Architektura

Architektura

Architektura

23.03.2022

Architektura – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera architekta).

Studia na kierunku architektura w AFIB VISTULA WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia na kierunku Architektura skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać interdyscyplinarną wiedzę z zakresu architektury, urbanistyki i sztuki. Harmonogram zawiera zajęcia poświęcone między innymi budownictwu ogólnemu, historii architektury, mechanice budowli, instalacjom budowlanym, czy fizyce budowli. Oznacza to, że studenci zaznajamiają się z akustyką, poznają podstawowe narzędzia cyfrowej ilustracji używane w projektowaniu architektonicznym, metody pomiarów stosowane do inwentaryzacji, czy też budowę, zasady działania i eksploatacji instalacji sanitarnych stosowanych w budynkach mieszkalnych.

Absolwenci studiów na kierunku Architektura wyróżniają się szeroką i złożoną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami. Znają prawo budowlane, organizację i ekonomikę procesu inwestycyjnego, a także etykę zawodu architekta oraz specjalistyczną terminologię w języku obcym. Przygotowani są do tworzenia własnych koncepcji architektonicznych, jak również prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku architektura znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy CAD
 • budownictwo ogólne i materiałoznawstwo
 • rysunek odręczny i grafika inżynierska
 • rysunek i techniki artystyczne
 • warsztaty modelarskie
 • mechanika budowli
 • architektura krajobrazu

 

Grupa Uczelni Vistula to 14 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Architektura, prowadzona na studiach inżynierskich.

 

Nabywane Umiejętności

Studia na kierunku Architektura realizowane są w Akademii Finansów i Biznesu Vistula i trwają cztery lata. Celem kształcenia jest nauka kształtowania własnego otoczenia i zmieniania przestrzeni na lepszą i bardziej funkcjonalną. Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula skierowana jest do osób chcących mieć realny wpływ na wygląd przestrzeni miejskiej.

Na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy CAD, budownictwo ogólne i materiałoznawstwo, rysunek odręczny i grafika inżynierska, rysunek i techniki artystyczne, warsztaty modelarskie, mechanika budowli, architektura krajobrazu, ekologia i technologie energooszczędne, elementy kompozycji urbanistycznej, projektowanie wnętrz.

 

Sprawdź

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie kierunki studiów

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Architektury mogą wykorzystać w biurach i pracowniach projektowych, firmach deweloperskich, urzędach miast, urzędach gmin, agencjach reklamowych.

 

Opinie

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula opinie? Seweryn, student Architektury mówi:

„Budowanie miast, planowanie ulic, placów, dworców – o tym mogę mówić bez końca, bo sprawia mi to olbrzymią radość i mocno wierzę w to, że pewnego dnia będę mógł zaprojektować coś, co pozostanie dla kolejnych pokoleń.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

ARCHITEKTURA - ważne informacje

Architektura studia Warszawa

Architektura studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Architekturę w Akademii Finansów i Biznesu Vistula:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • tworzenia projektów architektonicznych,
 • grafiki inżynierskiej,
 • psychologii percepcji,
 • prawa budowlanego,
 • kierowania procesem wykonawczym,
 • konserwacji i modernizacji budowli,
 • rozwiązywania złożonych problemów projektowych,
 • ekologii i technologii energooszczędnych,
 • historii architektury europejskiej,
 • komputerowego wspomagania projektowania,
 • architektury współczesnej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Architektura:

Absolwent kierunku Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula może znaleźć zatrudnienie:

 • w biurach i pracowniach projektowych,
 • w firmach deweloperskich,
 • w firmach budowlanych,
 • w agencjach reklamowych,
 • w biurach projektujących przedmioty użytku codziennego i meble,
 • w urzędach miasta, gminy, powiatu,
 • w wydawnictwach,
 • w firmach zarządzających nieruchomościami.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Komentarze (21)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (19)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

artekon W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Jakie specjalności są oferowane na tych studiach?

Olka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Jak wyglądają architektoniczne studia niestacjonarne?

Kama W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy jest możliwość realizacji w trybie zaocznym tego kierunku?

Wiola W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A czy uczelnia ma swoje akademiki ? Co prawda mieszkam pod Warszawą, ale na okres studiowania wolałabym się przenieść :)

Maria W odpowiedzi do: artekon odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula Chciałabym się dowiedzieć, czy wykłady są w jakimś stopniu prowadzone przez osoby czynnie działające w branży ? Zależałoby mi na zdobywaniu wiedzy od osób z realnym doświadczeniem, taki które potrafią zainspirować.. @artekon specjalności to chyba w dalszym toku nauczania wybierasz, nie ? Chyba nie możliwym jest decydowanie o tym na pierwszym semestrze..

