Dziennikarstwo i public relations

Dziennikarstwo i public relations

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Dziennikarstwo i public relations – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to szkoła wyższa oferująca innowacyjne rozwiązania w dziedzinie kształcenia. Jednym z kierunków studiów jest Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a w nim odrębną ścieżkę kształcenia stanowi Dziennikarstwo i public relations, prowadzone na studiach pierwszego stopnia.

Skierowana jest do osób zainteresowanych dziennikarstwem, pracą w mediach i branżą PR. Studenci poznają gatunki dziennikarskie, dziennikarstwo online, socjologię Internetu, a także biorą aktywny udział w warsztatach multimedialnych. Dziennikarstwo i public relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania to także możliwość do zapoznania się z takimi dziedzinami jak: komunikacja wizerunkowa, konflikty współczesnego świata, czy fotografia reporterska.

Jakie przedmioty realizowane są w toku nauki? W programie nauczania znajdują się: strategie i kampanie PR, sfery zadaniowe PR, warsztat rzecznika prasowego, planowanie mediów w kampaniach reklamowych, badanie rynku mediów i monitoring mediów, komunikacja kryzysowa. Absolwenci tej ścieżki kształcenia będą mogli znaleźć zatrudnienie w roli dziennikarza, redaktora, rzecznika prasowego, specjalisty do spraw public relations, specjalisty do spraw komunikacji marketingowej, czy pracownika biura prasowego.

Która uczelnia najlepiej rozwinie nasze zainteresowania? Jeśli myślimy o tym, aby nasze życie zawodowe związać z branżą medialną, bądź branżą PR, warto zapytać: Jakie ma Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania opinie? Wiktoria, studentka Dziennikarstwa i public relations mówi:

„PR to dziedzina, która interesuje mnie od dawna, choć nigdy nie udało mi się znaleźć jej jednej definicji. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczę się warsztatu, rozwijam swoją kreatywność, poznaję zasady panujące w tej branży. Wiem, że po ukończeniu nauki będę przygotowania do realizacji swoich marzeń zawodowych.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dziennikarstwo i public relations:

Absolwent Dziennikarstwa i public relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • etyki mediów i komunikacji społecznej,
 • współczesnych systemów politycznych,
 • podstaw komunikacji marketingowej,
 • źródeł informacji,
 • stylistyki i kultury języka,
 • kształtowania i badania opinii publicznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Dziennikarstwo i public relations:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i public relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • dziennikarz,
 • redaktor,
 • specjalista do spraw public relations,
 • prezenter,
 • mediaplanner,
 • specjalista do spraw komunikacji marketingowej,
 • rzecznik prasowy.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Komentarze (0)