ENGLISH IS EASY, CZYLI MATURA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2018

ENGLISH IS EASY, CZYLI MATURA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2018

ENGLISH IS EASY, CZYLI MATURA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2018

Po egzaminacyjnych zmaganiach maturzystów z „Lalką” Prusa i równaniami kwadratowymi przyszła pora na piętrowe autobusy z Notting Hill, radio BBC oraz tryby warunkowe w języku rodziny królewskiej z Buckingham Palace.

O godz. 9.00 uczniowie przystąpili do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Abiturienci mieli okazję wykorzystać wiedzę ogólną dotyczącą historii, kultury i sztuki brytyjskiej zarówno w zadaniach zamkniętych, jak i otwartych. Arkusz zawierał zagadnienia z zakresu gramatyki języka angielskiego, sprawdzał umiejętność czytania i właściwej interpretacji tekstu, rozumienie ze słuchu w ramach części audio oraz weryfikował zdolność tworzenia nieformalnej wypowiedzi pisemnej – w tym roku zadaniem było przygotowanie wpisu blogowego, liczącego od 80 do 130 słów, zawierającego wrażenia z pobytu na zagranicznym kursie językowym, tj. w jakiej formie się odbywał, gdzie i jak długo.

Poziom rozszerzony rozpoczął się o godz. 14.00. Maturzyści zmierzyli się z zadaniami nasyconymi literackimi środkami językowymi, skomplikowanymi konstrukcjami gramatycznymi oraz materiałami, które sprawdziły ich umiejętność interpretacji tekstu słuchanego. W ramach wypowiedzi argumentacyjnej zdający mogli wybrać jeden z dwóch jej rodzajów: rozprawkę na temat dobrych i złych stron wprowadzania zakazu wjazdu samochodów do centrów miast oraz artykuł, który omawia kwestię biegania jako najpopularniejszej formy aktywności fizycznej i relacjonuje ciekawą imprezę dla biegaczy.

Swobodna komunikacja w języku Shakespeare’a jest dziś pożądana nie tylko w obszarze akademickim, ale także na rynku pracy. Matura z języka angielskiego to świetny sprawdzian i okazja, aby skonfrontować swoje umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz przygotować się do rzetelnego startu w konkretnym zawodzie.

ZASADY REKRUTACJI NA STUDIA 2018 >

 

Komentarze (0)