Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprasza na Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprasza na Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

04.03.2024

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprasza na Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem

21 marca 2024 r., w czwartek, o godzinie 10:00 w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku rozpoczną się Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem. "Kwitnące emocje" to hasło przyświecające tegorocznej edycji wydarzenia, które ma na celu zwrócenie uwagi na złożoność zdrowia człowieka. W harmonogramie możemy spodziewać się licznych prelekcji oraz warsztatów.

 

"Kwitnące emocje"

Zdrowie człowieka nie polega tylko na utrzymaniu ciała w dobrej kondycji. Sfera psychiczna jest równie istotnym i niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wiosną świat ponownie budzi się do życia, nasze emocje, tak samo, jak kwiaty, potrzebują odpowiedniej opieki, aby rozkwitnąć. Podczas Wiosennego Spotkania ze Zdrowiem zrobisz wiosenne porządki w swojej głowie, nauczysz się m.in. identyfikować własne emocje, dowiesz się, czym jest ciałopozytywność, a także usłyszysz prelekcję dotyczącą miłości, związków oraz psychoterapii par. A to wszystko dzięki bogatemu programowi wydarzenia przygotowanego przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.

 

Harmonogram wydarzenia

 

Prelekcje

  • 10:00 – Przywitanie gości i uroczyste otwarcie IX Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem przez dr n. med. Marzenę Podgórską - Rektora Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, s.100, audytorium
  • 10:15 – Prelekcja pt. "Miłość, związki i psychoterapia par" prowadzona przez dr hab. Tomasza Lecha, profesora WSZ, koordynatora kierunku psychologia w WSZ.
  • 11:00 – Prelekcja pt. Profilaktyka Raka Piersi i Raka Jądra, prowadzona przez mgr Elżbietę Zygmuntowicz, Starszego Asystenta Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży z Promocją Zdrowia, PSSE w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Studentów IFMSA Poland, oddział Gdańsk.


Warsztaty – obowiązują zapisy: promocja@wsz.pl

  • Ciałopozytywność – dr n. med. Anna Kamm, koordynator kierunku kosmetologia w WSZ w Gdańsku.
  • Czy dieta ma sens? – mgr Ewa Dygaszewicz, wykładowca WSZ w Gdańsku, Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku.
  • Identyfikacja własnych emocji – mgr Anna Szymborska, psycholog, wykładowca WSZ w Gdańsku.

 

Dzień kolorowych skarpetek "nie do pary"

21 marca jest również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, czyli trisomia 21. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku pragnie włączyć się w popularną akcję „kolorowe skarpetki nie do pary”, będącą symbolem wsparcia osób z trisomią 21. Uczelnia zachęca wszystkich uczestników Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem do ubrania w tym dniu kolorowych skarpetek nie do pary na znak solidarności z posiadaczami 21 chromosomu.

Komentarze (0)