Informatyka w biznesie - Wrocław

Informatyka w biznesie - Wrocław

Studia na kierunku informatyka w biznesie w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

30.01.2024

Informatyka w biznesie studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku informatyka w biznesie we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Informatyka w biznesie - Wrocław
Studia na kierunku informatyka w biznesie w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w biznesie w mieście Wrocławiu rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 25 września 2024 r. | Informatyka w biznesie Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku informatyka w biznesie skupiają w sobie przedmioty z klasycznych dziedzin informatyki, poszerzone o wiedzę z zakresu nowych technologii i e-biznesu. W programie nauczania znaleźć można takie przedmioty jak: programowanie aplikacji biznesowych, statystyczna analiza danych czy implementacja zintegrowanych systemów informatycznych. Studia kształcą także z baz danych, sieci komputerowych czy grafiki. 

Absolwenci informatyki w biznesie są łakomym kąskiem na rynku aplikacji biznesowych i mobilnych, gdzie zatrudniani są jako programiści i projektanci. Swoją wiedzę mogą wykorzystywać także w zawodzie administratora baz danych, analityka czy technologa. 

 

Specjalności

Współczesne studia z informatyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku informatyka we Wrocławiu: analiza i projektowanie systemówinformatyka w usługach i administracjitechnologie baz danych i aplikacje mobilne.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka w biznesie we Wrocławiu?

Kandydaci na studia informatyczne we Wrocławiu muszą spełniać określone wymogi rekrutacyjne. Bardzo ważne są wyniki uzyskane z egzaminów z biologii, chemii, filozofii, fizyki, geografii, historii, informatyki, języka obcego, języka polskiego, matematyki, wiedzy o społeczeństwie zdawanych najlepiej na poziomie rozszerzonym.

Wszyscy maturzyści, którzy myślą o dalszym kształceniu na studiach, muszą zaliczyć przedmioty obowiązkowe zdawane na poziomie podstawowym (język polski, matematyka, język obcy nowożytny).

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni we Wrocławiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE?

Rynek aplikacji biznesowych i mobilnych gwałtownie się rozwija, dzięki czemu rynek pracy nieustannie wypatruje ekspertów w zakresie informatyki ekonomicznej i e-biznesu. Znajomość najnowszych technologii, umiejętność projektowania baz danych i wdrażania systemów informatycznych są na tyle cenne, że specjaliści w tym zakresie mają gwarancję zdobycia zatrudnienia.

Od studentów wymaga się analitycznego myślenia, elastyczności i samodzielności, która umożliwi realizację zadań informatycznych w zakresie biznesu. Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, dlatego kandydaci nie mogą mieć problemów z matematyką i fizyką. Kandydaci rozwijają także predyspozycje językowe i umiejętność pracy w zespole. Postaw na biznes i rozwój informatyczny.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka w biznesie we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Rynek pracy coraz częściej poszukuje specjalistów, którzy odnajdą się w informatyce ekonomicznej, co oznacza, że nie będą mieli problemów z administracją baz danych, e-biznesem czy projektowaniem systemów informatycznych. Kierunek informatyka w biznesie we Wrocławiu możesz realizować na wybranych uczelniach, których wykaz znajdziesz w dziale poniżej.

Studenci uczęszczają na podstawowe przedmioty, które znajdziesz na niemal każdym kierunku informatycznym, jak na przykład bazy danych, grafika komputerowa czy sieci komputerowe. W programie kształcenia znajdziesz także:

 • programowanie aplikacji biznesowych
 • statystyczną analizę danych
 • modelowanie stochastyczne i symulacje dynamiczne
 • implementację zintegrowanych systemów informatycznych

 

Zajęcia dobierane są do specyfiki realizowanych ścieżek kształcenia.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek informatyka w biznesie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Wydział Zarządzania UE Wrocław) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku informatyka w biznesie we Wrocławiu?

Studia na kierunku informatyka w biznesie we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Informatyka w biznesie w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE?

Studia we Wrocławiu na kierunku informatyka w biznesie pozwalają zajmować się studentom analizą i projektowaniem systemów, informatyką w usługach i administracji, a także technologiami baz danych i aplikacji mobilnych. Dzięki temu absolwenci studiów informatycznych pracują w charakterze

 • administratora baz danych
 • projektanta baz danych
 • programisty aplikacji mobilnych
 • analityka baz danych
 • asystenta w dziale IT
 • technologa baz danych

 

Absolwenci wykorzystują najnowsze technologie informatyczne przy rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów biznesowych, projektują, programują i wdrażają aplikacje biznesowe. Zatrudniani są jako analitycy systemów komputerowych, projektanci i architekci systemów teleinformatycznych, programiści, projektanci aplikacji sieciowych i multimediów, architekci stron internetowych, administratorzy systemów komputerowych, specjaliści bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Gdzie studiować na kierunku informatyka w biznesie we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka w biznesie we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w biznesie we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka w biznesie Wrocław studia i stopnia

Informatyka w biznesie Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka w biznesie Wrocław studia stacjonarne

Informatyka w biznesie Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w biznesie w Mieście wrocławiu

Informatyka w biznesie w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia