Zdrowie publiczne

Zdrowie publiczne

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi - kierunki studiów

Zdrowie publiczne – Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi szeroki wybór kierunków kształcenia w różnym zakresie. W ofercie dydaktycznej uczelni znaleźć można także Zdrowie publiczne, prowadzone na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Zdrowie publiczne w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi to wiedza wynikająca z połączenia zagadnień nauk społecznych i nauk medycznych, skierowana do obecnej i przyszłej kadry kierowniczej pracującej w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, jak również w instytucjach świadczących usługi około-medyczne. Studenci poznają zasady zarządzania strategicznego zakładami opieki zdrowotnej, funkcjonowania nowoczesnych placówek medycznych, oraz finansowania działalności jednostek ochrony zdrowia

A jakie przedmioty realizowane są w programie nauczania na kierunku Zdrowie publiczne? Na przykład: edukacja zdrowotna, zarządzanie jakością w ochronie zdrowia, marketing usług zdrowotnych, organizacja ochrony zdrowia, kontraktowanie świadczeń zdrowotnych, zarządzanie zasobami ludzkimi. A co po studiach? Absolwenci Zdrowia publicznego znajdą zatrudnienie w szpitalach, przychodniach, instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, klinikach prywatnych.

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi opinie? Monika, studentka Zdrowia publicznego mówi:

„Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna to świetna uczelnia, w której na każdym kroku można spotkać ludzi pełnych pasji i miłości do tego, co robią. Tutaj, po prostu, chce się studiować.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zdrowie publiczne w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej:

Absolwent Zdrowia publicznego w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad świadczenia usług medycznych,
 • kreatywnego zarządzania szpitalem i przychodnią,
 • podejmowania strategicznych decyzji w organizacjach opieki zdrowotnej,
 • profesjonalnej obsługi sprzętu medycznego,
 • stosowania ziół w celach leczniczych i terapii naturalnej,
 • towaroznawstwa zielarskiego i kosmetycznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zdrowie publiczne:

Absolwent kierunku Zdrowie publiczne w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • szpitalach i przychodniach,
 • jednostkach certyfikujących sprzęt medyczny,
 • ośrodkach rehabilitacyjnych,
 • poradniach specjalistycznych,
 • laboratoriach,
 • hurtowniach sprzętu medycznego,
 • instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Zdrowie publiczne - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Łodzi

AHE kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)