Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
23.06.2025
Zarządzanie i dowodzenie to propozycja kształcenia, która już z samej nazwy wykracza poza ramy dobrze znanego zarządzania, choć obejmuje jego kluczowe i najpopularniejsze elementy. Zarządzanie i dowodzenie to kierunek adresowany do osób zainteresowanych działalnością zawodową w instytucjach odpowiadających za obronność i bezpieczeństwo państwa, choć to nie jedyne możliwości, jakie otwierają się po ukończeniu nauki.
Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie w ASZWOJ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia I stopnia
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie na kierunku zarządzanie i dowodzenie wymagane są następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny oraz 2 przedmioty do wyboru z: geografia, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia II stopnia
Podstawę kwalifikacji stanowią: ocena uzyskana na dyplomie (OD) oraz średnia ocen uzyskanych w toku studiów wyższych (OS).Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Kształcenie na kierunku Zarządzanie i dowodzenie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru zarządzania, dotyczącej w szczególności analizy procesów gospodarczych, systemów i podejść oraz ich rozmaitych kontekstów, a także z obszaru dowodzenia, w tym procesów kierowania działaniami formacji zorganizowanych, powołanych do realizacji określonych celów w obszarze militarnym i pozamilitarnym. Studenci zaznajamiają się między innymi z: terminologią stosowaną w zarządzaniu różnego rodzaju strukturami społecznymi i instytucjami życia społecznego, gospodarczego oraz wojskowego, jak również nabywają umiejętności w zakresie posługiwania się ujęciami teoretycznymi w celu analizowania motywów i wzorów ludzkich zachowań, diagnozowania i prognozowania sytuacji oraz analizowania strategii działań praktycznych w odniesieniu do różnych kontekstów działalności kierowniczej.
Studia na kierunku Zarządzanie i dowodzenie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie oferują studentom specjalności, dzięki którym mogą rozwijać zainteresowania, jak również zdobywać wiedzę szczegółową i specjalistyczną. Do grona specjalności należą: Zarządzanie i dowodzenie w organizacji publicznej, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie jakością, Zarządzanie systemami informacyjnymi, Dowodzenie.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Zarządzania i dowodzenia wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: procesów analitycznych i informacyjno- decyzyjnych wspierających podejmowanie decyzji, rekrutacji i selekcji pracowników, funkcjonowania współczesnego rynku pracy, zasad zarządzania jakością, funkcjonowania systemu zarządzania kryzysowego, zadań realizowanych na rzecz systemu obronnego państwa. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: Siłach Zbrojnych RP, instytucjach naukowych, administracji państwowej i samorządowej, organizacjach publicznych, przemyśle obronnym.
Absolwent kierunku Zarządzanie i dowodzenie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Zarządzanie i dowodzenie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie