Studia wojskoznawcze Bydgoszcz

Studia wojskoznawcze Bydgoszcz

Studia wojskoznawcze Bydgoszcz

Największy wybór studiów

wojskoznawczych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki wojskoznawcze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia wojskoznawcze Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia wojskowe w Bydgoszczy to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).  Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia wojskowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI WOJSKOWE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI WOJSKOWE W BYDGOSZCZY

STUDIA WOJSKOWE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia wojskoznawcze w Bydgoszczy?

Studia wojskoznawcze to nie lada gratka dla tych, którzy interesują się funkcjonowaniem polskich sił zbrojnych. Polskie Wojsko ulega zmianom, dlatego w swoich szeregach potrzebuje ludzi wykształconych, świetnie przygotowanych zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Studia wojskoznawcze w Bydgoszczy pozwalają na poznanie historii wojen, konfliktów zbrojnych oraz dziejów wojska i innych służb mundurowych. Nauka sprzyja poznaniu i badaniu zagadnień wojskowości w różnych okresach historycznych, kontekstach kulturowych i cywilizacyjnych. Istotnym elementem kształcenia jest, z jednej strony poznawanie i opisywanie zagadnień batalistycznych, a z drugiej przygotowanie do popularyzowania i udziału w rekonstrukcjach historycznych osób w różnym wieku.

Zdobyta wiedza znacznie ułatwia wykonywanie obowiązków służbowych oraz stanowi mocną podstawę do rozpoczęcia kariery wojskowej. Kształcenie realizowane jest na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i obejmuje szeroki zakres zagadnień; sztukę wojenną w przeszłości, na przykład w XVI wieku, kryptologię, infotechnologię, archeologię militarną, czy też batalistykę i systemy polityczne współczesnego świata.

Studia wojskoznawcze w Bydgoszczy to dobra opcja dla tych, których pasją jest historia wojskowa, militaria, konflikty zbrojne na przestrzeni dziejów. To także pogłębienie wiedzy dla członków grup rekonstrukcyjnych oraz milowy krok dla tych, którzy chcieliby związać życie zawodowe z polskimi służbami mundurowymi i marzą o gwiazdkach oficerskich.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA WOJSKOZNAWCZE

Wydział Humanistyczny zaprasza:

  • Wojskoznawstwo: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Wojsko, służby mundurowe i organizacje paramilitarne oraz Wojna a cywilizacja.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)