Informatyka - Toruń

Studia w Toruniu

na kierunku Informatyka

Odkryj kierunek Informatyka w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

22.08.2023

Informatyka studia Toruń 2023 | woj. kujawsko-pomorskie

Informatyka w Toruniu to 3-letnie lub 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie i licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na informatyce w Toruniu w 2023 r. zaczynają się od 5704 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku informatyka w Toruniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w Toruniu rozpocznie się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | Informatyka Toruń - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Informatyka to kierunek studiów, który oferuje zdobycie wiedzy z wielu dziedzin branży IT. W programie nauczania na studentów czekają zajęcia z programowania, projektowania stron internetowych i gier, a także administrowania sieciami. Rozbudowany charakter studiów daje przyszłym absolwentom wybór dostosowanej do niego ścieżki zawodowej kariery.

Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z dziedzin informatyki. Absolwenci dzięki znajomości wielu językach programowania, mogą podjąć pracę na przykład w firmach wytwarzających oprogramowanie, czy wytwórniach gier komputerowych. Studia na kierunku informatyka pozwalają też na zdobycie niezbędnej wiedzy do przyszłej pracy administratora baz danych lub analityka systemowego.

 

Uczelnie

W Toruniu informatykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychAkademii Jagiellońskiej w Toruniu, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Toruniu na kierunku informatyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, fizyka i astronomia, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku informatyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5704 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku informatyka w Toruniu >

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Toruń

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu jest kierunek INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 3 lub 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Pokaż więcej
Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka w biznesie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka w Toruniu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku informatyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • matematyka

 

Kierunek informatyka w Toruniu uchodzi za jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów XXI wieku. Kandydatów na studia zawsze jest wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. Właśnie dlatego musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak język polski, matematyka czy język obcy nowożytny, musisz zdawać dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz matematykę, fizykę lub informatykę. Pamiętaj, że maksymalną ilość punktów może zapewnić Ci udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Zweryfikuj wymogi kwalifikacyjne na stronach internetowych uczelni w Toruniu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w Toruniu

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w Toruniu?

Uczelnie w Toruniu dążą do komfortu studentów. Właśnie dlatego kierunek informatyka możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiada Ci regularny tryb studiowania i systematyczna nauka, warto wziąć pod uwagę studia dzienne. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na spotkania w tygodniu, możesz wybrać tryb weekendowy. Pamiętaj o tym, że studia zaoczne są płatne nawet na uczelniach publicznych.
 
 

1. Dla kogo ten kierunek?

Steve Jobs powiedział: „To [komputer] bierze bardzo proste do zrozumienia instrukcje: »pobierz numer, dodaj do numeru, umieść rezultat tutaj, zauważ, jeżeli jest większy niż inny numer« - lecz wykonuje je, powiedzmy, milion razy na sekundę. Przy takiej prędkości rezultaty wydają się magią". Komputeryzacja i cyfryzacja życia faktycznie przez wiele lat i przez wielu ludzi zwłaszcza ze starszych pokoleń jest postrzegana jako czary. Informatyka to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej popularnych nauk ścisłych ostatnich lat i pozwala na zapoznanie się ze światem komputerów, Internetu, programowania czy grafiki komputerowej.

Idealni kandydaci na tego typu studia informatyczne powinni wykazywać zainteresowanie nowymi technologiami. Podstawą kierunku są nauki ścisłe, to znaczy matematyka, fizyka czy informatyka, dlatego warto, by przedmioty te nie sprawiały Ci problemów. Jeśli dostrzegasz w sobie tego typu predyspozycje, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku informatyka w Toruniu realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Toruniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Kierunki studiów w Toruniu takie jak informatyka możesz realizować na Wydziale Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, w Wyższej Szkole Gospodarki lub w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Uczelnie w Toruniu dążą do zapewnienia najwyższej jakości kształcenia, które przysłuży się w przyszłej pracy zawodowej.

