Informatyka - Toruń

Informatyka - Toruń

Informatyka - Toruń

Studia w Toruniu na kierunku

informatyka

Odkryj kierunek informatyka w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Informatyka studia Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Kilkanaście lat temu, Nicholas Negroponte, amerykański informatyk greckiego pochodzenia, powiedział: „Można oczekiwać, że jutro na naszym nadgarstku znajdzie się to, co dziś zajmuje biurko, a wczoraj wypełniało cały pokój.” Pytaniem retorycznym będzie, czy jego słowa okazały się prorocze. Informatyka to dziedzina, która dla niektórych stanowi zagadkę, choćby z tego powodu, że jej rozwój postępuje szybciej, i szybciej.
Kierunek Informatyka w Toruniu zakłada przekazanie szerokiej wiedzy, na którą składają się, między innymi: podstawy techniki mikroprocesorowej, elektroniki i miernictwa komputerowego, praktyczne posługiwanie się narzędziami informatycznymi, projektowanie i implementowanie baz danych, programowanie w językach i środowiskach stosowanych w praktyce informatycznej, oraz administrowanie średniej wielkości systemami informatycznymi.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Toruniu?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Informatyka w Toruniu? Aby dostać się na studia należy, przede wszystkim, skupić się na matematyce. Oprócz „królowej nauk”, w procesie rekrutacji liczą się: język obcy, fizyka, chemia, informatyka. Dla pewności, należy jeszcze sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni, albo wydziału. Wymagania na kierunek Informatyka w Toruniu są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: matematyka dyskretna, systemy operacyjne, analiza matematyczna, bezpieczeństwo sieci komputerowych, teoria języków formalnych, modelowanie i analiza systemów informatycznych, programowanie równościowe i funkcyjne.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Toruniu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka w Toruniu? Absolwent znajdzie zatrudnienie jako inżynier oprogramowania, administrator systemów i sieci komputerowych, programista aplikacji mobilnych, programista aplikacji webowych, projektant lub analityk systemów bazodanowych, projektant systemów decyzyjnych, wdrożeniowiec systemów informatycznych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Toruniu?

Podejmowanie decyzji odnośnie własnej przyszłości bywa niełatwe. Nawet jeśli wybrało się już kierunek kształcenia, to pozostaje pytanie, w którym mieście podjąć studia? Zatem – Jakie ma kierunek Informatyka w Toruniu opinie? Daniel, student Informatyki mówi:
„Jeśli studiować, to tylko tam, gdzie są najlepsze warunki. A takie są w Toruniu. Laboratoria, centra serwerowe, pracownie… Nic, tylko się uczyć.”
 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INFORMATYCZNE W TORUNIU

Komentarze (0)