Studia Łódź - Uniwersytet Łódzki

21.04.2023

Dzień Otwarty na WPiA UŁ

17 kwietnia o 10:00 rozpoczął się Dzień Otwarty na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Na wydarzeniu pojawiły się liczne grupy uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w wykładach, prezentacjach oraz Q&A.
Poniedziałkowe wydarzenie było dla potencjalnych kandydatów na studia na Uniwersytecie Łódzkim idealną okazją na zapoznanie się z kierunkami studiów oferowanymi na WPiA. Licealiści przenieśli się w akademickie realia, zwiedzili budynek wydziału oraz zasiedli na sali wykładowej. 
Podczas dnia otwartego Pani Prodziekan dr hab. Aneta Kaźmierska-Patrzyczna oraz prof. UŁ i Pan Prodziekan dr Paweł Dańczak zaprezentowali uczestnikom wymagania tegorocznej rekrutacji na studia na Uniwersytet Łódzki na WPiA UŁ. Kacper Pikala reprezentował społeczność studencką, przybliżył młodszym kolegom i koleżankom, jak wygląda życie studenta i czego mogą się spodziewać w najbliższych latach, jeśli zdecydują się podjąć studia w Łodzi na WPiA UŁ.
Następnie doktorantka Wydziały mgr Anna Fijałkowska zdradziła, na jakich zasadach funkcjonuje Klinika Prawa UniLodz. Zdradziła również swoją sekretną taktykę na studia prawnicze, dzięki której zaszła tak daleko. "Znam swoje prawa" i "Zdolny Uczeń Świetny Student!" to programy adresowane do uczniów, o jakich opowiedziała dr Joanna Mikołajczyk
Co w piszczy w prawniczej trawie? Tego dowiedzieliśmy się od dr Ewy Urbaniak i dr Dominiki Łukawska-Białogłowskiej. Swoją odpowiedź oparły m.in. na kontrowersyjnych przykładach, pochodzących z powieści Władysława Reymonta - "Chłopów".   
Kto pytanie nie błądzi! Zwieńczeniem wydarzenia było Q&A. Uczniowie mieli okazję zadać kadrze oraz studentom WPiA UŁ nurtujące ich dotąd pytania. Dowiedzieli się, jak dostać się na studia na wydziale, na co zwrócić szczególną uwagę podczas rekrutacji oraz o możliwości uzyskania stypendium. 

Komentarze (0)