Informatyka w biznesie

Informatyka w biznesie

Studia na kierunku informatyka w biznesie możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu

Informatyka w biznesie stopień: (I)
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie informatyka w biznesie jako specjalność / ścieżka kształcenia

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Informatyka stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka stosowana

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Informatyka w biznesie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku informatyka w biznesie to studia licencjackie/inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku informatyka w biznesie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w biznesie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | informatyka w biznesie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku informatyka w biznesie możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | informatyka w biznesie - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku informatyka w biznesie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: informatyka, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, język polski, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

 

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w pocesie kwalifikacyjnym na kierunek informatyka w biznesie na większości uczelni: 

 • język obcy,
 • matematyka,
 • informatyka,
 • geografia,
 • historia,
 • wos,
 • fizyka,
 • chemia,
 • biologia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w biznesie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując informatykę w biznesie

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku informatyka w biznesie: arkusze kalkulacyjne, logika, finanse, rachunkowość, zarządzanie karierą i komunikacja w biznesie.

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informatyka w biznesie? Poza ogólną wiedzą teoretyczną z zakresu ekonomii, zdobędziesz umiejętności praktyczne w dziedzinie narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych. Co więcej, zapoznasz się z podstawami e-biznesu oraz technologią baz danych.

Nie obce będzie Ci także programowanie sieci multimedialnych oraz analizowanie baz danych. Kierunek wyróżnia możliwość indywidualnego wyboru wielu zajęć. Studenci mają też szansę na studiowanie tego kierunku w języku angielskim w ramach studiów Business Informatics. Umożliwi Ci to podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • analizy i projektowania korporacyjnych systemów informacyjnych oraz zarządzania realizacją projektów informatycznych,
 • zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych,
 • wiedzy ekonomicznej oraz umiejętności praktycznego wykorzystania narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych,
 • podstaw e-biznesu,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek informatyka w biznesie będą mogli wybierać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia zaoczne musisz być przygotowany na uczestnictwo w zjazdach realizowanych w wybrane weekendy semestru. Powyższe studia realizują program z zakresu nauk ekonomicznych.

 

Studia na kierunku informatyka w biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku informatyka w biznesie oscyluje wokół nauk informatycznych, ekonomicznych czy nauk o zarządzaniu. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań informatycznych i ich zastosowania w praktyce. Jako student zyskasz także cenne informacje na temat biznesu i zarządzania różnorodnymi aspektami działalności gospodarczej.

Wszystkie zajęcia będą wyróżniać się ciekawą formą, a studenci będą mieli dostęp do nowocześnie wyposażonych sal i pracowni informatycznych, w których poznają zaawansowane techniki oraz narzędzia stosowane na co dzień w branży IT. W programie nauczania przewidziano także realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku informatyka w biznesie zdobędziesz szereg umiejętności praktycznych. Najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu zdolności informatycznych, a tym samym nauczysz się projektowania nowoczesnych baz danych czy zastosowania zaawansowanych programów informatycznych w praktyce.

Co więcej, nauczysz się podstaw zarządzania różnorodnymi projektami biznesowymi. Studenci będą także uczęszczać na lektorat z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologie biznesową i zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Gdzie studiować informatykę w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek informatyka w biznesie:

 

5. Dla kogo ten kierunek

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który oprócz podstaw z zakresu informatyki da Ci możliwość rozwinięcia się w innej dziedzinie? Obecnie idealnym połączeniem wydają się studia w zakresie informatyki w szeroko pojętym zarządzeniu oraz prowadzeniu biznesu.

Dzięki takiej wiedzy oraz umiejętnościom będziesz mógł wejść w przyszłości w świat biznesu z już ugruntowaną znajomością tych dwóch dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o studiach informatycznych to na pewno warto wziąć pod uwagę ten kierunek!

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku informatyka w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek informatyka w biznesie można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz od trzech do trzech i pół roku, czyli sześć lub siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata/inżyniera. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata czyli cztery semestry i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku informatyka w biznesie

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jak absolwent kierunku Informatyka w biznesie? Kierunek przygotuje Cię do pracy w dużych korporacjach oraz na następujących stanowiskach we wszystkich firmach: analityk i projektant systemów informatycznych, projektant interfejsu człowiek- komputer czy manager realizacji projektów informatycznych.

Zdobyta wiedza biznesowa pozwoli Ci także na założenie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednym z wyżej wymienionych zawodów to na pewno odnajdziesz się na kierunku Informatyka w biznesie!

 

Absolwent kierunku informatyka w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik korporacyjny,
 • manager realizacji projektów informatycznych,
 • analityk i projektant systemów informatycznych,
 • projektant interfejsu człowiek- komputer,
 • założyciel własnej działalności gospodarczej.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka w biznesie studia niestacjonarne

Informatyka w biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka w biznesie studia I stopnia

Informatyka w biznesie studia II stopnia

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku informatyka w biznesie

Miasta, które oferują studia na kierunku Informatyka w biznesie

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (14)

Karzel odpowiedz

Ja sie zdecydowalem na studia na UEW i nie zaluje, najlepsza decyzja :)

Sona odpowiedz pokaż odpowiedzi (5)

Czy informatyka to ciężki kierunek jeżeli chodzi o studiowanie ? Każdy może tam iść jak nie jest jakimś wielkim specem komputerowym ?

Ola W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

@Sona myślę, że właśnie studia są od tego żeby się o tym przekonać czy to zawód dla Ciebie czy niekoniecznie :D Poza tym każdy zaczynał od początku i nikt nie rodził się geniuszem w danej dziedzinie..

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! Jeśli chcesz spróbować swoich sił na tym kierunków studiów, nic nie stoi na przeszkodzie. Jeszcze dziś możesz zapisać się na studia na Vistuli! Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Wiola W odpowiedzi do: Ola odpowiedz

@ola totalnie sie zgadzam, ale z 2 strony jeżeli to bedzie nie to to zmarnujemy ileś lat życia na studia, które nam nic nie dadzą o ile nie będzemy chcieli pracowac w tym kierunku..To jednak ważna decyzja..

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ola odpowiedz

Witaj, Ola! Tak jak napisałaś, nikt nie rodzi się geniuszem w danej dziedzinie. Warto spróbować swoich sił. Jaki kierunek studiów wybrałaś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Witaj, Wiola! Wybór uczelni oraz kierunku studiów niewątpliwie jest decyzją ważną, jednak nie jest do końca zobowiązująca - jeśli poczujesz, że wybrany kierunek nie jest dla Ciebie, możesz kierunek zmienić bądź całkowicie zrezygnować. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (6)

Witam! Mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ola W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@Doradca a czy uczelnia udostępnia potrzebne oprogramowanie na którym można się uczyć czy trzeba na własną rękę kupować licencje itd?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ola odpowiedz

Witaj, Ola! Oczywiście oprogramowanie jest dostępne dla naszych studentów. Nie trzeba kupować licencji ''na własną rękę''. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Iras W odpowiedzi do: Ola odpowiedz

Ja dostałem od uczelni wszystko czego potrzebowałem do nauki i jest mega! Mogę trenować swoje umiejętności w domu poza zajęciami.

Wiola W odpowiedzi do: Iras odpowiedz

@Iras a jak oceniasz jakość zajęć? Zastanawiam się nad tym kierunkiem i szukam opinii bo wydaje sie być przyszłościowy :) ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Iras odpowiedz

Witaj, Iras! Cieszę się, że jesteś zadowolony z kierunku, który studiujesz. Jaką uczelnię wybrałeś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Witaj, Wiola! Dzięki kadrze ekspertów i współpracy firmami z takimi jak Fat Dog Games, Simulation Games Manufacture, Microsoft, Cisco i Oracle, masz pewność, że nauczysz się praktycznych umiejętności. Na studiach poznasz różne języki programowania ? C Sharp, Java, Python, XHTML, CSS3 oraz JavaScript. Zdobędziesz też wiedzę z zakresu informatyki, automatyki, robotyki, technologii cyfrowych i multimedialnych oraz matematyki i fizyki. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula