Odlotowy sukces studenckich samolotów Politechniki Warszawskiej

Odlotowy sukces studenckich samolotów Politechniki Warszawskiej

Studia Warszawa - Politechnika Warszawska

24.04.2023

Odlotowy sukces studenckich samolotów Politechniki Warszawskiej

Zawody SAE Aero Design West odbyły się w Teksasie w Stanach Zjednoczonych 14–16 kwietnia. W konkursie udział wzięły międzynarodowe studenckie zespoły, specjalizujace się w budowie zdalnie sterowanych samolotów. Reprezentanci PW całkowicie zdominowali podium, zdobywając aż siedem nagród!
Zespół z Koła Naukowego SAE AeroDesign, składający się ze studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, swoją passę wygranych rozpoczął już w marcu na SAE Aero Design East, skąd przywieźli pięć medali. Studenci nie spoczęli na laurach, ze wschodu kraju wyruszyli na zachód na kolejną edycję konkursu.
Przyszli inżynierowie warszawscy królowalu w rywalizacji w klasie Micro - dla małych samolotów. Zajęli drugie miejsce za raport techniczny, z kolei złoty medal otrzymali w generalnej kwalifikacji i prezentacji technicznej oraz za wykonanie powierzonej misji. W klasie Regular studenci PW zajęli trzy razy miejsce trzecie w klasyfikacji generalnej, za raport techniczny i wykonanie misji. Miejsce czwarte przypadło im za prezentację techniczną. 
Liczne sukcesy studentów są dowodem wysokiego poziomu kształcenia na Politechnice Warszawskiej, który osiągany zostaje za pośrednictwem fuzji wiedzy teoretycznej z praktyką. Jeśli marzy ci się międzynarodowy sukces i tytuł inżynierski, podejmij decyzję o studiach w Warszawie już dziś. Politechnika Warszawska oferuje ponad 60 kierunków studiów - jest w czym wybierać. Rekrutacja na studia na PW rusza już 5 czerwca, zbliż się do sukcesu zawodowego i dołącz do grona studentów uczelni!

Komentarze (0)