerowych, tworzeniem treści multimedialnych i aplikacji mobilnych, testowaniem oprogramowania, zapewnianiem bezpieczeństwa użytkownikom sieci czy adaptowaniem rozwiązań IT do potrzeb przeprowadzania analiz biznesowych.

Szybkie zmiany w branży technologicznej sprzyjają powstawaniu zaawansowanych urządzeń wymagających specjalistycznego oprogramowania. Informatycy mogą np. aktywnie uczestniczyć w rozwoju dziedzin informatycznych; projektować proste i skomplikowane bazy danych, aplikacje mobilne, platformy internetowe czy programować gry komputerowe lub zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom sieci. Dzięki temu osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą aplikować na takie stanowiska, jak np.: developer/programista; administrator baz danych; analityk; webmaster; tester oprogramowania.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)