 

4. Praca po studiach

Studia w Toruniu zapewniają absolwentom wiele możliwości pracy i rozwoju. Studenci są przygotowywani do pełnienia funkcji inżyniera oprogramowania, programisty, programisty aplikacji webowych, programisty aplikacji mobilnych, administratora systemów i sieci komputerowych, projektanta systemów decyzyjnych, projektanta lub analityka systemów bazodanowych, wdrożeniowca systemów informatycznych czy konsultanta w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw.

Absolwenci bardzo chętnie są zatrudniani w firmach branży IT, w administracji biurowej, w firmach wdrażających nowoczesne rozwiązania informatyczne, w agencjach reklamowych, instytucjach państwowych, bankach i wielu innych placówkach. Przemysł, nauka i kultura rozwijają się tak prężnie, że nieustannie jest zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu informatyki.

 

5. Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • algebra liniowa z geometrią analityczną,
 • wprowadzenie do systemów wielozadaniowych,
 • elementy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii,
 • systemy operacyjne,
 • podstawy projektowania stron www,
 • inżynieria oprogramowania,
 • sieci komputerowe,
 • teoria języków formalnych,
 • algorytmy i metody skalowanego przetwarzania danych,
 • modelowanie i analiza systemów informatycznych
 • i wiele innych.

 

Zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów. Warto także zweryfikować na stronach uczelni w Toruniu ofertę specjalności przewidzianych na danych rok akademicki, ponieważ zależy ona od zainteresowań studentów.
Studenci podczas całego toku kształcenia uczą się, jak praktycznie posługiwać się narzędziami informatycznymi, przygotowują się do projektowania i implementowania baz danych, kształcą w zakresie programowania w językach i środowiskach, które stosowane są w praktyce informatycznej, a także przygotowują się do administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi. Absolwenci szczycą się umiejętnością pracy w grupie, zdolnością analitycznego myślenia, rozwijają także kompetencje językowe, niezwykle przydatne w przypadku zaangażowania w projekty obcojęzyczne lub współpracę z firmami działającymi na arenie międzynarodowej.
Ile trwają studia na kierunku informatyka w Toruniu?

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Toruniu?

Studia na kierunku Informatyka w Toruniu, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Kierunki studiów w Toruniu takie jak informatyka podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Oznacza to, że możesz je realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwszy stopień trwa sześć lub siedem semestrów, czyli trzy lata na studiach licencjackich lub trzy i pół roku na studiach inżynierskich. Pierwszy stopień przygotowuje absolwentów do podjęcia dalszego kształcenia na stopniu drugim.
Stopień drugi trwa dwa lata w przypadku kontynuacji studiów studiów inżynierskich. Studia drugiego stopnia kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają i systematyzują wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia. Warto zaznaczyć, że studia magisterskie może podjąć absolwent informatyki stopnia pierwszego bądź absolwent kierunków pokrewnych.

Informatyka w Toruniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kierunku informatyka w Toruniu?

Studia w Toruniu na kierunku informatyka zapewniają absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Studenci przygotowywani są do pełnienia funkcji programisty aplikacji mobilnych, programisty aplikacji webowych, programisty, administratora systemów i sieci komputerowych, inżyniera oprogramowania, projektanta systemów decyzyjnych, projektanta czy też analityka systemów bazodanowych, wdrożeniowca systemów informatycznych, konsultanta w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw.
Absolwenci zatrudniani są chętnie jako projektanci i twórczy sieci teleinformatycznych i komputerowych, specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych, projektanci i twórcy oprogramowania, administratorzy sieci komputerowych, administratorzy złożonych systemów informatycznych, specjaliści z zakresu grafiki komputerowej, specjaliści do spraw systemów multimedialnych, specjaliści do spraw systemów mobilnych, twórcy aplikacji internetowych. Absolwenci pracują w firmach, które zajmują się bezpieczeństwem systemów i sieci komputerowych; w firmach zajmujących się doradztwem i konsultingiem lub badaniami i rozwojem; w organizacjach pozarządowych; w firmach wdrażających nowoczesne rozwiązania informatyczne; w administracji biurowej i administracji publicznej; w instytucjach państwowych; w bankach; w biznesie; w agencjach reklamowych.
Najczęściej absolwenci zajmują się projektowaniem oprogramowania, projektowaniem systemów informatycznych, administrowaniem platformy obsługi sprzedaży internetowej, grafiką komputerową, administrowaniem sieci komputerowych i systemów informatycznych, aplikacji webowych i mobilnych, programowaniem stron www i aplikacji multimedialnych, programowaniem gier komputerowych. Specjalistów w zakresie IT potrzeba w niemal każdej branży, przemyśle, nauce i kulturze, dlatego studenci nie muszą martwić się o brak zatrudnienia.

