Nowe kierunki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Nowe kierunki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

fizyka uw

Nowe kierunki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

W dobie globalizacji oraz otwierania się Polski na rynki zagraniczne, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów biegle komunikujących się w języku angielskim. Jest on wykorzystywany przez naukowców na całym świecie, a wszystkie najważniejsze badania i artykuły naukowe publikowane są właśnie w tym języku. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego świata, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zdecydował się na zamieszczenie w swojej ofercie na rok akademicki 2019/20 niezwykle przyszłościowego kierunku Physics (Studies in English), na którym zajęcia odbywają się w języku angielskim. Te nowoczesne studia, przede wszystkim skupiają się na pogłębianiu wiedzy z obszaru nauk fizycznych, przy jednoczesnym szlifowaniu specjalistycznego słownictwa. Studenci dostają możliwość wyboru jednej z kilku dostępnych specjalizacji:

  • Theoretical Physics,
  • Computer Modeling of Physical Phenomena,
  • Physics of Condensed Matter and Semiconductor Nanostructures,
  • Geophysics,
  • Optics

Równie ciekawym kierunkiem, na który można aplikować w nadchodzącym roku akademickim jest Optometria. Jest on skierowany do absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę fizyczną oraz uzupełnić wiadomości z obszaru nauk medycznych . Te niezwykle przyszłościowe studia przygotowują do przeprowadzania terapii wzrokowej, korygowania krótkowzroczności oraz optometrii geriatrycznej.

 

Wszystkich, których interesują nauki fizyczne i chcieliby rozwijać się w tym kierunku, pogłębiając swoje pasje i zdobywając nowe, cenne umiejętności, zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą studiów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jeżeli jesteś osobą, która nie boi się nowych wyzwań i nieustannie chce się rozwijać, to znajdziesz tutaj swoje miejsce. Przekonaj się, że studia to nie tylko długie wykłady i godziny spędzone w bibliotece, lecz przede wszystkim pasjonująca przygoda. Rejestracja na studia trwa do 5 lipca 2019 roku.

dowiedz się więcej

 

Komentarze (0)