Psychologia w biznesie. Nowy kierunek w Collegium Balticum

Psychologia w biznesie. Nowy kierunek w Collegium Balticum

Studia Szczecin - Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

24.08.2022

Psychologia w biznesie. Nowy kierunek w Collegium Balticum

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie uruchamia nowy kierunek studiów. Jest nim Psychologia w biznesie, prowadzona w ramach studiów licencjackich i umożliwiająca pozyskanie międzynarodowego certyfikatu.

Studia na kierunku psychologia w biznesie w
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Psychologia odgrywa istotną rolę w wielu branżach, dziedzinach i zawodach; od sportu po medycynę. Jednym z obszarów, w którym nauka ta znajduje zastosowanie jest biznes. Dlaczego? Psychologia w biznesie wykorzystywana jest na wielu płaszczyznach.

Pomaga w rekrutacji pracowników, poprawia komunikację w organizacji, ułatwia określanie preferencji klientów, rozwiązuje konflikty. Biznes to przede wszystkim praca z drugim człowiekiem, a zatem trudno wyobrazić sobie, aby psychologia nie była jego istotnym elementem. Wzrost znaczenia tej dziedziny przekłada się również na kształcenie.

Coraz więcej uczelni oferuje studentom programy nauczania, które zwracają uwagę na psychologię w biznesie, ale co ważniejsze – są też takie uczelnie, które proponują psychologię w biznesie jako odrębny kierunek kształcenia, aby dać studentom możliwość dogłębnego zapoznania się z jej zagadnieniami oraz wyspecjalizowania się i podążania konkretną ścieżką zawodową. Taką uczelnią jest Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie.

 

Program studiów

Psychologia w biznesie to nowość w ofercie edukacyjnej szczecińskiej uczelni. Kierunek realizowany w ramach trzyletnich studiów licencjackich, dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Cechą charakterystyczną programu jest połączenie wybranych aspektów psychologii z zagadnieniami z obszaru biznesu, dzięki czemu studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę i praktyczne umiejętności, pozwalające na późniejsze funkcjonowanie w przestrzeni biznesowej związanej z zarządzaniem ludźmi, zespołami, projektami, pozyskiwaniem konsumentów, budowaniem strategii biznesowej, prowadzeniem szkoleń, negocjacji i opracowywaniem oraz wdrażaniem w życie strategii firmy przy jednoczesnym korzystaniu z warsztatu i narzędzi psychologicznych.

W ramach kształcenia oferowane są dwie specjalności: Projektowanie doświadczeń klientów oraz Negocjacje i mediacje w biznesie. Pierwsza obejmuje zagadnienia dotyczące między innymi psychologii reklamy, badań rynku, budowania marki, sfery public relations, czy zarządzania sprzedażą. Druga natomiast skupia się na zagadnieniach z zakresu psychologii zachowań międzyludzkich, procesu negocjacji, komunikacji interpersonalnej, prowadzenia prezentacji, czy psychologii wpływu społecznego.

 

Certyfikat BELBIN

Oprócz nowoczesnego programu i profilu kształcenia, dostosowanego do potrzeb współczesnego rynku oraz interesujących specjalności, atutem Psychologii w biznesie w Collegium Balticum jest możliwość uzyskania cennego, międzynarodowego certyfikatu BELBIN.

Czym jest BELBIN? Warsztat certyfikacyjny umożliwia pozyskanie obszernej wiedzy na temat wprowadzania kultury współpracy w zespole. Warsztat ten dedykowany jest przede wszystkim tym studentom, którzy widzą siebie w roli trenera, coacha, czy specjalisty do spraw HR.

Jakie korzyści płyną z certyfikacji? To między innymi przygotowanie do prowadzenia konkretnych działań. To przygotowanie do realizacji działań wspierających grupy, bądź jednostki stojącymi przed takimi wyzwaniami jak: konflikty w zespole, brak współpracy, nieefektywna komunikacja.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu studiów na kierunku Psychologia w biznesie? Absolwenci, dzięki praktycznemu wykształceniu, będą mogli znaleźć zatrudnienie w wielu obszarach, głównie za sprawą proponowanych ścieżek specjalizacyjnych.

Będą mogli pracować w małych i średnich przedsiębiorstwach, dużych korporacjach, czy instytucjach i organizacjach. Nabyte podczas studiów umiejętności będą mogli wykorzystać w firmach doradczych, agencjach konsultingowych, firmach szkoleniowych, czy firmach rekrutacyjnych.

Oprócz tego, będą mogli podjąć pracę na stanowiskach związanych z marketingiem, reklamą i promocją, public relations, zarządzaniem projektami, zarządzaniem sprzedażą lub bezpośrednią sprzedażą, opracowywaniem, budowaniem i wdrażaniem strategii firmy oraz na stanowiskach samodzielnych, zespołowych i kierowniczych, jako członek zespołu, lider zespołu, manager, czy konsultant. Co równie istotne, będą mogli również rozpocząć prowadzenie własnej działalności.

 

Dla kogo Psychologia w biznesie?

Psychologia w biznesie to kierunek nowoczesny, wymagający od kandydatów pewnych cech osobowości. To studia dla osób otwartych, komunikatywnych, lubiących wyzwania. To studia dla tych, którzy potrafią przejąć dowodzenie, czy załagodzić konflikt, jak również odpowiednio reagują w sytuacjach kryzysowych.

Dlaczego cechy osobowości są tak istotne? Ponieważ psychologia w biznesie to kierunek prowadzący do pracy z ludźmi, a zatem należy umieć obserwować i odczytywać zachowanie, dobierać styl komunikacji, jak również poszukiwać wielu rozwiązań problemu. Warto też interesować się zarządzaniem zasobami ludzkimi, marketingiem, sprzedażą, czy networkingiem.

Psychologia w biznesie w Collegium Balticum to propozycja kształcenia dla tych, którzy pragną odnaleźć swoje miejsce w nowoczesnym biznesie. To studia dla tych, którzy chcą w przyszłości poruszać się po zagadnieniach między innymi public relations, coachingu indywidualnego i grupowego, team buildingu, human resources, reklamy i marketingu, czy negocjacji.

Jeżeli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z biurem rekrutacji Collegium Balticum: tel. 91 48 38 171, e-mail: rekrutacja@cb.szczecin.pl

www.cb.szczecin.pl

Komentarze (1)

Kamil odpowiedz

super propozycja, ciekawy ten certyfikat