Studia logistyczne Wrocław

Studia logistyczne Wrocław

Studia logistyczne Wrocław

Największy wybór studiów

logistycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia logistyczne we Wrocławiu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA LOGISTYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Logistics stacjonarne I stopnia
Logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Transport stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne we Wrocławiu

Aby dostać się na studia logistyczne należy odpowiednio przygotować się do matury z matematyki, geografii i dodatkowego przedmiotu ścisłego, bądź np. historii. Ważne są wyniki z języka obcego (najlepiej, aby był to język angielski).

Każdy kierunek stawia przed kandydatem inne wymagania, dlatego zanim podejmiecie decyzję, co tak właściwie będziecie zdawać na maturze, sprawdźcie wymagania danej uczelni. To pozwoli Wam jak najlepiej przygotować się do procesu rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI LOGISTYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA LOGISTYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

L
N
O
S
T
Z

Jak wyglądają studia logistyczne we Wrocławiu?

Na studiach logistycznych poznacie podstawowe zadania logistyczne, jakie wspomagają nowoczesne metody zarządzania w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Dzięki otwartości granic i możliwościom handlu między państwami, logistyka nabrała znaczenia i odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu biznesu.

Logistycy przede wszystkim zajmują się organizacją i kontrolą przebiegu produkcji i dystrybucji produktów. Są opiekunami dobrze funkcjonującej firmy. To dzięki ich pracy, zamawiane przez nas produkty, docierają na czas. To oni projektują ścieżkę życia rzeczy. Aby sprawdzić się w roli logistyka nie wystarczy poznać pojęcia z dziedziny i nauczyć się sprawnej organizacji i planowania.

Potrzebna jest tu również wiedza o różnych sektorach rynku, o specyfice danej branży, o prawie produkcyjnym i związanym z transportem, a także prawem pracowniczym. Mądry logistyk pamięta o wszystkich detalach, planując działania całego procesu. Ekonomia i zarządzanie - umiejętności managerskie to podstawa dobrego funkcjonowania w roli logistyka. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia władania językami obcymi i komunikowania się z oddziałami firmy i dystrybutorami z zagranicy.

Podczas studiów logistycznych we Wrocławiu poznacie również szereg rozwiązań informatycznych, które pomagają w pracy. Oprogramowania, możliwość tworzenia aplikacji, jak i programy do zarządzania kosztami, kapitałem czy personelem, znacząco ułatwiają życie logistyków. Po zakończonej edukacji kierunkowej nie będziecie mieli z nimi najmniejszych problemów. Sprawdźcie, jakie uczelnie oferują Wam studia logistycze we Wrocławiu.

 

Studia logistyczne we Wrocławiu możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia logistyczne pierwszego stopnia mogą zostać zwieńczone uzyskaniem przez absolwentów tytułu licencjata lub inżyniera, w zależności od charakteru danego kierunku. W pierwszym przypadku na ukończenie studiów będziesz potrzebował trzech lat, w drugim natomiast o pół roku dłużej. Na tym nie koniec możliwości, jakie prezentują wrocławskie uczelnie.

Studia magisterskie drugiego stopnia trwają dwa lata lub półtora roku, w zależności od posiadanego tytułu i są doskonałą opcją dla osób chcących poszerzyć swoje kompetencje i stworzyć jeszcze lepsze szanse zawodowe. Kierunki podyplomowe są adresowane do absolwentów z tytułem licencjata, inżyniera oraz magistra.

Kierunki logistyczne możesz studiować stacjonarnie, co pozwoli ci na systematyczny i regularny tryb nauki lub niestacjonarnie. Druga z opcji jest doskonała dla osób, które z jakichś powodów wolałyby uczyć się w weekendy co kilka tygodni, zgodnie z harmonogramem zaproponowanym przez daną uczelnię. Niezależnie od wybranego trybu możesz liczyć na najwyższą jakość swojej edukacji.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów logistycznych we Wrocławiu

Chociaż wśród kierunków logistycznych, możliwych do podjęcia we Wrocławiu, znajdziesz jedynie dwie propozycje, to ich program w wystarczającym stopniu wyczerpuje tematykę kształcenia w tym obszarze. Wrocławska logistyka to kierunek niezwykle popularny i ceniony ze względu na swoją interdyscyplinarność.

W siatce przedmiotów znajdziesz zagadnienia ekonomiczne, gospodarcze, społeczne a nawet z obszaru zarządzania, dzięki czemu zdobywane przez ciebie kompetencje będą szerokie i dobrze ugruntowane, a ty staniesz się atrakcyjnym pracownikiem na współczesnym rynku pracy. Transport to drugi z wrocławskich kierunków logistycznych.

Został stworzony przede wszystkim z myślą o studentach, którzy chcieliby związać swoją zawodową przyszłość z branżą transportową oraz spedycyjną. Interdyscyplinarność kierunku przyciąga wielu zainteresowanych, którzy po ukończeniu kształcenia bez trudu znajdują dobrze płatną pracę w zawodzie. Każdy z tych kierunków jest na swój sposób unikalny, a ostateczny wybór będzie w twoich rękach.

 

Popularne kierunki studiów logistycznych

 • Logistyka
 • Transport
 • Logistics

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki logistyczne we Wrocławiu?

Wrocław jest ośrodkiem akademickim, który dba o dobre wykształcenie studentów. Dlatego kierunki logistyczne możesz studiować na sześciu różnych uczelniach, wśród których znajdziesz placówki publiczne oraz prywatne. Dzisiejszy świat pędzi naprzód, a wraz z nim wzrastają wymagania współczesnego rynku pracy.

Dlatego studenci kierunków logistycznych we Wrocławiu mogą liczyć na najwyższą jakość kształcenia, niezależnie od tego, na jaką uczelnię ostatecznie się zdecydują. Politechnika Wrocławska to placówka kładąca szczególny nacisk na wykształcenie w przyszłych absolwentach dobrze ugruntowanych umiejętności praktycznych.

Uniwersytet Ekonomiczny przedstawi ci kierunki logistyczne w spojrzeniu ekonomicznym. Na uwagę zasługują również pozostałe placówki, dzięki którym zadbasz o optymalny rozwój intelektualny w interesującym cię obszarze kształcenia.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki logistyczne we Wrocławiu

 • Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu
 • Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
 • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Politechnika Wrocławska
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Jakie kierunki logistyczne we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Znaczna większość świeżo upieczonych maturzystów stara się wybrać kierunek kształcenia pod kątem szans zawodowych. Nawet ci, którzy w życiu kierują się przede wszystkim chęcią realizacji swoich zainteresowań mają nadzieję, że wybrane przez nich studia pozwolą im uzyskać cenne kompetencje. Studenci kierunków logistycznych nie powinni obawiać się swojej przyszłości, bowiem zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru nie maleje.

Przed wyborem jednego z wrocławskich kierunków logistycznych powinieneś dokładnie się z nimi zapoznać. Odwiedź stronę internetową uczelni, której oferta najbardziej cię przekonuje, a następnie postaraj się odszukać spis przedmiotów realizowanych w ramach danego kierunku. Pamiętaj, aby zastanowić się nad posiadanymi predyspozycjami. Warto wybrać takie studia, które umożliwią sukcesywne rozwijanie talentu oraz poszerzanie zakresu zainteresowań.

