Studia Warszawa - Akademia Pożarnicza w Warszawie

11.12.2023

Spotkanie przyszłych bohaterów

22 kwietnia w godzinach 9:30-13:30 odbył się Dzień Otwarty Akademii Pożarniczej. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Wydarzenie było idealną okazją dla kandydatów na studia w Warszawie na zapoznanie się z uczelnią i jej ofertą edukacyjną, w skład którą wchodzą studia mundurowe oraz cywilne. 
Podczas oficjalnego Otwarcia Dnia Otwartego zaprezentowano informacje dotyczące uczelni oraz szczegółowe zasady rekrutacji na studia do Akademii Pożarniczej w Warszawie. Kanydaci dowiedzieli się o potencjalnych możliwościach akademickiego rozwoju. Zajrzeli również za kulisy studenckiego życia w Warszawie za pośrednictwem rozmów ze starszymi kolegami i koleżankami - obecnymi studentami uczelni. 
Maturzyści odwiedzali liczne stoiska organizacji akademickich, przy których mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich dotąd pytania, dotyczące studiowania i procesu rekrutacyjnego. Dowiedzieli się również o możliwości rozwoju swoich zainteresowań podczas studiów. Uczniowie szkół średnich, pragnący podjąć studia mundurowe zapoznali się z kryterią oceny i przebiegiem testu sprawności fizycznej.  
Jedną z najciekawszych atrakcji okazały się pokazy założeń ratowniczo-gaśniczych. Za ich pośrednictwem odwiedzający mieli okazję zobaczyć, jak działa straż pożarna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wycieczki po wybranych laboratoriach i pracowniach, gdzie przyszli studenci odkryli tajniki nauki w Akademii Pożarniczej. Wydarzenie zakończyło się o 13:30, jego zwieńczeniem był poczęstunek grochówką strażacką. 

Komentarze (0)