Kierunek logistyka studia w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu – rekrutacja 2022/2023

Kierunek logistyka studia w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu – rekrutacja 2022/2023

Studia Wrocław - Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

16.02.2022

Kierunek logistyka studia w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu – rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu zostały stworzone, aby zaopatrzyć studentów w szeroką wiedzę, umiejętności oraz kwalifikacje umożliwiające pracę na stanowiskach menedżerskich w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach publicznych, a także zakładach przemysłowych w sektorze logistyki.

Studia na kierunku logistyka w AWL
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

 

Program studiów i przedmioty

Program studiów na kierunku logistyka we Wrocławiu został skonstruowany w taki sposób, aby dostarczyć studentom szerokiej wiedzy ekonomicznej oraz znajomości zasad zarządzania firmą.

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • logistyka dystrybucji,
 • informatyka w logistyce,
 • logistyka produkcji,
 • logistyka wojskowa,
 • zarządzanie łańcuchem dostaw,
 • magazynowanie,
 • systemy identyfikacji towarowej i kodyfikacji.

 

Studia we Wrocławiu na kierunku logistyka oferują studentom naukę planowania oraz organizowania prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw.

Studia logistyczne to także szansa na zdobycie umiejętności z zakresu zarządzania zapasami i organizowania prac związanych z gospodarką magazynową.

Co więcej, studenci będą mieli okazję poznać zagadnienia związane z ekonomią, finansami, marketingiem, towaroznawstwem czy prawem gospodarczym.

Sprawdź także:

Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki kierunki studiów

Wrocław kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Logistyka systemu obronnego – studenci zdobędą wiedzę z zakresu procesów logistycznych w systemie obronnym kraju i jego podsystemach, a także dowiedzą się więcej na temat zabezpieczeń logistycznych w ujęciu lokalnym i regionalnym.

Systemy transportowe w logistyce – studenci nauczą się, w jaki sposób rozwiązywać problemy ze sfery transportu, spedycji i logistyki z wykorzystaniem poznanych w czasie kształcenia różnorodnych metod i technik.

 

Praca po studiach

Zdobyte w czasie kształcenia umiejętności oraz wiedza z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw, krytycznych analiz, planowania i kontroli sprzedaży oraz spedycji sprawiają, że absolwenci logistyki nie mają większych problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy. Co więcej, doskonale odnajdą się na specjalistycznych stanowiskach w systemie zarządzania różnego rodzaju korporacjami i przedsiębiorstwami.

Absolwenci logistyki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach, jak:

 • działy logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych,
 • jednostki projektowe i doradcze,
 • centra logistyczne,
 • firmy spedycyjno-transportowe.

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na studia na kierunku logistyka w Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu stanowi konkurs świadectw.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu to wojskowa, publiczna uczelnia akademicka, której początki działalności sięgają 2002 roku. Studenci mogą wybierać w bogatej ofercie kształcenia, w której znaleźć można również logistykę, dostępną w ramach studiów stacjonarnych pierwszego stopnia.

Komentarze (0)