Mechanika i budowa maszyn

Mechanika i budowa maszyn

Mechanika i budowa maszyn

 

Mechanika i budowa maszyn – Politechnika Częstochowska 2021

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn na Politechnice Częstochowskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Politechnika Częstochowska to 33 kierunki kształcenia. Jednym z nich jest Mechanika i budowa maszyn, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Częstochowskiej realizowany jest na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Celem kształcenia jest przekazanie szerokiej wiedzy z zakresu mechaniki, budowy maszyn, projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i systemów produkcyjnych. Studenci zapoznają się z konstrukcją maszyn i urządzeń energetycznych oraz pojazdów samochodowych, miernictwem w technice cieplnej, czy projektowaniem systemów energetycznych. Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Częstochowskiej to przygotowanie do pracy w jednostkach badawczych, projektowo-konstrukcyjnych, technologicznych, do kierowania i rozwijania produkcji w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego i przemysłach pokrewnych.

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Częstochowskiej dzielą się na następujące specjalności: Automatyzacja procesów wytwarzania i robotyka, Inżynieria samochodowa, Inżynieria cieplna i samochodowa, Komputerowe projektowanie maszyn i urządzeń, Przetwórstwo tworzyw polimerowych, Spawalnictwo, Computer modelling and simulation, Modelling and simulation in mechanics.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Częstochowskiej mogą wykorzystać w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, jednostkach zajmujących się automatyzacją procesów technologicznych, biurach projektowych, instytutach badawczych, stacjach kontroli pojazdów, firmach transportowych, towarzystwach ubezpieczeniowych, firmach produkujących i sprzedających części zamienne do samochodów.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Politechnika Częstochowska opinie? Szymon, student I- stopnia Mechaniki i budowy maszyn mówi:

„Studiuję Mechanikę i budowę maszyn na Politechnice Częstochowskiej ze względu na ilość ciekawych specjalności, jakie oferuje. Owszem, już mam mały mętlik w głowie, bo nie wiem którą wybrać, ale specjalności to zdecydowanie mocna strona uczelni.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Mechanikę i budowę maszyn na Politechnice Częstochowskiej:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • konstrukcji maszyn i urządzeń energetycznych,
  • konstrukcji pojazdów samochodowych,
  • projektowania systemów energetycznych i siłowni cieplnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Częstochowskiej:

Absolwent kierunku Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Częstochowskiej znajdzie zatrudnienie w:

  • jednostkach badawczych, projektowo-konstrukcyjnych i technologicznych,
  • przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego,
  • stacjach kontroli pojazdów,
  • firmach transportowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami, które otwierają drzwi na studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Częstochowskiej są: fizyka, matematyka, język polski, język obcy.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Częstochowie

Politechnika Częstochowska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Częstochowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Kwalifikacja odbywa sie na podstawie konkursu dyplomów inżynierskich lub dyplomów magisterskich.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Częstochowska

Komentarze (0)