UAM w Poznaniu zaprasza na konkurs recytatorski wierszy Czesława Miłosza

UAM w Poznaniu zaprasza na konkurs recytatorski wierszy Czesława Miłosza

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

23.04.2024

UAM w Poznaniu zaprasza na konkurs recytatorski wierszy Czesława Miłosza

Rok 2024 jest Rokiem Czesława Miłosza – pisarza, poety, tłumacza oraz polskiego noblisty. Jego twórczość przyczyniła się do kształtowania polskiej literatury. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na czerwiec przewidział obchody upamiętniające twórczość tego wybitnego polskiego artysty. Wybór miesiąca nie jest przypadkowy, to właśnie czerwiec jest miesiącem, w którym urodził się Czesław Miłosz.


UAM zachęca wszystkich uczniów, studentów, a także dorosłych do udziału w trzeciej edycji uniwersyteckiego konkursu recytatorskiego pod patronatem Jej Magnificencji Rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej. Uczestnicy edycji przygotują do prezentacji wybrany utwór Miłosza spośród czterech tomów: “Trzy zimy”, “Gucio zaczarowany”, “Na brzegu rzeki”, “Druga Przestrzeń”.
 


Finał konkursu

Osoby pragnące wziąć udział w konkursie powinny wysłać kompletne zgłoszenie, w którym powinny znaleźć się: wypełniona i podpisana karta zgłoszenia uczestnictwa oraz audiowizualna próbka recytacji, do 9 maja 2024 r. do godziny 23:59 na maila: wiersze@amu.edu.pl.
Lista osób, które zakwalifikowały się do finału konkursu, zostanie ogłoszona 17 maja 2024 r. o godzinie 16:00 na stronie internetowej uczelni. Finał konkursu planowany jest na poniedziałek 3 czerwca 2024 roku i odbędzie się w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.


Dla zwycięzcy konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe:

  • miejsce I: czytnik e-booków wraz z trzymiesięcznym abonamentem na e-booki od legimi.pl, gra planszowa „#ĄĘ”,
  • miejsce II: gra planszowa „#ĄĘ”, bluza z logo UAM oraz trzymiesięczny abonamentna audiobooki od legimi.pl,
  • miejsce III: książka „Czesław Miłosz i XXI wiek”, trzymiesięczny abonament na audiobooki i ebooki od legimi.pl oraz gra Monopoly Poznań.

 

Regulamin.pdf

Karta uczestnictwa dla osoby niepełnoletniej.pdf

Karta uczestnictwa dla osoby pełnoletniej.pdf

 

Komentarze (0)