Studia wojskowe Łódź

Studia wojskowe Łódź

Studia wojskowe Łódź

Największy wybór studiów

wojskowych w Łodzi

Odkryj kierunki wojskowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia wojskowe w Łodzi | woj. łódzkie

Studia wojskowe w Łodzi prowadzone są jedynie w dziedzinie medycyny. To tu kształcą się lekarze cywilnej służby zdrowia, lekarze wojskowi dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz fizjoterapeuci. Poważnie brzmi? Tak też i jest. Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego powstał z polecenia i w porozumieniu z Ministerstwem Obrony Narodowej. Jest to jedyny na rynku edukacyjnym wydział, który posiada uprawnienia do kształcenia z przedmiotów wojskowo-medycznych. Oprócz samej medycyny, studenci poznają tu przedmioty stricte wojskowe i przechodzą serie ćwiczeń, mających na celu osiągnięcie dodatkowych umiejętności potrzebnych do pracy w wojsku. Sporo uwagi poświęca się tu zajęciom sportowym i rekreacyjnym. Na studiach wojskowych w Łodzi kształci się studentów podchorążych – przyszłych lekarzy wojskowych dla potrzeb Ministerstwa Obrony Narodowej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA WOJSKOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI WOJSKOWE W ŁODZI

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI WOJSKOWE W ŁODZI

Rekrutacja i wymagania na studia wojskowe Łodzi

Jak się dostać na kierunek lekarski Wydziału Wojskowego? Nie jest to takie proste, bowiem oprócz bardzo dobrze zdanej matury z biologii, chemii, matematyki i fizyki (dwa przedmioty rozszerzone do wyboru), obowiązuje tu dwuetapowy egzamin wstępny. Etap I polega na wyselekcjonowaniu kandydatów na podstawie odpowiednich wyników maturalnych oraz złożonych dokumentów, rekrutacja prowadzona jest w WSO WL we Wrocławiu. II etap, już na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi polega na teście ze sprawności fizycznej oraz rozmowie kwalifikacyjnej.

Egzamin dla mężczyzn obejmuje takie umiejętności jak bieg na dystansie 1000m, bieg wahadłowy 10x10m, podciąganie na drążku wysokim w nachwycie oraz pływanie 50m. Dla kobiet: bieg na dystansie 800m, bieg zygzakiem – „koperta”, uginanie ramion (w podporze leżąc przodem na ławeczce gimnastycznej), pływanie 50m. Rozmowa kwalifikacyjna ma na celu ocenę predyspozycje kandydatów do szkolenia oficerskiego w korpusie medycznym. Oceniana jest postawa, motywacja do służby wojskowej – w zawodzie żołnierza i oficera oraz inne elementy, takie jak osiągnięcia sportowe, posiadane uprawnienia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach wojskowych w Łodzi

Studenci kierunku lekarskiego Wydziału Wojskowo-Lekarskiego mają możliwość podpisania umowy z wojskiem i wejścia w szeregi podchorążych, co gwarantuje pracę po ukończeniu studiów medycznych jako lekarz-oficer w strukturach wojskowej służby zdrowia.

To jednak wymaga od studenta wejścia w system skoszarowany, noszenia munduru oraz uczestniczenia w dodatkowych zajęcia z przedmiotów wojskowo-lekarskich i wojskowych. Wejście w pełną strukturę wojskową mają jednak dodatkowe apanaże z tego tytułu – otrzymują oni żołd na utrzymanie. Zajęcia dla podchorążych wyglądają dokładnie tak samo jak zajęcia dla studentów cywilnych, są tylko wzbogacone programem stricte wojskowym.

Na dzień dzisiejszy w wojskowej służbie zdrowia brakuje ponad kilkuset lekarzy, na których z niecierpliwością czeka Minister Obrony Narodowej. Oprócz pracy stacjonarnej w jednostkach wojskowych i instytucjach centralnych MON, poszukiwani są lekarze do pracy w wojskowych misjach zagranicznych, co wiąże się z nieukrywanym niebezpieczeństwem.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI STUDIA WOJSKOWE

Kierunki, jakie prowadzi Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego to:

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

TOMASZ WALASEK odpowiedz

2002 zamknieto ta szkole