Studia psychologiczne i społeczne Szczecin

Studia psychologiczne i społeczne Szczecin

Studia psychologiczne i społeczne Szczecin

Największy wybór studiów

psychologicznych w Szczecinie

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

03.02.2023

Studia psychologiczne i społeczne w Szczecinie 2023 | woj. zachodniopomorskie

Studia psychologiczne w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia psychologiczne i społeczne Szczecin
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia psychologiczne i społeczne w Szczecinie rozpocznie się 1 stycznia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Współczesne studia psychologiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Studia psychologiczne i społeczne w Szczecinie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Praca socjalna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Psychologia stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Psychologia w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Socjotechnika i oddziaływanie społeczne stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są studia psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Kierunki psychologiczne i społeczne:

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Kierunki psychologiczne i społeczne:

PSYCHOLOGIA

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Szczecinie

Kierunki psychologiczne i społeczne:

PSYCHOLOGIA

Uniwersytet Szczeciński

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Kierunki psychologiczne i społeczne:

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki psychologiczne i społeczne w Szczecinie

SORTOWANIE:

Studia psychologiczne i społeczne w Szczecinie - podyplomowe

A
D
N
P
S
T
Z
Rozwiń

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia psychologiczne i społeczne w Szczecinie

Żeby pozytywnie przejść proces rekrutacji na studia psychologiczne lub studia społeczne należy jak najlepiej zdać egzamin maturalny z podanych w procesie przedmiotów szkolnych. Nie ma listy konkretnych, wymaganych przedmiotów ponieważ nieco się różni w zależności od każdego kierunku.

W przypadku psychologii oraz innych studiów społecznych należy zwrócić uwagę nie tylko języki, ale także na niektóre przedmioty humanistyczne, jak filozofia, historia, wiedza o społeczeństwie, czy geografia, ale także przedmioty ścisłe: fizyka, matematyka, biologia albo chemia. Nie oznacza to, że trzeba zdawać wszystkie te przedmioty, to po prostu lista przykładowa.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Limity miejsc na studia psychologiczne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów psychologicznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach psychologicznych w Szczecinie:

 

Psychologia:

  • Uniwersytet Szczeciński: 120

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia psychologiczne w Szczecinie

Studia, niezależnie od tego, jaką problematykę poruszają, mogą być bezpłatne lub płatne, a wszystko uzależnione jest od tego, w której uczelni i w jakim trybie podejmiemy naukę. Bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne prowadzone w uczelniach publicznych. Oznacza to, że za studia niestacjonarne – ale również w uczelniach publicznych – należy ponosić opłaty. A jak to wygląda w uczelniach niepublicznych? W uczelniach niepublicznych każda forma nauki – czyli stacjonarna i niestacjonarna – jest płatna.

 

Psychologia:

  • Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej: od 6600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin publikowania wyników rekrutacji ustalany jest indywidualnie przez każdą uczelnię. Niezależnie od tego, którego dnia uczelnia zdecyduje się na przekazanie informacji o wynikach, będą one udostępnione w internetowych systemach rejestracji kandydatów.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

  • Akademia Morska: do 22.07.2022
  • Uniwersytet Szczeciński: do 18.07.2022
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny: do 12.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Każda uczelnia może wymagać innej formy składania dokumentów. Najczęściej dostarczane są osobiście, wysyłane pocztą tradycyjną bądź przesyłane pocztą elektroniczną. Składając dokumenty należy pamiętać o tym, aby spełniały określone przez uczelnię wymagania, były kompletne oraz dostarczone na czas.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne składamy wtedy, kiedy otrzymamy informację o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia. Ważne jest, aby złożyć dokumenty w ustalonym przez uczelnię terminie. Spóźnienia mogą skutkować nawet wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

  • Uniwersytet Szczeciński: od 19.07.2022 do 25.07.2022
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny: od 13.07.2022 do 22.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023).

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia psychologiczne niestacjonarne w Szczecinie

Studia psychologiczne zajmują czołowe miejsce w rankingu popularności wśród kandydatów i taka tendencja utrzymuje się od wielu lat. Studia psychologiczne są na tyle istotne, że nierzadko należą do najważniejszych spośród wszystkich prowadzonych w danej uczelni. Ktoś mógłby postawić pytanie, czy możliwe jest zgłębianie zachowania ludzkiego podczas studiów niestacjonarnych?

Odpowiedź jest prosta: jak najbardziej jest to możliwe, chociaż w Szczecinie oferta studiów psychologicznych w formule niestacjonarnej nie jest najszersza i zainteresowani kształceniem nie powinni mieć bólu głowy spowodowanego niemożnością wyboru konkretnej szkoły wyższej. Mówiąc ogólnie o studiach niestacjonarnych należy powiedzieć, iż dzielą się one na studia wieczorowe oraz studia zaoczne. W przypadku Psychologii znacznie łatwiej o ten drugi rodzaj kształcenia.

Studia niestacjonarne, a dokładniej rzecz ujmując zaoczne, charakteryzuję się tym, iż zajęcia prowadzone są w weekendy, zazwyczaj co dwa bądź trzy tygodnie. Łatwo wywnioskować, iż studenci takiej formuły mogą mieć, w porównaniu z kolegami ze studiów dziennych, stosunkowo mniej czasu na naukę.

Dlatego też programy nauczania bywają skondensowane, aby mówiąc wprost, zdążyć zrealizować obowiązujący materiał. Nakłada to na studentów obowiązek bycia skrupulatnym i samodzielnym, gdyż część wiadomości muszą posiąść we własnym zakresie. Ale nie jest to wada tych studiów. Dzięki temu można rozwinąć w sobie szereg umiejętności, takich jak zarządzanie czasem, selekcja informacji, czy organizacja pracy własnej, które mogą procentować w przyszłości.

czytaj dalej studia psychologiczne niestacjonarne (zaoczne) w Szczecinie

Popularne kierunki niestacjonarne w Szczecinie polecane dla ciebie

Jak wyglądają studia psychologiczne i społeczne w Szczecinie?