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: artekon odpowiedz

Witaj, Artekon! Akurat na kierunku ''Architektura'' na naszej uczelni nie są przewidziane specjalności. Kierunek jest stworzony dla osób, które pragną mieć realny wpływ na wygląd przestrzeni. Jeżeli jesteś kreatywny, chcesz przekształcać wizje artystyczne w rzeczywistość, to Architektura w AFiB Vistula pomoże Ci zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Wybierając te studia poznasz historię budowy miast, a także zasady kształtowania ich struktury przestrzennej, funkcjonalnej, komunikacyjnej, ekologicznej oraz dobre praktyki w gospodarowaniu przestrzenią. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Maria odpowiedz

Witaj, Maria! Tak jak mówisz, specjalności nie wybieramy w pierwszym semestrze. Przykładowo na kierunku ''Stosunki międzynarodowe'' specjalność student wybiera pod koniec pierwszego roku akademickiego. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Maria odpowiedz

Witaj, Maria! Naszą uczelnię wyróżnia fakt, że prowadzimy głównie kierunki praktyczne, a nasi wykładowcy to niezwykli eksperci i praktycy w swoich dziedzinach. Kadra na kierunku Architektura została dobrana tak, aby studenci mieli styczność zarówno z doświadczonymi architektami i specjalistami powiązanych branż, jak i z młodymi architektami czynnymi zawodowo. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

artekon W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czyli nie mogę wybrać ani na 1 ani na 2 stopniu studiów czy chce być architektem budownictwa mieszkalnego, budynków użyteczności publicznej czy jeszcze jakimś innym tak?

uaz W odpowiedzi do: artekon odpowiedz

Uruchomienie danej specjalności jest uzależniona od ilości chetnych ? co w przypadku gdy nie ma chętnych a mi akurat zalezy?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: artekon odpowiedz

Witaj, Artekon! Na naszej uczelni nie prowadzimy studiów II stopnia na kierunku ''Architektura'', natomiast na I stopniu nie ma możliwości wybrania specjalizacji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: uaz odpowiedz

Witaj, Uaz! Myślę, że chodziło Ci o uruchomienie konkretnego kierunku, a nie specjalizacji, ponieważ na kierunku ''Architektura'' takowej nie ma. Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie określonej ilości kandydatów. Jeśli taka grupa się nie zbierze, niestety kierunek nie zostanie uruchomiony. Jednak głowa do góry. Chętni zawsze się znajdą, a jeśli nie pozostaje nam tylko czekać. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Sara W odpowiedzi do: uaz odpowiedz

pytanie jak w czas się dowiedzieć ,czy takowy będzie w bieżącym roku

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Witaj, Wiola! Uczelnia nie posiada swojego akademika, ale współpracuje z kilkoma prywatnymi domami studenckimi. Wszystkie opcje zakwaterowania dostępne są na hosteluv.com.pl. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Mateusz W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A mnie zastanawia jak jest wyposażona pracownia komputerowa?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Mateusz odpowiedz

Witaj, Mateusz! Biorąc pod uwagę znaczenie prezentacji projektów architektonicznych na dzisiejszym rynku pracy, przywiązujemy szczególną wagę do kształcenia w zakresie wizualizacji i prezentacji graficznej w oparciu o profesjonalnie wyposażoną pracownię komputerową (3dsMAX, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros). Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Sara W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Ciekawi mnie jak na uczelni prywatnej podchodzą do mobilizowania studentów na takich kierunkach artystycznych

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sara odpowiedz

Witaj, Sara! W Akademii Finansów i Biznesu Vistula naszą misją jest przekazywanie praktycznej wiedzy, ale także umożliwienie studentom zdobywania doświadczenia już na studiach. Te priorytety obowiązują również na kierunku Architektura. Studia to czas, aby stawiać pierwsze kroki w wymarzonej branży. Po I i II roku studiów gwarantujemy trzy tygodnie ćwiczeń terenowych oraz pięć tygodni praktyki dyplomowej. Program na kierunku Architektura powstał przy współpracy z Business Center Club, Krajową Radą Spółdzielczą oraz Pracodawcami Rzeczpospolitej Polskiej. Zapewnia on możliwość wszechstronnego kształcenia: od przedmiotów artystycznych i humanistycznych, po przedmioty ściśle inżynierskie. Studia dają studentom niepowtarzalną szansę rozwoju. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Kama odpowiedz

Witaj, Kama! Studia I stopnia na kierunku Architektura są prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym) jak i niestacjonarnym (zaocznym). Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula