Informatyka w biznesie - UE Wrocław

Informatyka w biznesie – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu to 10 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Informatyka w biznesie, realizowana na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Informatyka w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu prowadzony jest na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów. Celem kształcenia jest przekazanie wiedzy, będącej połączeniem zagadnień ekonomicznych z narzędziami informatycznymi. Studenci poznają inżynierię procesów biznesowych, oraz metody zarządzania projektami informatycznymi. Informatyka w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku w obszarze informatyki ekonomicznej.

Studia na kierunku Informatyka w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu dzielą się na następujące specjalności: Analiza i projektowanie systemów, Informatyka w usługach i administracji, Technologie baz danych i aplikacje mobilne, Big Data w biznesie, E-usługi i e-biznes, Menedżer systemów informacyjnych. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co za tym idzie nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej, na przykład:

Specjalność Big Data w biznesie zakłada przekazanie wiedzy z obszaru zastosowania właściwych metod i narzędzi informatycznych służących analityce biznesowej. Studenci poznają tajniki analizy bardzo dużych wolumenów danych, zwłaszcza w organizacjach i podmiotach gospodarczych;

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: matematyka finansowa, przedsiębiorczość w biznesie, bazy danych, rachunkowość komputerowa, teoria gier, zarządzanie projektami IT, podstawy kreatywności. Zdobytą wiedze i rozwinięte umiejętności absolwenci Informatyki w biznesie mogą wykorzystać pełniąc funkcję specjalisty do spraw zarządzania systemami ERP, koordynatora do spraw produkcji oprogramowania, technologa baz danych, programisty aplikacji mobilnych, czy administratora baz danych.

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu opinie? Paweł, student Informatyki w biznesie mówi:

„Informatyka w biznesie to konkretny punkt na informatycznej i ekonomicznej mapie. Konkretny obszar zawodowy, będący na dodatek połączeniem umiejętności z różnych dziedzin. Osobno są bardzo potrzebne na rynku pracy, a razem tworzą fantastyczną mieszankę. Z wykształceniem zdobytym na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu nie boję się o swoją pozycję na rynku pracy.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu:

Absolwent Informatyki w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • modelowania baz danych,
 • programowania aplikacji mobilnych,
 • zaawansowanych systemów informacyjnych zarządzania,
 • inżynierii oprogramowania,
 • systemów klasy Business Intelligence,
 • zastosowania Machine Learning,
 • implementacji baz danych,
 • implementacji zintegrowanych systemów informatycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka w biznesie:

Absolwent kierunku Informatyka w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie jako:

 • analityk biznesowy,
 • menedżer informacji,
 • konsultant strategiczny,
 • specjalista ds. zarządzania systemami ERP,
 • koordynator do spraw produkcji oprogramowania,
 • technolog baz danych,
 • administrator baz danych,
 • programista aplikacji mobilnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszym przedmiotem w procesie rekrutacji na Informatykę w biznesie jest matematyka. Warto zadbać także o dobrą ocenę z języka obcego.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku Informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu kierunki

Jakie są kierunki informatyczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów UE

Komentarze (0)