Zarządzanie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku zarządzanie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

WAŻNE TEMATY

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie?

Studia na kierunku zarządzanie mają interdyscyplinarny charakter – oznacza to, że zakres nauki obejmuje wiele dziedzin naukowych. Przyszli studenci już podczas procesu rekrutacji mają szansę na zaprezentowanie swoich rozległych horyzontów.

 

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w pocesie kwalifikacyjnym na kierunek administracja na większości uczelni: 

 • informatyka,
 • historia,
 • geografia,
 • matematyka,
 • wos,
 • język obcy,
 • fizyka,
 • biologia,
 • chemia,
 • język polski

 

Język polski, matematyka i język obcy nowożytni stanowią absolutną podstawę egzaminu maturalnego, lecz oprócz nich kandydaci muszą wybrać co najmniej (!) jeden dodatkowy przedmiot, który otworzy im dalsze drzwi kształcenia. Spośród przedmiotów do wyboru będą to przykładowo: historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, czy informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Zarządzanie  stopień: (I)  (II)
POKAŻ WIĘCEJ

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Zarządzanie  stopień: (I)  (II)
POKAŻ WIĘCEJ
POKAŻ WIĘCEJ

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Zarządzanie  stopień: (I)  (II)
POKAŻ WIĘCEJ

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Zarządzanie  stopień: (I)
POKAŻ WIĘCEJ

Specjalności na kierunku inżynieria produkcji i jakości

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Zarządzanie  stopień: (I)

Studia online AHE w Łodzi  stopień: (I)

Zarządzanie  stopień: (I)

POKAŻ WIĘCEJ

POPULARNE MIASTA

POKAŻ WSZYSTKIE

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Rozwiń

Studia II stopnia

Rozwiń

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Jaka wiedza po studiach na kierunku zarządzanie?

Program studiów

Właściwie każdy ośrodek akademicki w Polsce posiada w swojej ofercie studia na kierunku zarządzanie. Interdyscyplinarny charakter tych studiów sprawia, że każda ze szkół wyższych ustala swój indywidualny program nauczania, którego podstawę stanowi oczywiście zbiór zagadnień o podobnej charakterystyce. Naczelnym celem edukacji na tym kierunku – niezależnie od wybranej uczelni – jest wykształcenie specjalistów, którzy będą w kompetentny sposób analizować, planować, organizować i kontrolować zjawiska zachodzące na płaszczyznach ekonomicznych i społecznych.

By osiągnąć ten cel, studenci muszą zetknąć się z przedmiotami takimi jak:

 • ekonomia
 • statystyka
 • finanse i rachunkowość

 

Ważnym przedmiotem, który stanowi filar zarządzania, jest także matematyka. Wybór studiów na kierunku zarządzanie to świetny wybór, ponieważ w trakcie toku nauki zyskasz niezbędne kompetencje w świecie biznesu i nie tylko.

Wiedza, jaką dysponuje student zarządzania, ma wyjątkowo rozbudowany charakter. Funkcjonowanie różnego rodzaju przedsiębiorstw, podstawowe składowe zarządzania, procedury efektywnej organizacji pracy, zasady zarządzania zasobami ludzkimi – to tylko nieznaczna część kwalifikacji, które posiada osoba kończąca studia na kierunku zarządzanie. Świadomość interdyscyplinarnego charakteru tej dziedziny znacznie ułatwia pozyskiwanie tej wiedzy i sprawia, że abiturienci dysponują wszechstronnym wykształceniem.

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie?

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie?

Co sprawia, że studia na kierunku zarządzanie od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością? Co roku wiele osób podczas procesu rekrutacji wybiera właśnie ten kierunek. Wpływ na atrakcyjność zarządzania ma interdyscyplinarny charakter, ponieważ w ogólnym rozumieniu jest to nauka zajmująca się dysponująca różnego rodzaju zasobami. Na tego typu studiach najlepiej odnajdą się osoby, których zainteresowania obejmują nauki społeczne oraz ekonomiczne.

Jeżeli uważasz się, za przenikliwego obserwatora otaczającej cię rzeczywistości, jesteś osobą kreatywną i każdy swój pomysł najchętniej od razu wcielałbyś w życie, to być może te studia są dla ciebie idealne! Wszechstronne wykształcenie uzyskane w toku nauki, otworzy ci wiele dróg dalszego rozwoju zawodowego.

Jeżeli czytając powyższą charakterystykę, odnalazłeś w niej siebie, to koniecznie weź pod uwagę studia na kierunku zarządzanie przy wyborze dalszej drogi edukacji.

 

1. Typ i tryb studiów

 

Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • studia online

 

Studia na kierunku zarządzanie są na tyle popularne, że właściwie każdy z polskich ośrodków akademickich ma w swojej ofercie możliwość nauki zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym), jak i niestacjonarnym (zaocznym). Jeżeli kandydaci decydują się na ten drugi sposób nauki, to spotykają się na weekendowych zjazdach, podczas których muszą zrealizować program, który praktycznie nie różni się niczym od tego na studiach dziennych. Oznacza to, oprócz tygodnia wolnego od nauki, studenci muszą opanować większość materiału we własnym zakresie.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

Z racji tego, że studia zarządzanie cieszą się dużą popularnością i należą do kierunków „ogólnodostępnych”, to właściwie każda z uczelni ustala swój indywidualny program kształcenia. Mimo to ogólne standardy nauczania muszą opierać się na wspólnym filarze. Obejmuje on przedmioty takie jak: matematyka, miko- i makroekonomia, oczywiście podstawy zarządzania, psychologia, czy socjologia.

Studenci będą musieli zapoznać się z podstawami prawa administracyjnego oraz cywilnego, ponieważ w przyszłości znacznie podwyższy to ich kompetencje zawodowe. Osoby, które wybiorą studia na kierunku zarządzanie będą podczas całego toku nauki uczęszczać na zajęcia, które bezpośrednio odnoszą się do elementów mających wpływ na funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa.

 

W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw,
 • ekonomiczne analizy,
 • zarządzanie finansami,
 • ogólne zarządzanie potencjałem społecznym,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • kultura organizacyjna,
 • wprowadzenie do zarządzania projektami,
 • podstawy marketingu,
 • podstawy zarządzania.

 

Współcześnie nie tyle wiedza wpływa na możliwość znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Liczą się przede wszystkim umiejętności. Uczelnie – wraz ze swoimi propozycjami przygotowanymi dla studentów – starają się podążać za trendami panującymi na rynku pracy.

 

 

3. Nabywane umiejętności

Jakim aparatem umiejętności będzie dysponować absolwent zarządzania? Abiturienci tego kierunku potrafią przede wszystkim prawidło interpretować różnego rodzaju zjawiska społeczne (prawne, ekonomiczne), analizują i monitorują problemy finansowe przedsiębiorstw i wcielają w życie różnego rodzaju działania naprawcze. Umiejętności badawcze absolwentów sprawiają, że są oni w stanie sprawnie odczytywać i tworzyć statystyki z zakresu zarządzania i ekonomii.

Znajomość prawa czyni ich ekspertami z zakresu doradztwa. Połączenie wszystkich tych elementów sprawia, że abiturienci zarządzania stają się wyjątkowo atrakcyjnymi pracownikami na rynku zatrudnienia.

 

 

4. Gdzie studiować zarządzanie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie:

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE STUDIA NIESTACJONARNE

ZARZĄDZANIE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie?

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie?

Studia na kierunku zarządzanie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku zarządzanie należą do licznej grupy kierunków dwustopniowych. Co to oznacza w praktyce? Cykl kształcenia podzielony jest na dwa komplementarne etapy. Pierwszy z nich obejmuje studia pierwszego stopnia, które trwają trzy lata. Ich finalizacją jest przystąpienie do obrony pracy licencjackiej.

Drugi etap obejmuje dwuletnie studia magisterskie. Studenci w ramach toku kształcenia znacznie uzupełniają wiedzę i umiejętności pozyskane podczas studiów pierwszego stopnia. Zdecydowanie się na kontynuację nauki pozwoli na uzyskanie pełni wykształcenia.

Kończąc studia drugiego stopnia, uzyskasz tytuł magistra i będziesz mógł ubiegać się o zatrudnienie najbardziej dla ciebie korzystne i zgodne z twoimi rozbudowanymi kwalifikacjami.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE STUDIA I STOPNIA

ZARZĄDZANIE STUDIA II STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zarządzanie?

Czy te studia są dla ciebie

Każda osoba przed wyborem studiów powinna odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Jakie są moje zainteresowania? Czy mogę przekuć je w interesujący i rozwijający zawód? Jakie są moje zdolności? Czym właściwie chcę zajmować się w przyszłości? Próba odpowiedzi na te pytania pozwoli ci choć trochę ukierunkować poszukiwanie twojej dalszej ścieżki edukacji.

W przypadku zarządzania umiejętności, które liczą się najbardziej to – logiczne myślenie, spostrzegawczość, analityczność, ale także kreatywność i przebojowość. To idealny portret psychologiczny dla studenta zarządzania. Jeżeli matematyka nie stanowiła dla ciebie problemu i widzisz siebie na stanowiskach związanych z zarządzaniem i organizacją pracy, to być może ten kierunek będzie dla ciebie idealny.

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Podstawą jest dobra znajomość wymogów rekrutacyjnych. Zastanów się, czy podczas egzaminu maturalnego jesteś w stanie uzyskać wysoki wynik z matematyki, ponieważ jest to wyjątkowo ważny przedmiot podczas edukacji na tym kierunku. Szlifuj swoje umiejętności językowe, wybierz przynajm