Studia i co dalej? - UG otwiera przed studentami nowe możliwości

Studia i co dalej? - UG otwiera przed studentami nowe możliwości

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Uniwersytet Gdański

04.05.2023

Studia i co dalej? - UG otwiera przed studentami nowe możliwości 

Pod koniec kwietnia Wydział Ekonomiczny UG nawiązał, kolejną już, współpracę z Ocean Network Express. Jej celem jest zwiększenie jakości kształcenia studentów wydziału i przygotowanie ich do współczesnych wymagań rynku pracy. Umowa kooperacyjna została podpisana przez Dziekana Wydziału Ekonomicznego, dr hab. Monika Bąk oraz dyrektora Regional Port Operations and Container Management w firmie Ocean Network Express.
Studia w Gdańsku to czas spędzony na intensywnej nauce w nadmorskim krajobrazie. Z trójmiejskim dostępem do morza wiążą się liczne możliwości, przede wszystkim rozwoju różnych siatek biznesu z branży morskiej. Spory odsetek absolwentów znajduje zatrudnienie właśnie w tej branży.
Uniwersytet Gdański wychodzi na przeciw swoim studentom, pragnie ich jak najlepiej przygotować do stawiania pierwszych kroków kariery zawodowej. Współpraca z ONE umożliwi placówce możliwość podążania za trendami i różnorodnymi kierunkami rozwoju w obszarze gospodarki. 
Wydział Ekonomiczny związany jest z gospodarką morską od wielu lat. Katedra Transportu i Handlu Morskiego prężnie się rozwija. Szkoli swoich podopiecznych z zagadnień funkcjonowania gospodarki morskiej, żeglugi morskiej, lądowo-morskich łańcuchów transportowych oraz ochrony środowiska morskiego. 
Dzięki współpracy studenci będą mieli okazję nauczyć się praktycznego wykorzystania nabytej już wiedzy teoretycznej. Dodatkowym plusem będzie możliwość odbywania wizyt studyjnych oraz korzystania ze staży.
W ramach kolaboracji 26 kwietnia rozpoczął się cykl seminariów „Studia i co dalej”. Podczas wykładów uczestnicy mieli okazję m.in. poznać perspektywy kariery oraz przebiegu procesu rekrutacyjnego w przedsiębiorstwach z branży morskiej.
Jeśli zaliczasz się do miłośników gospodarki morskiej i zależy ci na praktycznym podejściu do studiów, zapoznaj się z kierunkami studiów oferowanymi na Uniwersytecie Gdańskim i przystąp do nadchodzącej rekrutacji na studia na UG

Komentarze (0)