Gdzie studiować na kierunku informatyka w Toruniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Akademii Jagiellońskiej w Toruniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UMK oraz na uczelni niepublicznejCena za pierwszy rok studiów wynosi około 5704 zł.

 

Kierunek informatyka - uczelnie w Toruniu

 

czytaj dalej uczelnie w Toruniu

 

Informatyka studia stacjonarne - uczelnie w Toruniu

 

Informatyka studia niestacjonarne - uczelnie w Toruniu
 
Informatyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Toruniu

 

Uczelnie w Toruniu - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Matematyki i Informatyki) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito w Toruniu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka w Toruniu?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka w Toruniu?

Studia informatyczne w Toruniu uchodzą za jedne z najciekawszych propozycji wśród aktualnych kierunków studiów, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie specjalistów na rynku pracy. Nie jest to jednak kierunek dla każdego. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się:
 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy komputery, programowanie i świat Internetu mieszczą się w zakresie Twoich zainteresowań?
 • Czy jesteś osobą kreatywną, a swoje pomysły pragniesz realizować na rzecz cyfrowego świata?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek informatyka w Toruniu może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych, ale liczba osób, które zostaną przyjęte jest ograniczona. Postaraj się o najlepsze wyniki i zadbaj o miejsce na listach przyjętych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdać wybrany przedmiot na poziomie rozszerzonym: matematykę, fizykę lub informatykę. Maksymalną ilość punktów zapewnić Ci może udział w olimpiadach i konkursach, ponieważ laureaci i finaliści zawsze cieszą się przywilejami w zakresie rekrutacji. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Matematycznej lub Olimpiadzie Fizycznej.
Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną dokumentów. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu, zaświadczeń o wysokich wynikach w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, jeśli brałeś/aś w nich udział. Szczegóły postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Toruniu.
 
STUDIA W TORUNIU - ważne informacje

kierunki studiów w Toruniu

studia w Toruniu

 

INFORMATYKA - ważne informacje

informatyka studia

informatyka studia online

studia informatyczne w Toruniu

studia informatyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka w Toruniu?

Studia informatyczne uchodzą za jedne z najbardziej popularnych w XXI wieku.

Łukasz, student trzeciego roku studiów inżynierskich, wyznał:

Mój wybór jak w przypadku wielu studentów informatyki wziął się z zainteresowania światem Internetu, aplikacji mobilnych czy komputerów po prostu. W przyszłości chciałbym zająć się programowaniem. Jak wiemy w obecnych czasach jest to bardzo praktyczny i niezwykle opłacalny zawód. Kierunek ciekawy. Polecam.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Toruń studia i stopnia

Informatyka Toruń studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Toruń studia stacjonarne

Informatyka Toruń studia niestacjonarne

Kierunki informatyczne w Toruniu

4 Uczelnie w Toruniu

Może zadajesz sobie pytanie, czy Toruń jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do tego miasta, wybierając wśród kilku uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują toruńskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Toruniu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W TORUNIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia