Studia wojskoznawcze Toruń

Studia wojskoznawcze Toruń

Studia wojskoznawcze Toruń

Największy wybór studiów

wosjkoznawczych w Toruniu

Odkryj kierunki wojskoznawcze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia wojskoznawcze Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia wojskoznawcze w Toruniu to świetna propozycja dla tych, którzy interesują się wojskiem, militariami i służbami mundurowymi. Ich unikatowy program dostosowany jest do specyficznych potrzeb polskich sił zbrojnych, które potrzebują ludzi wykształconych i doskonale przygotowanych, zarówno w warstwie teoretycznej jak i praktycznej.

Studia wojskoznawcze w Toruniu dostarczają wiedzy z zakresu problematyki militarnej oraz służb ochrony porządku publicznego. Dzięki przekazaniu zasad sztuki wojennej, analizie problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego i krajowego, sił zbrojnych poszczególnych państw świata, prawnych podstaw funkcjonowania sił zbrojnych naszego kraju oraz służb policyjnych, a także wiedzy z zakresu historii wojskowej, geografii, kartografii wojskowej, bronioznawstwa i munduroznawstwa daje on solidne podstawy dla dalszego rozwoju kariery w Wojsku Polskim, Policji czy innych służbach.

Studia wojskoznawcze w Toruniu prowadzone są na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, który realizuje kształcenie we współpracy naukowej i dydaktycznej z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu oraz Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Nauka w Toruniu może być wspaniałą przygodą. W mieście znajdują się pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich, co nadaje ciekawego klimatu tym studiom. Jeśli chcesz zostać specjalistą związanym z funkcjonowaniem polskich sił zbrojnych, bądź innych służb mundurowych, to koniecznie przeczytaj co mogą zaoferować Ci studia wojskoznawcze w Toruniu.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU SĄ STUDIA WOJSKOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia wojskoznawcze w Toruniu

Aby otrzymać upragniony indeks i rozpocząć studia wojskoznawcze należy przystąpić do procesu rekrutacji, w postaci konkursu świadectw. Na maturze najlepiej wykazać się wysokimi wynikami z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka obcego i języka polskiego.

Praca po studiach wojskoznawczych w Toruniu

Absolwenci studiów wojskoznawczych w Toruniu będą doskonale przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej w Wojsku Polskim, Policji, Straży Granicznej i innych służbach mundurowych. Poszukują one wykształconych, wykwalifikowanych specjalistów, posiadających szeroką wiedzę. Uzyskana podczas studiów wiedza będzie także przydatna w przypadku podjęcia pracy w instytucjach, organizacjach prowadzących działalność w zakresie ochrony, strukturach administracji państwowej i samorządowej odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne i międzynarodowe, oraz instytucjach popularyzacji dziedzictwa historycznego. Ponadto, absolwenci studiów historycznych mogą znaleźć zatrudnienie w mediach specjalizujących się w tematyce wojskowości, obronności i bezpieczeństwa, ale także w placówkach muzealnych, placówkach oświatowych i kulturalnych, obsłudze turystyki militarnej. Dla pasjonatów kolejną ścieżką kariery mogą być grupy rekonstrukcyjne, które w ciekawy sposób szerzą wiedzę historyczną. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA WOJSKOZNAWCZE

Wydział Nauk Historycznych: 

  • Wojskoznawstwo: studia I i II- stopnia. Specjalności: Promocja wojska i jego tradycji, Ochrona informacji.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)