Na czym polega ewenement i wyraźny sukces studiów społecznych w ostatnich latach? Jeszcze kilka lat temu kierunki humanistyczne i społeczne były uznawane za gorsze i mniej opłacalne od kierunków ścisłych; mówiło się, że na różne filologie, psychologię, socjologię czy stosunki międzynarodowe idą ci, którzy nie mają predyspozycji do studiowania na kierunkach politechnicznych.

Dzisiaj studia psychologiczne, społeczne czy humanistyczne wracają do łask. Coraz więcej instytucji, firm i przedsiębiorstw odkrywa, że zrozumienie natury człowieka, funkcjonowania społeczeństwa i działania struktur społecznych przynosi zyski. Oraz że kreacja wizerunkowa jest ważna, polityka społeczna ma swoją ważną rolę, a bez specjalisty w dziale Human Resources nie poradzi sobie żadna większa firma na rynku. Dlatego też warto wybrać jeden z kierunków społecznych.

W przypadku Szczecina, można zdecydować się na pójście na jeden z kierunków ogólnych (takich jak psychologia, politologia, filozofia czy kulturoznawstwo), jak i o wiele bardziej wyspecjalizowanych (tutaj ciekawym wyborem może być chociażby przekład interkulturowy i intermedialny, kognitywistyka komunikacji czy italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem). A pełną listę dostępnych kierunków z podziałem na wydziały przedstawiamy poniżej.

 

Praca po studiach psychologicznych i społecznych w Szczecinie

Gdzie można znaleźć pracę po studiach psychologicznych albo studiach społecznych? W bardzo wielu miejscach, ponieważ studia społeczne szkolą specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Już na etapie studiowania warto rozejrzeć się za instytucjami oraz przedsiębiorstwami, które zatrudniają ludzi z podobnym wykształceniem.

Właśnie tam można szukać miejsca do odbycia praktyk lub stażu. A jakie są przykładowe placówki? To mogą być poradnie psychologiczne, placówki ochrony zdrowia, grupy terapeutyczne, redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne, instytucje kultury, szkoły i uczelnie wyższe, instytuty badawcze, administracja publiczna, agencje PR-owe i marketingowe, działy Human Resources albo instytucje europejskie.

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Uniwersytet Szczeciński organizuje w progach swojej uczelni studia psychologiczne i społeczne na kierunkach:

Wydział Filologiczny:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia I stopnia ze specjalnościami: Dziennikarstwo internetowe, Krytyka i publicystyka kulturalna, Szkoła reportażu, Public relations),
  • Dziennikarstwo i zarządzanie mediami (studia II stopnia ze specjalnościami: Menadżer w mediach, Dziennikarstwo regionalne i transgraniczne, Teoria i praktyka dziennikarstwa),
  • Global Communication (studia stacjonarne I stopnia w języku angielskim),
  • Kulturoznawstwo (studia I stopnia ze specjalnościami: Zarządzanie kulturą i jej popularyzowanie we współczesnym świecie, Filmoznawstwo i nowe media, Sztuka i jej interpretacje, Turystyka kulturowa, Kultura Słowian, Bibliologiczna i II stopnia bez specjalności),
  • Przekład interkulturowy i intermedialny (studia I stopnia ze specjalnościami: Przekład z niemieckojęzycznego obszaru kulturowego, Przekład z hiszpańskojęzycznego obszaru kulturowego, Przekład z włoskojęzycznego obszaru kulturowego).

dowiedz się więcej 

 

Wydział Humanistyczny:

  • Praca socjalna (studia I i II stopnia),
  • Animacja kultury (studia I stopnia),
  • Filozofia (studia I stopnia ze specjalnością: Filozofia z etyką i II stopnia ze specjalnością: Filozofia z elementami etnologii),
  • Kognitywistyka komunikacji (studia I i II stopnia),
  • Media i cywilizacja (studia I stopnia ze specjalnościami: Public Relations w mediach współczesnych, Archiwistyka),
  • Mediacja międzykulturowa (studia I stopnia),
  • Politologia (studia I stopnia ze specjalnościami: Bezpieczeństwo Państwa, Komunikacja międzykulturowa, Marketing w administracji i polityce, Administrowanie instytucjami polityki społecznej i II stopnia ze specjalnościami: Bezpieczeństwo państwa, Medioznawstwo, Lobbing i doradztwo międzynarodowe, Zarządzanie organizacjami międzynarodowymi, Pozyskiwanie i ochrona informacji),
  • Socjologia (studia I stopnia ze specjalnościami: Socjologia zdrowia, Socjologia kultury, Socjologia stosowana i II stopnia ze specjalnościami: Koordynator i doradca rodziny, Socjologia organizacji i zarządzania, Badania społeczne (polityka, kultura, rynek)),
  • Stosunki międzynarodowe (studia I stopnia i II stopnia ze specjalnościami: Regiony, subregiony, pogranicza, Gospodarka i handel międzynarodowy, Komunikacja i lobbing),
  • Polityka społeczna (studia II stopnia ze specjalnościami: Pracownik służb społecznych, Komunikacja społeczna),
  • Psychologia (jednolite studia magisterskie, ze specjalnościami: Psychologia społeczna i Psychologia kliniczna).

dowiedz się więcej 

 

Wydział Teologiczny:

  • Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem (studia I i II stopnia), Nauki o rodzinie, specjalność: Poradnictwo psychospołeczne, rodzinne i mediacje (studia II stopnia).

dowiedz się więcej 

 

 

 

Komentarze (0)