Chcesz tworzyć gry komputerowe? Wybierz studia w WSIZ w Rzeszowie!

Chcesz tworzyć gry komputerowe? Wybierz studia w WSIZ w Rzeszowie!

Studia Rzeszów - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Studia Rzeszów - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Chcesz tworzyć gry komputerowe? Wybierz studia w WSIZ w Rzeszowie!

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do uczelni, które bacznie śledzą trendy i potrzeby rynku pracy. Na tej podstawie otwiera się na branżę gamingową, oferując kształcenie w zakresie projektowania gier komputerowych.

Wartość globalnego rynku gier szacowana jest na blisko 160 miliardów dolarów, a liczba graczy przekracza 2, 7 miliarda osób. W Polsce istnieje obecnie ponad pięćset Dev Teamów, czyli studiów zajmujących się projektowaniem i tworzeniem gier cyfrowych na różne nośniki, od konsoli po smartfony.

 

Wejdź do świata gier

Kandydaci chcący dołączyć do prężnie rozwijającej się branży rozrywki cyfrowej mają ku temu okazję, rozpoczynając studia na polskojęzycznej i anglojęzycznej ścieżce kształcenia. Pierwsza z nich to Projektowanie gier komputerowych, realizowana na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, natomiast druga to Game Design and Development, prowadzona na kierunku Informatyka.

W bieżącym roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania nawiązała współpracę z People Can Fly- jednym z największych i niezależnym polskim producentem gier komputerowych, istniejącym na rynku od 2002 roku. W ramach współpracy, People Can Fly stało się partnerem Projektowania gier komputerowych, wnosząc istotny wkład w kształcenie studentów.

 

Co na zajęciach?

Podczas zajęć studenci, pod okiem ekspertów, uczą się jak rozwijać swój potencjał, korzystając z nowocześnie wyposażonych laboratoriów komputerowych, w tym: laboratorium przetwarzania obrazu i wirtualnej rzeczywistości, laboratorium przetwarzania dźwięku i akustyki, jak również profesjonalnego sprzętu, oprogramowania oraz silników gier: Adobe, Photoshop, Autodesk3dsMax, czy Blender.

Nasze kształcenie jest dopasowane do tego, czego oczekuje branża, bo jeśli popatrzymy sobie na branżę game dev, to jest ona podzielona na segmenty –od takich najbardziej topowych, największych tytułów, przez gry klasy B, mniejsze gry –rozwijane całkowicie niezależnie, aż po gry mobilne. I to też nie jest tak, że projektant gier komputerowych to jest jedna osoba. Mamy osoby odpowiedzialne za wygląd gier, czyli jak wygląda geolokalizacja, jak wygląda interfejs, jak poruszają się bohaterowie. Druga strona to ta mocno techniczna, programistyczna. Na naszej uczelni można iść zarówno w jedną, jak i w drugą stronę –możemy rozwijać jedne i drugie umiejętności. – mówi mgr Łukasz Bis, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Dowiedz się więcej o nowoczesnych kierunkach i ścieżkach kształcenia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

https://wsiz.edu.pl/stud-i-stop/

 

Komentarze (0)