Rozpoczęła się rekrutacja na zimowy trymestr zajęć na Uniwersytet Otwarty UAM!

Rozpoczęła się rekrutacja na zimowy trymestr zajęć na Uniwersytet Otwarty UAM!

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

14.12.2023

Rozpoczęła się rekrutacja na zimowy trymestr zajęć na Uniwersytet Otwarty UAM!

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest miejscem, dla osób pragnących podjąć naukę na poziomie kształcenia wyższego w wygodnej formie cyklicznych spotkań. Realizacja zajęć odbywa się na przestrzeni trzech trymestrów. Rekrutacja na zimowy trymestr zajęć potrwa do 20 grudnia 2023 r., jednakże w niektórych przypadkach przedłużona zostanie do 1 stycznia 2024 r.

 

Uniwersytet Otwarty UAM

Jeden kurs przewiduje realizację cyklu wykładów lub ćwiczeń i warsztatów trwających od 15 do 45 godzin. Udział w programie jest odpłaty, każdy uczestnik płaci sumę 170 zł za cały kurs. Zwieńczeniem kursu jest certyfikat potwierdzający uczestnictwo. Kursanci mogą zdecydować się również na zdanie dobrowolnego egzaminu, dzięki któremu uzyskają dodatkowo świadectwo. Spotkania zaplanowane są w różnych terminach. Uczestnicy najczęściej spotykać się będą raz w tygodniu — popołudniami i wieczorami w dni powszednie, a także w weekendy.

 

Program kształcenia

W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Otwartego UAM znalazło się ponad 80 kursów, szkoleń i wykładów z różnych dziedzin nauki. Są wśród nich te, które w poprzednich trymestrach cieszyły się największą popularnością. Do oferty dołączyło również wiele nowości, między innymi takich jak:

  • Wprowadzenie do studiów nad męskością
  • Niesamowity Meksyk – konwersacje po hiszpańsku o Meksyku na poziomie B1+
  • Wystąpienia publiczne w biznesie w kontekście wielokulturowym
  • Historia Paryża – od Lutecji do żółtych kamizelek
  • Migracje, otwartość kulturowa i wielokulturowość. Szansa czy zagrożenie dla Polski i UE?
  • Rynek mediów katolickich w Polsce. Teoria okiem praktyka
  • Ochrona danych osobowych w administracji publicznej

Z pełną ofertą zajęć zapoznać się można na stronie internetowej: uo.amu.edu.pl

 

Nabór na trymestr zimowy

Na Uniwersytecie Otwartym mogą kształcić się wszyscy zainteresowani. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 16. roku życia. Podczas rekrutacji panuje zasada: kto pierwszy ten lepszy! O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Rekrutacja zakończy się 20 grudnia 2023 r., jednak w niektórych przypadkach przedłużona zostanie do 1 stycznia 2024 r. Rejestracji można dokonać online, za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego UAM. Zajęcia w trymestrze zimowym rozpoczną się już w drugiej połowie stycznia 2024 r.

Komentarze (0)