PSYCHODIETETYKA

Studia w Szczecinie

psychodietetyka

Odkryj psychodietetyka w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Psychodietetyka studia Szczecin - specjalność

Fakt, że sfera psychiczna i fizjologiczna nieustannie się przenikają, oddziałując na siebie wzajemnie, nie stanowi tajemnicy. Bardzo często osoby zmagające się z problemami natury żywieniowej mają różnego rodzaju problemy psychiczne, natomiast zaburzenia emocjonalne mogą powodować złe nawyki żywieniowe. Psychodietetyka to propozycja kształcenia, dzięki której zrozumiesz wymienione zależności.

Oto niektóre z wielu interdyscyplinarnych przedmiotów, obecnych w programie kształcenia: psychologia jedzenia, praktyka mindfullness w kontekście zachowań żywieniowych, specyfika zaburzeń odżywiania oraz praca z pacjentem. Dzięki nim nabędziesz cenne kompetencje, z których najważniejsze okażą się te praktyczne. Interdyscyplinarność programu kształcenia pozwoli ci na opanowanie wielu odrębnych dziedzin.

Absolwenci psychodietetyki mogą rozważyć rozpoczęcie kariery zawodowej w prywatnych i publicznych gabinetach dietetycznych, założenia własnej działalności gospodarczej, związania przyszłości zawodowej z klinikami zdrowia psychicznego lub jednostkami zajmującymi się profilaktyką żywienia i zaburzeń odżywiania.

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest specjalność / ścieżka kształcenia PSYCHODIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Dietetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)