Warszawska Uczelnia Medyczna z tytułem „Studia z przyszłością”

Warszawska Uczelnia Medyczna z tytułem „Studia z przyszłością”

Studia Warszawa - Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

03.04.2023

Warszawska Uczelnia Medyczna z tytułem „Studia z przyszłością”

Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych Warszawskiej Uczelni Medycznej otrzymał prestiżowy certyfikat jakości „Studia z przyszłością 2023”. Wyróżnienie przyznano za kierunek Telepielęgniarstwo i telepołożnictwo w praktyce zawodowej pielęgniarki i położnej.

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka była jedyną niepubliczną uczelnią, której kapituła tegorocznej edycji konkursu przyznała certyfikat.

W uzasadnieniu wyboru podkreślono, że kierunek realizowany w WUMed zapewnia studentom nowoczesną wiedzę, pozwala nabyć odpowiednio zdefiniowane wartościowe umiejętności zawodowe i kompetencje społeczne.

Niezwykle cieszy nas, że już po raz drugi zostaliśmy docenieni za prowadzone przez nas studia. Konkurencja była ogromna, tym bardziej czujemy się wyróżnieni. Kapituła konkursu wskazuje najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe kierunki i programy studiów. Warszawska Uczelnia Medyczna niezmiennie stawia na profesjonalne przygotowanie kadr medycznych. Szacowna komisja, podobnie jak w 2022 roku zwróciła uwagę na oferowany przez Warszawską Uczelnię Medyczną program studiów charakteryzujący się elementami innowacyjności oraz nowatorskimi rozwiązaniami opartymi na autorskich konceptach dydaktycznych. Istotnym aspektem jest także fakt, że studia zorientowane są na potrzeby środowiska społeczno-gospodarczego, z którym uczelnia jest trwale związana, jak również na oczekiwania rynku pracy.”– mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.

„Studia z przyszłością” to ogólnopolski konkurs i program akredytacji, którego celem jest wyłanianie i wyróżnianie wybranych programów i kierunków kształcenia, wyróżniających się innowacyjnością i nowoczesnymi rozwiązaniami dydaktycznymi oraz dostosowaniem do potrzeb współczesnego rynku i pracodawców.

Gala finałowa konkursu oraz uroczyste wręczenie certyfikatu „Studia z przyszłością” odbyła się 13 marca, w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Wyróżnienie dla Warszawskiej Uczelni Medycznej odebrały prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed oraz dr Krystyna Seliga, dyrektor Instytutu Nauk Medycznych WUMed.

Komentarze (0)