29 stycznia 2024 r. rozpocznie się rekrutacja na studia II stopnia na PŁ

29 stycznia 2024 r. rozpocznie się rekrutacja na studia II stopnia na PŁ

Studia Łódź - Politechnika Łódzka

12.01.2024

29 stycznia 2024 r. rozpocznie się rekrutacja na studia II stopnia na Politechnice Łódzkiej

Już pod koniec stycznia 2024 r. na Politechnice Łódzkiej wystartuje rekrutacja na semestr letni na studia drugiego stopnia. Kandydaci będą mogli przesyłać zgłoszenia do 26 lutego 2024 r. Do procesu rekrutacyjnego mogą przystąpić absolwenci z tytułem inżynieria bądź studenci kończący semestr zimowy z obroną pracy dyplomowej. W ofercie edukacyjnej PŁ znajdziemy 31 kierunków studiów II stopnia.

 

1537 miejsc na kierunkach stacjonarnych oraz 90 na studiach niestacjonarnych

Kandydaci zbliżającej się rekrutacji mają do wyboru 28 kierunków studiów w języku polskim, a także 6 w języku angielskim. W ofercie edukacyjnej Politechniki Łódzkiej każdy znajdzie coś dla siebie! Uwzględnia ona bowiem miłośników nauk ścisłych oraz tych, którzy pragną specjalizować się w konkretnych dziedzinach.

W ofercie edukacyjnej znalazły się również dwa nowe kierunki. Materiały i technologie to kierunek realizowany na Wydziale Mechanicznym, który umożliwi jego absolwentom tworzenie wytrzymałych materiałów do różnych zastosowań – m.in. w samolotach, rakietach czy implantachInżynieria procesów przemysłowych jest kierunkiem adresowanym do inżynierów procesowych, którzy tworzą i doskonalą procedury produkcyjne w różnych sektorach. Studia umożliwią im zdobycie zestawu kompetencji, które wspomogą realizację projektów łączących różne dziedziny nauki.

 

Przebieg rekrutacji

Proces rekrutacji odbywa za pośrednictwem złożenia zgłoszenia w Portalu Kandydata. Każdy aplikujący może wybrać maksymalnie cztery kierunki studiów. Ostateczne wyniki postępowania rekrutacyjnego zostaną opublikowane 8 marca 2024 roku o godzinie 15:00. Warto wspomnieć, że studenci, którzy oczekują na wydanie dyplomu zawodowego mają także możliwość uczestniczenia w procesie rekrutacji, a w sytuacji opóźnienia obrony pracy dyplomowej, mają prawo przedłożyć zaświadczenie o ukończeniu studiów. Rekrutacja odbędzie się w terminie od 29 stycznia do 26 lutego 2024 r.

 

Q&A z Prorektorem ds. kształcenia dr. hab. inż. Andrzejem Romanowskim, prof. PŁ

Politechnika Łódzka serdecznie zaprasza wszystkich kandydatów zainteresowanych rekrutacją na studia drugiego stopnia na spotkanie Q&A z Prorektorem ds. kształcenia dr. hab. inż. Andrzejem Romanowskim, prof. PŁ. Podczas spotkania online prowadzący rozwieją twoje wszelakie wątpliwości dotyczące rekrutacji zimowej na studia II stopnia. Jeżeli zastanawiasz się, czy masz szansę się dostać, jeśli obronisz pracę inżynierską trochę później, albo interesujesz się nowymi kierunkami studiów i możliwościami, jakie otworzą przed tobą na rynku — to już teraz zadaj swoje pytanie przez formularz, a następnie 18 stycznia w godz. 16:00-17:00 dołącz do spotkania w MS Teams i uzyskaj odpowiedź!

Harmonogram spotkania składa się z dwóch części, w pierwszej zapoznasz się z ofertą kształcenia na studiach magisterskich. Gośćmi tej części spotkania będą: dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ - prorektor ds. Kształcenia oraz dr inż. Joanna Ochelska-Mierzejewska - pełnomocnik rektora ds. Rekrutacji. W drugiej części odbędzie się Q&A z dr. hab. inż. Andrzejem Romanowskim, prof. PŁ - prorektorem ds. kształcenia, poprowadzi je Patryk Goszczyński z Samorządu Studenckiego PŁ.

Komentarze (0)