Studenci Politechniki Świętokrzyskiej rozpoczęli budowę własnych łazików z recyklingu

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej rozpoczęli budowę własnych łazików z recyklingu

Advertisement

Studia Kielce - Politechnika Świętokrzyska

21.04.2023

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej rozpoczęli budowę własnych łazików z recyklingu 

Politechnika Świętokrzyska pragnie przypomnieć studentom i mieszkańcom Kielc, jak istotna jest selektywna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Cel osiąga za pośrednictwem konkursu "Zbuduj łazika z recyklingu". Główną nagrodą tegorocznej, trzeciej już edycji, jest 10 tysięcy złotych. Nabór potrwa do 4 września. 
Wraz z nieubłagalnie szybkim postępem globalnego ocieplenia rośnie zapotrzebownie na promowanie pro-ekologicznych nawyków. "Bycie eko" czyli dbanie o środowisko i naturę przyczynia się do spowolnienia efektu cieplarnianego i zapewnienie przyszłym pokoleniom lepszego jutra.
Politechnika Świętokrzyska może z dumą przyznać, że "przykłada swoją cegiełkę" do procesu poprawienia kondycji naszej planety.
"Zbuduj łazik z recyklingu" to wyzwanie, polegające na zbudowaniu pojazdu kosmicznego - łazika marsjańskiego -  z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci.
Konkurs adresowany jest do wszystkich studentów PŚ. Udział może wziąć  student każdego kierunku studiów oferowanego na Politechnice Śląskiej. 
Celem wydarzenia jest m.in.: propagowanie wiedzy na temat niebezpiecznych substancji zawartych w zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, propagowanie idei recyklingu oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat projektu Elektryczne Śmieci.
Jeśli idea konkursu do ciebie przemówiła i chciałbyś spróbować swoich sił w przyszłorocznej edycji - dołącz do grona studentów z Kielc i przystąp do nadchodzącej rekrutacji na studia na Politechnice Śląskiej.

Komentarze (0)