Inżynieria bezpieczeństwa

Inżynieria bezpieczeństwa

Inżynieria bezpieczeństwa – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki 2021

Studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa na Politechnice Krakowskiej to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku inżynieria bezpieczeństwa znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • grafika inżynierska
 • matematyka
 • mechanika ogólna
 • termodynamika techniczna
 • bezpieczeństwo pracy
 • modelowanie zagrożeń
 • prawna ochrona pracy

 

Politechnika Krakowska to uczelnia oferująca kandydatom ponad trzydzieści kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Inżynieria bezpieczeństwa, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii, mechaniki płynów, termodynamiki, elektrotechniki i innych dziedzin, które pomogą w formułowaniu i rozwiązywaniu zadań związanych z inżynierią bezpieczeństwa. Studenci uczą się obliczania i projektowania konstrukcji w stanach prostych i złożonych z wykorzystaniem modeli materiałowych, a także poznają najważniejsze problemy inżynierii materiałowej w zakresie materiałów metalowych i niemetalowych. Inżynieria bezpieczeństwa na Politechnice Krakowskiej to także wiedza z zakresu niezawodności i analizy ryzyka w inżynierii bezpieczeństwa, informatyki i bezpieczeństwa informacji w systemach komputerowych w obszarze inżynierskim.

Lista przedmiotów do zaliczenia na Inżynierii bezpieczeństwa nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: grafika inżynierska, matematyka, mechanika ogólna, termodynamika techniczna, bezpieczeństwo pracy, modelowanie zagrożeń, prawna ochrona pracy, logistyka w bezpieczeństwie, bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Inżynierii bezpieczeństwa mogą wykorzystać w ratownictwie, jednostkach administracji terenowej, firmach wdrażających i eksploatujących układy bezpieczeństwa, przedsiębiorstwach eksploatujących środki transportu, zespołach badających przyczyny wypadków.

Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Politechnika Krakowska opinie? Michał, student Inżynierii bezpieczeństwa mówi:

„Studiuję Inżynierię bezpieczeństwa na Politechnice Krakowskiej i żałuję, że czas mojego studiowania dobiega końca. Studiowanie tutaj to bardzo intensywny, ciekawy okres, w którym nie tylko się uczymy, ale też zawieramy fajne znajomości, bawimy się. Studia na Politechnice Krakowskiej zawsze będę wspominał ze szczerym uśmiechem.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię bezpieczeństwa na Politechnice Krakowskiej:

Absolwent Inżynierii bezpieczeństwa na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy ryzyka w inżynierii bezpieczeństwa,
 • bezpieczeństwa informacji,
 • bezpieczeństwa pracy i technicznego bezpieczeństwa pracy,
 • bezpieczeństwa środowiska naturalnego, bezpieczeństwa obiektów budowlanych i konstrukcji przemysłowych,
 • magazynowania, transportu i użytkowania substancji stwarzających zagrożenie dla człowieka i środowiska,
 • identyfikowania zagrożeń środowiska pracy.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria bezpieczeństwa:

Absolwent kierunku Inżynieria bezpieczeństwa na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki może znaleźć zatrudnienie w:

 • ratownictwie,
 • jednostkach administracji terenowej,
 • firmach wdrażających i eksploatujących układy bezpieczeństwa,
 • przedsiębiorstwach eksploatujących środki transportu,
 • zespołach badających przyczyny wypadków,
 • przedsiębiorstwach transportowych,
 • przedsiębiorstwach ubezpieczeniowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria bezpieczeństwa - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Krakowie

Politechnika Krakowska kierunki

Jakie są kierunki inżynieryjno- techniczne w Krakowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej

Komentarze (0)