Zarządzanie

19.02.2024

Zarządzanie Politechnika Białostocka

Zarządzanie – Politechnika Białostocka rekrutacja 2024/2025

Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w północno- wschodniej Polsce, oferująca szeroki wachlarz kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Zarządzanie, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Studia na kierunku zarządzanie w PB
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Nabywane umiejętności

Kierunek Zarządzanie na Politechnice Białostockiej realizowany jest na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy z zakresu nauk o zarządzaniu i ekonomii. Studenci poznają prawne i ekonomiczne zagadnienia funkcjonowania przedsiębiorstw, zarządzania strategicznego i analizy ekonomicznej. Zarządzanie na Politechnice Białostockiej to przygotowanie do rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacyjnymi.

Progi punktowe na kierunek zarządzanie - Politechnika Białostocka

Kandydaci na Politechnika Białostocka ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek zarządzanie musieli uzyskać co najmniej 60 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Politechnika Białostocka

Studia na kierunku Zarządzanie na Politechnice Białostockiej, na drugim stopniu, dzielą się na następujące specjalności: Zarządzanie produktem i sprzedażą, Informatyka gospodarcza i logistyka, Zarządzanie usługami turystycznymi, Rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA, Rachunkowość i zarządzanie finansami, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie publiczne, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie biznesem na rynkach wschodnich. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru oraz rozwinięcie konkretnych umiejętności.

Specjalność  Zarządzanie produktem i sprzedażą to nauka kreowania nowych potrzeb klienta i ich urzeczywistniania. Studenci poznają zarządzanie rynkowym cyklem życia produktu i uczą się podejmować decyzje o jego wycofaniu.

Specjalność Informatyka gospodarcza i logistyka to połączenie wiedzy ekonomicznej z informatyczną. Zapewnia praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu informatyka gospodarczego, bądź analityka biznesowego.

Specjalność Zarządzanie usługami turystycznymi zakłada przygotowanie w zakresie organizacji i zarządzania przedsiębiorstwami turystycznymi, planowania i zarządzania usługami turystycznymi oraz organizacji imprez turystycznych.

Specjalność Rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA polega na przekazaniu wiedzy z obszaru nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków.

Specjalność Rachunkowość i zarządzanie finansami to dogłębna wiedza o finansowych aspektach funkcjonowania firm, z uwzględnieniem różnych form organizacyjnych, prawnych i własnościowych.

Specjalność Zarządzanie przedsiębiorstwem zakłada zapoznanie się studentów z tematami przedsiębiorczości, zarządzania strategicznego, analizy ekonomicznej i optymalizacji kosztów produkcji, zarządzania projektami inwestycyjnymi oraz marketingu usług.

Specjalność Zarządzanie publiczne obejmuje tematykę z dziedziny zarządzania i marketingu podmiotów gospodarczych oferujących dobra i usługi publiczne.

Specjalność Zarządzanie zasobami ludzkimi ma za zadanie przekazać szeroką wiedzę z zakresu polityki personalnej w przedsiębiorstwie oraz psychologicznych aspektów zarządzania ludźmi i komunikacji interpersonalnej.

Specjalność Zarządzanie biznesem na rynkach wschodnich to kompetencje w obszarze identyfikowania, diagnozowania i rozwiązywania problemów, analizowania zjawisk i procesów oraz podejmowania właściwych decyzji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynkach wschodnich.

Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Zarządzanie nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: geografia gospodarcza, technologie informacyjne, zachowania konsumenckie, statystyka opisowa, marketing w handlu i usługach, międzynarodowe stosunki gospodarcze, analiza rynku, korespondencja handlowa, zarządzanie środowiskowe.

Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej oferuje kandydatom jeszcze dwa kierunki kształcenia. Są to: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, realizowane na studiach pierwszego i drugiego stopnia, dostępne ze specjalnością Broker technologii, oraz Zarządzanie i Inżynieria usług, prowadzone na studiach inżynierskich.

 

Opinie

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Politechnika Białostocka opinie? Piotr, student II- stopnia Zarządzania mówi:

„Politechnika Białostocka to jedna z najlepszych uczelni w kraju, a Wydział Inżynierii Zarządzania to najlepsze miejsce do poznania swoich słabych i mocnych stron. Nauka tutaj to nie tylko przyswajanie wiedzy, ale także rozwój własnego charakteru, który także bywa bezcennym atrybutem na rynku pracy.”

 

Jednostka prowadząca

Studia na kierunku zarządzanie prowadzone są przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej zlokalizowany przy ul. Wiejskiej 45a w Białymstoku.

Kontakt:

tel. 85 746 90 00

https://wiz.pb.edu.pl/

 

Zarządzanie Politechnika Białostocka limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne I stopnia: 120
  • studia stacjonarne II stopnia: 45
  • studia niestacjonarne I stopnia: 30
  • studia niestacjonarne II stopnia: 30

 

Zarządzanie Politechnika Białostocka ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne
  • studia niestacjonarne: 5600 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Zarządzanie na Politechnice Białostockiej:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • prawnych i ekonomicznych zagadnień funkcjonowania przedsiębiorstw,
  • zarządzania strategicznego,
  • analizy ekonomicznej,
  • rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi,
  • rachunkowości zarządczej,
  • planowania kampanii reklamowych,
  • zarządzania ryzykiem,
  • komunikacji interpersonalnej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie na Politechnice Białostockiej:

Absolwent kierunku Zarządzanie na Politechnice Białostockiej znajdzie zatrudnienie:

  • w przedsiębiorstwach doradztwa personalnego,
  • w instytucjach rynku finansowego i ubezpieczeniowego,
  • w administracji rządowej i samorządowej,
  • jako analityk biznesowy,
  • jako kontroler finansowy,
  • jako menedżer do spraw raportowania,
  • jako dyrektor do spraw ryzyka,
  • jako audytor.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W gronie najważniejszych przedmiotów branych pod uwagę w procesie rekrutacji znajdują się: matematyka, geografia, fizyka, informatyka, historia, wiedza o społeczeństwie. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 

STUDIA W BIAŁYMSTOKU - ważne informacje

Kierunki studiów w Białymstoku

Studia w Białymstoku

 

 

ZARZĄDZANIE - ważne informacje

Zarządzanie studia Białystok

Zarządzanie studia

Zarządzanie studia online

 

 


 

# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Białymstoku

Politechnika Białostocka kierunki

Jakie są kierunki zarządzanie w Białymstoku

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy nowożytny, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Warunkiem przyjęcia jest złożenie wymaganych dokumentów. W przypadku przekroczenia limitu miejsc decydować będzie: w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów; w drugiej kolejności średnia ocen ze studiów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Białostocka

Komentarze (0)