Branża logistyczna rozwija się dynamicznie. Absolwenci bez trudu znajdują zatrudnienie w międzynarodowych przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych i transportowych, z powodzeniem zajmują się organizowaniem pracy zespołów ludzkich oraz całych działalności, a nawet zakładają własne firmy, które prowadzą z powodzeniem dzięki wyniesionym ze studiów kompetencjom zarządczym i organizatorskim. Dodatkowym atutem kierunków logistycznych jest możliwość poszerzenia posiadanych kompetencji interpersonalnych oraz rozwinięcie umiejętności społecznych, co przyda się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Analityk procesów logistycznych
 • Logistyk
 • Spedytor
 • Menedżer ds. transportu
 • Pracownik działu logistyki
 • Menedżer łańcucha dostaw
 • Dyspozytor w transporcie międzynarodowym
 • Specjalista ds. obsługi klienta
 • Sprzedawca usług logistycznych

 

Pamiętaj, że specyfika dzisiejszego rynku pracy zmienia się dość dynamicznie, a konkurencja w postaci wykwalifikowanych specjalistów-logistyków nie maleje. Dlatego warto, abyś postarał się o uzyskanie unikalnych kompetencji.

Możesz na przykład wziąć udział w programach stażowych, postarać się o rozwijające praktyki zawodowe lub skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych znajomych. Kierunki logistyczne we Wrocławiu mogą okazać się wspaniałą przygodą, prowadzącą wprost do pragmatycznych możliwości zawodowych.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Jakimi kryteriami warto kierować się podczas wyboru uczelni wyższej? Jeżeli rozważasz aplikacje na kierunki logistyczne we Wrocławiu, rozważysz aplikację na jedną z sześciu tamtejszych szkół wyższych. Przede wszystkim pamiętaj o dokładnym przeanalizowaniu programu interesujących cię kierunków. Zarówno logistyka, jak i transport, będą różnić się pod względem specyfiki zajęć i wykładów w zależności od danej placówki.

Zastanów się również, czy zależy ci na kształceniu w uczelni prywatnej, czy też wolisz zdobywać kompetencje dzięki jednej z publicznych szkół wyższych. Nie bez znaczenia pozostaje ponadto kwestia organizacji kształcenia – nie wszystkie uczelnie umożliwiają podjęcie studiów w trybie zaocznym, dlatego jeżeli zależy ci na nauce w weekendy, przeanalizuj ofertę właśnie pod tym kątem. Dla wielu osób istotną kwestią jest lokalizacja uczelni. Zadbaj o taki wybór, dzięki któremu zaoszczędzisz cenny czas na poruszanie się pomiędzy istotnymi punktami na mapie miasta.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

 

Czy warto iść na studia logistyczne we Wrocławiu?

Nie bez powodu dla bardzo wielu ludzi czas kształcenia wyższego był najlepszym okresem ich życia. To nie tylko wielogodzinne przyswajanie treści programowych na zajęciach i wykładach oraz nauka do kolokwiów w zaciszu domowym. To również kształtowanie swojego charakteru, integracja z rówieśnikami, odkrywanie nowych pasji oraz wkraczanie w dorosłe życie. Czy wobec tego warto iść na studia logistyczne we Wrocławiu? Istnieje wiele argumentów przemawiających na korzyść takiej decyzji, jednak nie jest ona odpowiednia dla wszystkich.

Jeżeli zastanawiasz się, czy kształcenie logistyczne jest dla ciebie, powinieneś szczerze odpowiedzieć sobie na kilka bardzo istotnych pytań. Jesteś dobrze zorganizowany? Potrafisz zaplanować realizacje różnych działań w taki sposób, aby wykorzystać maksymalnie przeznaczony czas? Interesujesz się branżą transportową, logistyczną i spedycyjną? Twierdząca odpowiedź na wszystkie pytania może stanowić doskonały pretekst do podjęcia kształcenia logistycznego.

Uczelnie we Wrocławiu cieszą się dobrą renomą, dlatego każdego roku rozpatrują tysiące zgłoszeń głodnych wiedzy aplikantów. Szczęśliwcy, którzy odnajdą swoje nazwiska na liście przyjętych studentów, mogą liczyć na edukację w dobrze wyposażonych salach, kształtowanie cennych dla współczesnego rynku pracy kompetencji pod okiem wybitnych logistyków, możliwość udziału w atrakcyjnych stażach oraz zawodowych praktykach. Warto zwrócić uwagę na organizację bezpłatnych wykładów i kursów dokształcających, które są organizowane przez większość wrocławskich uczelni.

Na mapie Wrocławia znajdziesz wiele miejsc, dzięki którym spędzisz miło czas, odpoczywając tym samym od intensywnej nauki na kierunkach logistycznych. Miłośnicy zabytkowej architektury ucieszą oczy tamtejszymi budowlami, amatorzy zieleni odwiedzą parki, ogrody zoologiczne i botaniczne, a głodni wiedzy naukowej udadzą się do bibliotek, księgarni lub pracowni komputerowych. We Wrocławiu każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu proces kształcenia będzie znacznie przyjemniejszy. To miasto przyjazne studentom.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach logistycznych

Gdzie możecie szukać zatrudnienia po studiach logistycznych? Przede wszystkim w firmach produkcyjnych i transportowych. To one potrzebują Waszych umiejętności najbardziej. Czekać na Was będzie praca w roli specjalisty do spraw zakupów, jak i do spraw zarządzania zapasami, zamówieniami, zarządzania flotą i dostawami.

Możecie się wyspecjalizować w dziedzinie zarządzania produktem i zostać rasowym product managerem. Macie również spore szanse, by zostać spedytorem krajowym i międzynarodowym. Studia logistyczne otwierają furtki do biznesu, w którym liczy się produkt i sposób jego powstawania i dystrybucji. Logistycy są niezbędni w sieciach sklepów takich jak ZARA, H&M i innego, tego rodzaju.

W dużych sklepach internetowych także znajdzie się dla Was miejsce - będziecie odpowiedzialni za lejek sprzedażowy, a także proces dystrybucji zamówionych produktów. Jeśli praca związana z logistyką sprzedaży i produkcji Wam nie odpowiada, to zawsze po tego rodzaju studiach, będziecie mogli znaleźć pracę w agencjach eventowych lub wyspecjalizować się jak wedding planner, bądź organizator eventów kulturalnych, takich jak międzynarodowe festiwale czy spotkania ze sztuką. 

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY WE WROCŁAWIU STUDIA LOGISTYCZNE

Studia logistyczne we Wrocławiu możecie zrealizować na Uniwersytecie Ekonomicznym w ramach studiów I stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych, wybierając jedną ze specjalności:

 • logistyka produkcji i zaopatrzenie
 • systemy informatyczne w logistyce
 • planowanie i monitorowanie projektów
 • logistyka dystrybucji
 • infrastruktura systemów logistycznych
 • menedżer ds. logistyki - studia II stopnia
 • menedżer ds. łańcucha dostaw - studia II stopnia

 

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów

 • logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • logistyka w przedsiębiorstwach produkcyjnych
 • logistyka w handlu i usługach
 • logistyka menedżerska (na kierunku zarządzanie)
 • bachelor studies in logistics (studia w języku angielskim)

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Mechaniczny

 • transport

 


WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI I TRANSPORTU

Szkoły prywatne przygotowały szerszą ofertę studiów logistycznych we Wrocławiu, oferując również studia podyplomowe powiązane z dziedziną. Na przykład Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu zaprasza na studia logistyki w ramach studiów inżynierskie, licencjackich, jak i rozbudowanych studiów magisterskich, trzysemestralnych. Także kusi kierunkiem transport w ramach studiów licencjackich. Studia podyplomowe, jakie znajdują się w ofercie uczelni, to:

 • logistyka międzynarodowych łańcuchów dostaw
 • eksploatacja i utrzymanie dróg i mostów
 • eksploatacja i utrzymanie infrastruktury kolejowej
 • technik logistyk - technik spedytor
 • systemy logistyczne w dystrybucji i handlu
 • zakupy strategiczne
 • nowoczesne zarządzanie produkcją i logistyką
 • organizacja i zarządzanie przewozem ładunków
 • zrównoważone zarządzanie inwestycjami budowlanymi
 • menedżer lokalnych grup działania

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)