Informatyka w biznesie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku informatyka w biznesie to studia licencjackie/inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata/inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

 

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w pocesie kwalifikacyjnym na kierunek informatyka w biznesie na większości uczelni: 

 • język obcy,
 • matematyka,
 • geografia,
 • historia,
 • wos,
 • fizyka,
 • chemia,
 • biologia,
 • informatyka.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INFORMATYKA W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE INFORMATYKA W BIZNESIE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku informatyka stosowana

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Informatyka w biznesie  stopień: (I)  (II)

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w biznesie

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Informatyka w biznesie  stopień: (I)

Specjalności na kierunku informatyka w biznesie

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując informatykę w biznesie

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informatyka w biznesie? Poza ogólną wiedzą teoretyczną z zakresu ekonomii, zdobędziesz umiejętności praktyczne w dziedzinie narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych. Co więcej, zapoznasz się z podstawami e-biznesu oraz technologią baz danych. Nie obce będzie Ci także programowanie sieci multimedialnych oraz analizowanie baz danych. Kierunek wyróżnia możliwość indywidualnego wyboru wielu zajęć. Studenci mają też szansę na studiowanie tego kierunku w języku angielskim w ramach studiów Business Informatics. Umożliwi Ci to podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju.

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • analizy i projektowania korporacyjnych systemów informacyjnych oraz zarządzania realizacją projektów informatycznych,
 • zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych,
 • wiedzy ekonomicznej oraz umiejętności praktycznego wykorzystania narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych,
 • podstaw e-biznesu,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w biznesie?

 

Dla kogo ten kierunek

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który oprócz podstaw z zakresu informatyki da Ci możliwość rozwinięcia się w innej dziedzinie? Obecnie idealnym połączeniem wydają się studia w zakresie informatyki w szeroko pojętym zarządzeniu oraz prowadzeniu biznesu. Dzięki takiej wiedzy oraz umiejętnościom będziesz mógł wejść w przyszłości w świat biznesu z już ugruntowaną znajomością tych dwóch dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o studiach informatycznych to na pewno warto wziąć pod uwagę ten kierunek!

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku informatyka w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek informatyka w biznesie będą mogli wybierać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia zaoczne musisz być przygotowany na uczestnictwo w zjazdach realizowanych w wybrane weekendy semestru. Powyższe studia realizują program z zakresu nauk ekonomicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku informatyka w biznesie oscyluje wokół nauk informatycznych, ekonomicznych czy nauk o zarządzaniu. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań informatycznych i ich zastosowania w praktyce. Jako student zyskasz także cenne informacje na temat biznesu i zarządzania różnorodnymi aspektami działalności gospodarczej.

Wszystkie zajęcia będą wyróżniać się ciekawą formą, a studenci będą mieli dostęp do nowocześnie wyposażonych sal i pracowni informatycznych, w których poznają zaawansowane techniki oraz narzędzia stosowane na co dzień w branży IT. W programie nauczania przewidziano także realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku informatyka w biznesie zdobędziesz szereg umiejętności praktycznych. Najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu zdolności informatycznych, a tym samym nauczysz się projektowania nowoczesnych baz danych czy zastosowania zaawansowanych programów informatycznych w praktyce.

Co więcej, nauczysz się podstaw zarządzania różnorodnymi projektami biznesowymi. Studenci będą także uczęszczać na lektorat z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologie biznesową i zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Gdzie studiować informatykę w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek informatyka w biznesie:

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA NIESTACJONARNE

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku informatyka w biznesie trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek informatyka w biznesie można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz od trzech do trzech i pół roku, czyli cześć lub siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata/inżyniera. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata czyli cztery semestry i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA I STOPNIA

INFORMATYKA W BIZNESIE STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku informatyka w biznesie

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jak absolwent kierunku Informatyka w biznesie? Kierunek przygotuje Cię do pracy w dużych korporacjach oraz na następujących stanowiskach we wszystkich firmach: analityk i projektant systemów informatycznych, projektant interfejsu człowiek- komputer czy manager realizacji projektów informatycznych. Zdobyta wiedza biznesowa pozwoli Ci także na założenie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednym z wyżej wymienionych zawodów to na pewno odnajdziesz się na kierunku Informatyka w biznesie!

Absolwent kierunku informatyka w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik korporacyjny,
 • manager realizacji projektów informatycznych,
 • analityk i projektant systemów informatycznych,
 • projektant interfejsu człowiek- komputer,
 • założyciel własnej działalności gospodarczej.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA W BIZNESIE

Komentarze (0)