Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
09.01.2025
Budowa maszyn i okrętów to propozycja kształcenia, która powinna zainteresować szczególnie te osoby, które chciałyby zając się działalnością w zakresie projektowania, budowy czy remontów jednostek pływających. Studia pozwalają zdobyć specjalistyczne, a zarazem wszechstronne wyksztalcenie, stanowiące przygotowanie do rozwiązywania problemów projektowo- konstrukcyjnych, produkcyjnych i eksploatacyjnych.
Studia na kierunku budowa maszyn i okrętów w PG GDAŃSK | |
---|---|
Forma studiów | niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia I stopnia
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na Politechnice Gdańskiej na kierunku budowa maszyn i okrętów wymagane są następujące przedmioty maturalne: matematyka, język polski, język obcy nowożytny.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Kształcenie na kierunku Budowa maszyn i okrętów w Politechnice Gdańskiej umożliwia pozyskanie szeroko pojętej wiedzy technicznej, wiedzy ekonomicznej oraz licznych umiejętności, które razem stanowią podstawę do pełnienia inżyniera w dziedzinach techniki związanych z mechaniką i okrętownictwem. W toku studiów studenci poruszają się po zagadnieniach: mechaniki i wytrzymałości materiałów, termodynamiki, projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych, technik wytwarzania części maszyn, eksploatacji urządzeń, technik i narzędzi komputerowych do rozwiązywania zadań projektowych oraz obliczeń inżynierskich.
Budowa maszyn i okrętów główne przedmioty:
Studenci omawianego przez nas kierunku nabywają jasno określonych umiejętności, w tym między innymi: przeprowadzania pomiarów jakości wykonania typowych części mechanicznych, wykonywania obliczeń parametrów termodynamicznych, projektowania procesów technologicznych, przygotowywania i modyfikowania dokumentacji technologicznej, posługiwania się metodami komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania i eksploatacji obiektów oraz systemów oceanotechnicznych.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Budowy maszyn i okrętów w Politechnice Gdańskiej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: grafiki inżynierskiej, technik wytwarzania, budowy i eksploatacji urządzeń energetyki cieplnej, mechanik płynów czy mechatroniki. Zdobyta wiedza pozwala na rozwiązywanie problemów projektowo- konstrukcyjnych, produkcyjnych i eksploatacyjnych w zakresie budowy maszyn i okrętów, co oznacza że absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w zakładach produkcyjnych, zespołach przemysłowych, małych przedsiębiorstwach.
Budowa maszyn i okrętów to kierunek umożliwiający uzyskanie tytułu zawodowego inżyniera o szerokim profilu wykształcenia, ponieważ oprócz zagadnień technicznych studenci zaznajamiają się z zagadnieniami reprezentującymi zarządzanie, prawo czy ekonomię. Każdy zainteresowany tą propozycją kształcenia powinien zwrócić uwagę na uczelnię, w której można się kształcić. Jakie ma Politechnika Gdańska opinie? Paweł, student Budowy maszyn i okrętów mówi:
„Budowa maszyn i okrętów jest kierunkiem, który pokazuje, że Politechnika Gdańska jest nowoczesną uczelnią, która reaguje na potrzeby i wymagania rynku. Dzięki temu możemy zdobywać wiedzę praktyczną, czyli taką, na którą faktycznie jest zapotrzebowanie.”
Absolwent Budowy maszyn i okrętów w Politechnice Gdańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent Budowy maszyn i okrętów w Politechnice Gdańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Gdańska