Studia logistyczne Wrocław

Studia logistyczne Wrocław

Studia logistyczne Wrocław

Największy wybór studiów

logistycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Na studiach logistycznych poznacie podstawowe zadania logistyczne, jakie wspomagają nowoczesne metody zarządzania w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Dzięki otwartości granic i możliwościom handlu między państwami, logistyka nabrała znaczenia i odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu biznesu. Logistycy przede wszystkim zajmują się organizacją i kontrolą przebiegu produkcji i dystrybucji produktów. Są opiekunami dobrze funkcjonującej firmy. To dzięki ich pracy, zamawiane przez nas produkty, docierają na czas. To oni projektują ścieżkę życia rzeczy. Aby sprawdzić się w roli logistyka nie wystarczy poznać pojęcia z dziedziny i nauczyć się sprawnej organizacji i planowania.

Potrzebna jest tu również wiedza o różnych sektorach rynku, o specyfice danej branży, o prawie produkcyjnym i związanym z transportem, a także prawem pracowniczym. Mądry logistyk pamięta o wszystkich detalach, planując działania całego procesu. Ekonomia i zarządzanie - umiejętności managerskie to podstawa dobrego funkcjonowania w roli logistyka. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia władania językami obcymi i komunikowania się z oddziałami firmy i dystrybutorami z zagranicy.

Podczas studiów logistycznych we Wrocławiu poznacie również szereg rozwiązań informatycznych, które pomagają w pracy. Oprogramowania, możliwość tworzenia aplikacji, jak i programy do zarządzania kosztami, kapitałem czy personelem, znacząco ułatwiają życie logistyków. Po zakończonej edukacji kierunkowej nie będziecie mieli z nimi najmniejszych problemów. Sprawdźcie, jakie uczelnie oferują Wam studia logistycze we Wrocławiu.

POPULARNE KIERUNKI LOGISTYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI LOGISTYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne we Wrocławiu

Aby dostać się na studia logistyczne należy odpowiednio przygotować się do matury z matematyki, geografii i dodatkowego przedmiotu ścisłego, bądź np. historii. Ważne są wyniki z języka obcego (najlepiej, aby był to język angielski). Każdy kierunek stawia przed kandydatem inne wymagania, dlatego zanim podejmiecie decyzję, co tak właściwie będziecie zdawać na maturze, sprawdźcie wymagania danej uczelni. To pozwoli Wam jak najlepiej przygotować się do procesu rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI LOGISTYCZNE NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA LOGISTYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach logistycznych

Gdzie możecie szukać zatrudnienia po studiach logistycznych? Przede wszystkim w firmach produkcyjnych i transportowych. To one potrzebują Waszych umiejętności najbardziej. Czekać na Was będzie praca w roli specjalisty do spraw zakupów, jak i do spraw zarządzania zapasami, zamówieniami, zarządzania flotą i dostawami. Możecie się wyspecjalizować w dziedzinie zarządzania produktem i zostać rasowym product managerem. Macie również spore szanse, by zostać spedytorem krajowym i międzynarodowym.

Studia logistyczne otwierają furtki do biznesu, w którym liczy się produkt i sposób jego powstawania i dystrybucji. Logistycy są niezbędni w sieciach sklepów takich jak ZARA, H&M i innego, tego rodzaju. W dużych sklepach internetowych także znajdzie się dla Was miejsce - będziecie odpowiedzialni za lejek sprzedażowy, a także proces dystrybucji zamówionych produktów. Jeśli praca związana z logistyką sprzedaży i produkcji Wam nie odpowiada, to zawsze po tego rodzaju studiach, będziecie mogli znaleźć pracę w agencjach eventowych lub wyspecjalizować się jak wedding planner, bądź organizator eventów kulturalnych, takich jak międzynarodowe festiwale czy spotkania ze sztuką.  

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY WE WROCŁAWIU STUDIA LOGISTYCZNE

Studia logistyczne we Wrocławiu możecie zrealizować na Uniwersytecie Ekonomicznym w ramach studiów I stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych, wybierając jedną ze specjalności:

 • logistyka produkcji i zaopatrzenie
 • systemy informatyczne w logistyce
 • planowanie i monitorowanie projektów
 • logistyka dystrybucji
 • infrastruktura systemów logistycznych
 • menedżer ds. logistyki - studia II stopnia
 • menedżer ds. łańcucha dostaw - studia II stopnia

 

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów

 • logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • logistyka w przedsiębiorstwach produkcyjnych
 • logistyka w handlu i usługach
 • logistyka menedżerska (na kierunku zarządzanie)
 • bachelor studies in logistics (studia w języku angielskim)

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Mechaniczny

 • transport

 


WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI I TRANSPORTU

Szkoły prywatne przygotowały szerszą ofertę studiów logistycznych we Wrocławiu, oferując również studia podyplomowe powiązane z dziedziną. Na przykład Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu zaprasza na studia logistyki w ramach studiów inżynierskie, licencjackich, jak i rozbudowanych studiów magisterskich, trzysemestralnych. Także kusi kierunkiem transport w ramach studiów licencjackich. Studia podyplomowe, jakie znajdują się w ofercie uczelni, to:

 • logistyka międzynarodowych łańcuchów dostaw
 • eksploatacja i utrzymanie dróg i mostów
 • eksploatacja i utrzymanie infrastruktury kolejowej
 • technik logistyk - technik spedytor
 • systemy logistyczne w dystrybucji i handlu
 • zakupy strategiczne
 • nowoczesne zarządzanie produkcją i logistyką
 • organizacja i zarządzanie przewozem ładunków
 • zrównoważone zarządzanie inwestycjami budowlanymi
 • menedżer lokalnych grup działania

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)