Filologia studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni – rekrutacja 2022/2023

Filologia studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni – rekrutacja 2022/2023

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

01.03.2022

Filologia studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni – rekrutacja 2022/2023

Filologia należy do grona często wybieranych kierunków, ponieważ pozyskane wykształcenie otwiera liczne możliwości zawodowe, a umiejętności językowe nieustannie poszukiwane są na rynku pracy.

Studia na kierunku filologia w WSB GDYNIA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Filologia jest podstawowym kierunkiem reprezentującym studia filologiczne. Program nauczania nastawiony jest na pozyskanie umiejętności komunikacyjnych, translatorskich, jak również pozyskanie wiedzy o odmianach języka, dzięki czemu możliwa jest sprawna komunikacja z rodowitymi użytkownikami języka na całym świecie w wszystkich sytuacjach. Ponadto, studenci rozwijają umiejętność porozumiewania się językiem obcym w różnych kontekstach, szczególnie w sferze biznesu, a także zaznajamiają się z metodami i technikami nauczania języka.

W programie studiów na kierunku Filologia znajdziesz takie przedmioty jak:

 • język angielskie w prawie,
 • tłumaczenia pisemne ogólne,
 • tłumaczenia ustne konsekutywne i symultaniczne,
 • kultura biznesowa USA i Kanady

 

Sprawdź także:

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni kierunki studiów

Trójmiasto kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Filologia angielska z językiem szwedzkim – specjalność, w ramach której studenci opanowują język angielski na poziomie zaawansowanym oraz język szwedzki na poziomie komunikatywnym. Ponadto, poznają kulturę Szwecji, zasady skutecznej komunikacji, słownictwo biznesowe i różne style wypowiedzi oraz zasady składni i gramatyki.

Tłumaczenia-język angielski – specjalność, w ramach której studenci poznają techniki tłumaczeniowe z nastawieniem na znajomość terminologii ekonomicznej i prawniczej oraz  biznesowej. Poznają składnię angielską i naturalny sposób wypowiedzi w języku angielskim, a także zasady tłumaczeń ustnych i pisemnych.

Filologia angielska z językiem norweskim – specjalność, w ramach której studenci opanowują język angielski na poziomie zaawansowanym oraz język norweski na poziomie komunikatywnym. Ponadto, poznają kulturę Szwecji, zasady skutecznej komunikacji, słownictwo biznesowe i różne style wypowiedzi oraz zasady składni i gramatyki.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku Filologia wyróżniają się obszerną i złożoną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami praktycznymi. Z pozyskanym wykształceniem mogą zostać pracownikami placówek dyplomatycznych, pracownikami administracji państwowej, tłumaczami, specjalistami do spraw kontaktów międzynarodowych, czy też menedżerami reprezentującymi firmy na arenach międzynarodowych.

Absolwenci Filologii mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • szkoły językowe,
 • firmy i korporacje działające na rynku międzynarodowym,
 • administracja państwowa,
 • jednostki dyplomatyczne,
 • służba cywilna,
 • wydawnictwa i redakcje czasopism,
 • firmy szkoleniowe

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Filologia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni stanowią egzaminy maturalne.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni

Kandydaci na filologiczne studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) otrzymują wiele interesujących propozycji edukacyjnych. Którą z nich wybrać? Zastanawiając się nad podjęciem studiów na kierunku Filologia warto przyjrzeć się bliżej ofercie dydaktycznej Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni, ponieważ realizowany program nauczania kładzie nacisk nie tylko na rozwijanie umiejętności językowych, ale również na pozyskanie nowoczesnej wiedzy biznesowej.

Komentarze (0)