Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie triumfują w USA

Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie triumfują w USA

Studia Szczecin - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

18.04.2023

Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie triumfują w USA

Studenci Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT wygrali w USA. Zespół ACI Chapter, składający się ze studentów budownictwa, został laureatem międzynarodowego konkursu projektowania kul do kręgli wykonanych z betonu – FRC Bowling Ball 2023. Przygotowania do mistrzostw zajęły im ponad dwa lata.

W skład zwycięskiego zespołu weszli: Julia Błaż, Karolina Iwańska, Malwina Kulaga, Karol Czyżyk, Adam Kamiński, Janusz Kozanecki oraz Aleksander Łuczak. Studenci otrzymali nagrodę pieniężną do podziału w postaci tysiąca dolarów oraz statuetki i certyfikaty.

FCR Bowling Ball jest międzynarodowym konkursem naukowym przeznaczonym dla studentów. Tegoroczna edycja odbyła się na początku kwietnia w San Francisco podczas konwencji Amerykańskiego Instytutu Betonu.

W zmaganiach udział wzięło ponad 30 drużyn z całego świata. Polscy studenci stanęli oko w oko ze studentami pochodzącymi m.in. z USA, Kanady, Meksyku, Indii i Tajwanu. Głównym zadaniem konkursowym było zaprojektowanie i skonstruowanie kuli do kręgli ze specjalnej mieszanki betonowej z włóknami.

Na podium stanął polski Zespół ACI Chapter, drugie miejsce zajęli studenci z Puerto Rico, brązowy medal otrzymała ekipa z Illinois.

Międzynarodowy sukces szczecińskich uczniów szkoły wyższej jest dowodem wybitności poziomu kształcenia w ZUT.  Kadra szkoli swoich podopiecznych przeplatając teorię z praktyką, realizując program ponad 40 kierunków studiów oferowanych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym w Szczecinie.

Jeśli wymarzyłeś sobie sukces i złoty medal w międzynarodowych zmaganiach naukowych to nie zastanawiaj się ani chwili dłużej! Przystąp do nadchodzącej rekrutacji na studia na Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie i dołącz do najlepszych.

Komentarze (0)