Studia wojskowe Warszawa

Studia wojskowe Warszawa

Studia wojskowe Warszawa

Największy wybór studiów

wojskowych w Warszawie

Odkryj kierunki wojskowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia wojskowe Warszawa

Uczelnie wojskowe w Warszawie prowadzą studia cywilne i wojskowe jednocześnie. Podążają za aktualnymi potrzebami gospodarki narodowej - chcą być na bieżąco, by oferować przydatne kierunki kształcenia, dlatego Wojskowa Akademia Techniczna otworzyła na przykład takie kierunki jak informatyka w medycynie i cyberbezpieczeństwo. Studia wojskowe w Warszawie to trudne wyzwanie dla laików, trzeba mieć sporo samozaparcia i siły w sobie, by podołać temu wyzwaniu, ale warto - po takich studiach macie zagwarantowaną pracę w wojsku, nie straszne Wam będzie bezrobocie, a także zdobędziecie szereg przywilejów, jakich nie mają cywilni. Studenci w wymiarze wojskowym to oficerowie, kształceni na potrzeby dowództw, sztabów, instytucji wojskowych i cywilnych, związanych z obronnością państwa.

Szczególnie ważne miejsce w ofercie edukacyjnej studiów wojskowych jest kierunek bezpieczeństwo narodowe i na Akademii Sztuki Wojennej - system reagowania kryzysowego. To nader potrzebne specjalizacje. Co ciekawe, Akademia Sztuki Wojennej jest jedyną uczelnią w Polsce , w której znajduje się jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrum Symulacji Komputerowych Gier Wojennych oraz Centrum Badań nad Bezpieczeństwem - ośrodek analiz i ekspertyz na potrzeby organów państwa. Dodatkowo Akademia może się pochwalić specjalistycznym Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia, w dzisiejszym świecie jest to niezwykle ważne centrum szkoleniowe.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA WOJSKOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI WOJSKOWE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:
A
B
C
E
G
I
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI WOJSKOWE W WARSZAWIE

Rozwiń

Rekrutacja na studia wojskowe w Warszawie

W przypadku uczelni wojskowych, aby dostać się na studia należy stanąć do konkursu świadectw i egzaminu sprawności fizycznej, bez którego przyjęcie na studia jest niemożliwe, dotyczy to jednak kierunków wojskowych, podczas nauki których oprócz tytułu naukowego zdobędziecie tytuł wojskowy. A aby dostać się na studia cywilne na wojskowych akademiach należy starannie i sumiennie wypełnić ankietę rekrutacyjną, w której to zapiszecie nie tylko swoje wyniki z matur, ale także wszelkie inne osiągnięcia szkolne, jakie poczyniliście (olimpiady, aktywności etc.). A więc znów prym wiedzie konkurs świadectw, tylko że tym razem liczą się bonusy i dodatki!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA WOJSKOWE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
B
C
G
K
M
P
S
T
Z
Rozwiń

Praca po studiach wojskowych

Patrząc na świat oczami absolwentów kierunków wojskowych, możemy śmiało powiedzieć, że świat jest piękny i cudnie urządzony, dlaczego? Bowiem absolwenci studiów wojskowych w Warszawie mają zagwarantowane stanowiska pracy, jeszcze zanim skończą studia, kształceni są celowo. Zawodowi żołnierze oddają się w ręce władz kraju i realizują założony przezeń plan. Mają możliwość modyfikacji planu swojej kariery w wyznaczonych dlań ramach. Dzięki ciężkiej i sumiennej pracy mogą na przykład szybciej awansować.

Co do studentów kierunków cywilnych, absolwentów uczelni wojskowych, to mamy pewność, że to bardzo dobrze wykształceni specjaliści, bowiem kadra dydaktyczna i merytoryczna strona uczelni cieszą się niekłamaną aprobatą środowisk akademickich Warszawy. Wysoki poziom nauczania to ogromny atut uczelni wojskowych. Panuje na nich również znacznie większy porządek organizacyjny.

Studenci cywilni mogą również ukończyć liczne kursy uprawniające do pracy w wojsku na stanowiskach na przykład administracyjnych. Studenci cywilni, w zależności od wybranego kierunku kształcenia zostają licencjatami, magistrami lub inżynierami swoich specjalności i poszukują pracy zgodnie ze wskazówkami opisanymi przez nas w danych kierunkach! Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

W Warszawie działają dwie wyższe uczelnie oferujące możliwość realizacji studiów wojskowych. Każda z nich przewiduje opcję kształcenia na wojskowej uczelni studentów cywilnych, co oznacza, że wojskowe uczelnie nie skazują Was na zostanie żołnierzami! Jednak taka droga zawodowa pod wieloma względami jest korzystna, ale i bardziej wymagająca. Uczelnie te to Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Sztuki Wojennej (dawniej: Akademia Obrony Narodowej).

 


WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA STUDIA WOJSKOWE

Na WAT możecie wybrać się na kierunki w trybie wojskowym, kończącym się tytułem uzyskania magistra oraz stopnia wojskowego podporucznika:

 • budownictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • elektronika i telekomunikacja - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • geodezja i kartografia - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • kryptologia i cyberbezpieczeństwo - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • lotnictwo i kosmonautyka - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • mechanika i budowa maszyn - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • mechatronika - studia I i II stopnia, stacjonarne,

dowiedz się więcej

 


AKADEMIA SZTUKI WOJENNEJ STUDIA WOJSKOWE

Na Akademii Sztuki Wojennej, która w ogóle nie prowadzi studiów żołnierskich, a jedynie ułatwia przyjęcie absolwenta do zawodowej służby wojskowej, możecie podjąć studia na kierunkach:

 • zarządzanie i dowodzenie - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • lotnictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • obronność - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • bezpieczeństwo narodowe - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • bezpieczeństwo międzynarodowe - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • bezpieczeństwo wewnętrzne - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne,

Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej realizuje również szereg kursów specjalizacyjnych skierowanych ku żołnierzom. Studia podyplomowe na kierunku Studia Polityki Obronnej (I rok) to elitarny kurs generalski, kształcący wyróżniających się oficerów starszych, przewidzianych do wyznaczenia na najwyższe stanowiska w Siłach Zbrojnych RP, a także międzynarodowych strukturach wojskowych. Kurs ten świadczy o ogromnym profesjonalizmie uczelni kształcącej wybitne jednostki.

dowiedz się więcej

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)