„Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 roku” – WAT zaprasza uczniów do udziału w konkursie

„Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 roku” – WAT zaprasza uczniów do udziału w konkursie

Studia Warszawa - Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

26.04.2023

„Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.” - WAT zaprasza uczniów do udziału w konkursie

Turniej kierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Quiz odbędzie się w formie online już jutro - 27 kwietnia. Rywalizacja zacznie się o 9:00 dla uczniów szkół podstawowych, a dla licealistów o godzinie 11:00. Na laureatów czekają liczne nagrody!
Organizatorem wydarzenia są: Departament Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne im. Polskich Kryptologów. Z kolei patronat honorowy nad konkursem objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak.
Zastanawiasz się nad podjęciem studiów w Warszawie? Historia to "twój konik", a o Ustawie Rządowej z 3 maja 1791 wiesz wszystko? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to ten konkurs kierowany jest właśnie dla ciebie! Kto wie - być może uda ci się zgarnąć jedną z atrakcyjnych nagród oferowanych przez WAT. 
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy historycznej oraz szerzenie postaw –patriotycznych i obywatelskim wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
Rywalizacja będzie odbywać się za pomocą smartfonów. Uczestnicy będą rozwiązywać quiz w podanej przez uczelnię aplikacji, jednocześnie obserwując wydarzenie na stronie internetowej Wojskowej Akademii Technicznej – kanał YT @UczelniaWAT. Forma niestacjonarna konkursu umożliwiła uczestnictwo średnio 2000 uczniom z każdej kategorii wiekowej, pochodzącym z całej Polski. 
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia na stronie internetowej WAT
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej, zastanawiającym się nad wyborem uczelni? Zachęcamy cię do wzięcia udziału w wydarzeniu - być może jego przebieg zachęci cię do zapoznania się z ofertą kierunków studiów na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i przystąpisz do rekrutacji na studia na uczelnię

Komentarze (0)