Kierunek lekarski studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Kierunek lekarski studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Kierunek lekarski studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Studia jednolite w Rzeszowie

kierunek lekarski

Odkryj kierunek lekarski w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kierunek lekarski studia jednolite magisterskie Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku lekarski w Rzeszowie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 6 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (lekarza).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarski studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek kierunek lekarski

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarski stopień: (Jednolite), czas trwania: 6 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarski

Medyczne kierunki studiów w Rzeszowie należą do tych najbardziej obleganych, a wiodącą propozycją edukacyjną jest niewątpliwie kierunek lekarski.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku lekarskim w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • język obcy,
 • matematyka

 

Aby zyskać szansę na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych, zadbaj o kompleksowe przygotowanie do rozszerzonego egzaminu maturalnego z biologii, fizyki, chemii, matematyki oraz języka obcego.

Jako że uczelnie w Rzeszowie mogą modyfikować ustalenia rekrutacyjne, pamiętaj o sprawdzeniu aktualnych postanowień kwalifikacyjnych, które znajdziesz na stronie internetowej danej placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarski w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku lekarskim?

Współczesny rozwój medycyny, zwiększona świadomość na temat profilaktyki chorób, a także bardzo skuteczna diagnostyka jest zasługą między innymi świetnie wykwalifikowanych lekarzy, którzy nieustannie poszerzają swoje kwalifikacje. Studia na kierunku lekarskim mają długą tradycję akademicką i nie bez powodu uchodzą za jedną z najbardziej elitarnych propozycji kształcenia – w końcu edukacja wymaga od studentów ponadprzeciętnego zaangażowania, ambicji oraz szerokich uzdolnień w zakresie nauk przyrodniczych.

Jeżeli coraz poważniej myślisz, aby zgłosić swoją kandydaturę na kierunek lekarski w Rzeszowie, jednak wciąż nie masz pewności, czy będzie to odpowiednia propozycja dla ciebie, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań, które być może rozwieją twoje wątpliwości:

 • Jesteś fascynatem przedmiotów przyrodniczych, a ponadto ciekawią cię nauki medyczne?
 • Wyróżnia cię szczególna ambicja i uparte dążenie do celu?
 • Czujesz powołanie do wykonywania odpowiedzialnego zawodu lekarza?

W takim razie wybór kierunku lekarskiego prawdopodobnie okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lekarskim możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarskim w Rzeszowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają sześć lat.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów

Studia w Rzeszowie na kierunku lekarskim charakteryzują się bardzo rozbudowanym, interdyscyplinarnym programem kształcenia – w końcu wykształcenie ludzi odpowiedzialnych za stan zdrowia społeczeństwa jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla wykładowców akademickich, jak i samych studentów. Nie ulega wątpliwości, że kierunek lekarski jest jedną z najtrudniejszych propozycji kształcenia, jednak zapewnia uzyskanie wszechstronnych i pragmatycznych kompetencji. Studiując medycynę, zgłębisz wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin nauk medycznych, począwszy od pierwszej pomocy, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, przez pediatrię, chirurgię, dietetykę, diagnostykę, anestezjologię, aż po neurologię, czy ortopedię.

Przedmioty, które najprawdopodobniej znajdziesz w siatce programowej studiów na kierunku lekarskim, to między innymi:

 • wstęp do nauk klinicznych,
 • farmakologia,
 • immunologia,
 • patologia,
 • mikrobiologia,
 • chirurgia endokrynologiczna z naczyniową.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku lekarskim w Rzeszowie trwają 6 lat (studia jednolite magisterskie).

Jako że wykwalifikowanie grona specjalistów w zakresie medycyny, którzy wezmą w przyszłości odpowiedzialność za ludzkie życie, jest zadaniem trudnym, to wymaga odpowiedniej ilości czasu. Studia medyczne na kierunku lekarskim składają się z dwunastu semestrów rozbudowanego programu kształcenia, co w praktyce oznacza, że na ukończenie tego kierunku musisz zagospodarować sześć lat. Następnie przystąpisz do stażu na wybranym oddziale szpitalnym, pogłębiając posiadane kwalifikacje zawodowe.

Jaka praca po studiach na kierunku lekarskim?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że lekarze cieszą się wysokimi zarobkami oraz możliwością wyboru najodpowiedniejszego dla nich miejsca pracy. Pamiętaj jednak, że samo ukończenie studiów nie wystarczy do uzyskania uprawnień zawodowych – czekać cię będzie Lekarski Egzamin Końcowy.

Jeżeli zdasz go pozytywnie, będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w szpitalach, laboratoriach diagnostycznych, czy ośrodkach naukowo-badawczych. W zależności od wybranej specjalizacji, rozważysz pracę na przykład na stanowisku chirurga, dermatologa, lekarza rodzinnego, pediatry, czy diagnosty. Wybierz dobrze i pamiętaj, że zdrowie i życie nie jednego pacjenta będzie w twoich rękach.

Gdzie studiować na kierunku lekarskim w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarski w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki medyczne w Rzeszowie

Rozwiń

Komentarze (0)