Politechnika Morska w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”

Politechnika Morska w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”

Studia Szczecin - Politechnika Morska w Szczecinie

08.12.2023

Politechnika Morska w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”

Politechnika Morska w Szczecinie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego zachęcają do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz doktorantów: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego 2023 r.
 

MEWy — wizjonerski konkurs

Celem konkursu organizowanego przez Politechnikę Morską w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego jest popularyzacja tematyki odnawialnych źródeł energii oraz pobudzenie wyobraźni uczestników i odbiorców konkursu. Warto wspomnieć, że MEWy to konkurs o zasięgu międzynarodowym. Organizatorzy przedsięwzięcia zaznaczają: "czekamy na prezentację nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań usprawniających i zwiększających efektywność w pozyskiwaniu energii z morskich farm wiatrowych i innych odnawialnych źródeł".

 

Jak należy rozumieć zadanie konkursowe?

Zadaniem konkursowym jest przedstawienie innowacyjnego podejścia do zrównoważonej morskiej energetyki i pozostałych sposobów pozyskiwania "zielonej energii". W prezentacjach mogą być uwzględnione m.in. aspekty logistyczne, techniczne i ekologiczne takie jak — budowa, projektowanie farm wiatrowych i fotowoltaicznych, aspekt automatyki czy diagnostyki.
"Jak niewielkimi nakładami zaprzęgnąć do produkcji energii elektrycznej wiatr, cieki i zbiorniki wodne, światło? Jakie są szanse, a jakie zagrożenia, płynące z wykorzystania morskich farm wiatrowych do produkcji energii? Być może masz przełomową myśl, jak zniwelować złe, a wykorzystać dobre strony wytwarzania energii z wiatru. Jeśli w tych tematach jakakolwiek myśl świta Ci w głowie – to konkurs właśnie dla Ciebie! " - piszą organizatorowie.

 

Nagrody dla laureatów konkursu

Dla studentów i doktorantów — łączna suma nagród 10000 złotych.
  • 1. miejsce — nagroda finansowa 5000 złotych, gadżety PM
  • 2. miejsce — nagroda finansowa 3000 złotych, gadżety PM
  • 3. miejsce — nagroda finansowa 2000 złotych, gadżety PM
W ramach nagród w kategorii studentów i doktorantów możemy spodziewać się również oferty płatnych (900 euro miesięcznie) staży w firmie Ocean Winds, a także specjalistycznych szkoleń z Windhunter Academy w Koszalinie.
 
Dla uczniów szkół ponadpodstawowych:
  • 1. miejsce — nagroda rzeczowa — smartfon — ufundowana przez Województwo Zachodniopomorskie, gadżety PM
  • 2. miejsce — nagroda rzeczowa — smartwatch — ufundowana przez Województwo Zachodniopomorskie, gadżety PM
  • 3. miejsce — nagroda rzeczowa — słuchawki bezprzewodowe — ufundowana przez Województwo Zachodniopomorskie, gadżety PM
W ramach nagród dla uczniów szkół ponadpodstawowych za zajęcie pierwszych 10 miejsc laureaci otrzymają nagrody rzeczowe w postaci gadżetów Województwa Zachodniopomorskiego — słuchawek bezprzewodowych oraz „wirtualnych indeksów” na dowolny wybrany kierunek studiów na Politechnice Morskiej w Szczecinie.
 

Zasady uczestnictwa

W konkursie można wziąć udział zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Każda osoba bądź drużyna przystępująca do rywalizacji musi opracować prezentację na max. 10 slajdów lub 10 minut. Następnie należy przesłać ją wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres e-mailowy: konkurs@pm.szczecin.pl do 23 lutego 2024 r. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wybrać język, w jakim przygotują prezentację — polski lub angielski, natomiast studenci i doktoranci muszą ją przygotować w języku angielskim.
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikuje się tylko 10 najlepszych pomysłów, które zaprezentują swoją prezentację online przed komisją. Kolejnym zadaniem jest prezentacja najbardziej futurystycznych rozwiązań i pomysłów związanych z rozwojem i wykorzystaniem morskich farm wiatrowych lub innych odnawialnych źródeł energii.
Co istotne, oryginał karty zgłoszeniowej powinien być nadesłany na adres: Politechnika Morska w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 1-2, 70-500 Szczecin. Drugi etap konkursu odbędzie się w dniach 26 lutego – 8 marca 2024 roku, a zwycięzców poznamy już 14 marca 2024 roku.

Komentarze (0)